Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυξήσεις φωτιά σε ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ


ilias

Recommended Posts

Κατανοητό δεν αφορά εμένα, αλλά.....δεν νομίζω ότι θα περάσει κάτι τέτοιο γιατί θα κάνουν μία τρύπα στο νερό.

Αμα δεν υπάρχουν λεφτά μέσα τι θα δεσμεύσουν σπίτια και αμάξια? Τι θα τα κάνουν? Εδώ δεν μπορούν να ξεφορτωθούν αυτά που έχουν..

Επίσης δεν υπάρχουν λεφτά για φυλακές γιατί το κόστος είναι μεγάλο...Οπότε, άνθρακας ο θυσαυρός

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε πολλες χωρες ισχυει.

πχ χρωστας 5000Ε.

Κανεις μια καταθεση (οτιδηποτε, απο συνταξη, μισθο, απλη καταθεση, εισπραξη επιταγης κτλ) 6000Ε.

Η τραπεζα κραταει τα 5000Ε αυτοματα (αποδιδοντας τα στο κρατος) και εσυ βλεπεις ενα υπολοιπο 1000Ε.

Ολα αυτα σε δευτερολεπτα.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Ότι ισχύει σε περίπτωση που έχεις να πάρεις λεφτά από το δημόσιο αλλά ταυτόχρονα χρωστάς είτε σε εφορία είτε σε ασφαλιστικό ταμείο...

(ο ρόλος της ενημερότητας).

Εισπράττεις τη διαφορά.

Ε, τώρα θα το διευρύνουν και θα βάζουν και χέρι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοβάμαι να μην το πληρώσω, αλλά φοβάμαι και να το πληρώσω!!!!

Φοβάμαι να το πληρώσω διότι με τόσους μηχανικούς που δεν το πληρώνουν, δεν αποκλείεται να δούμε κάποια ευνοϊκή ρύθμιση για τους οφειλέτες και εγώ θα είμαι ο μ@λ@κ@ς της υπόθεσης.

Εξάλλου αν βγούμε από το ευρώ, οι οφειλές δραχμοποιούνται.

Link to comment
Share on other sites

Οκ....καραούλι μέχρι να μπουν λεφτά....Αλλά δεν μου είπατε σε περίπτωση που δεν ξαναμπούν ποτέ λεφτά σε τράπεζα και οι απλήρωτες εισφορές φτάσουν σε αστρονομικό ποσό τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δηλαδή πιθανότητα να επεκταθεί και πέραν χρημάτων σε λογαριασμούς και σε άλλα περιουσιακά στοιχεία;

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε (ή υπάρχει κάποια διαδικασία) ώστε όσοι είμαστε κάτω των 35 ετών και δεν έχουμε συμπληρώσει 10ετία, να απαλλαγούμε από την προαιρετική Ειδική Προσαύξηση ?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, αν αποφασίσουν να βάλουν χέρι, μπορούν να βάλουν χέρι όπου θέλουν. Αρκεί να είναι στο όνομα αυτού που χρωστάει....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε (ή υπάρχει κάποια διαδικασία) ώστε όσοι είμαστε κάτω των 35 ετών και δεν έχουμε συμπληρώσει 10ετία, να απαλλαγούμε από την προαιρετική Ειδική Προσαύξηση ?

Ναι, αν είσαι κάτω 35 και κάτω δεκαετίας, μπορείς να κάνεις αίτηση και να απαλλαγείς (μέχρι τα 35) από την Ειδική Προσαύξηση.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, αν αποφασίσουν να βάλουν χέρι, μπορούν να βάλουν χέρι όπου θέλουν. Αρκεί να είναι στο όνομα αυτού που χρωστάει....

 

Με τι διαφορά πως αν το παρακάνεις στο χούφτωμα θα πέσει και κανά σκαμπίλι.... Και μην ξεχνάτε, άνθρωπος που δεν έχει να χάσει τίποτα, 2 πράγματα συμβαίνουν....ή είναι σταρχιδιστής εντελώς όμως...ή πολύ επικίνδυνος....

Αν από την άλλη, δεν έχει τίποτα στο όνομά του είναι είναι μιά μονάδα οντότητας στον πληθυσμό της χώρας και τίποτε άλλο....

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.