Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυξήσεις φωτιά σε ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ


ilias

Recommended Posts

καλυτερα να πληρωσω το προστιμο που δεν πληρωσα στην ωρα μου αλλα να φανει 1 εξαμηνο οτι το 50% των μηχανικων δεν πληρωσε

παρα να πανε ΣΤΟΝ ΚΟΥΒΑ

  • Upvote 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγώ δεν πιστεύω τα ποσοστά που δημοσιεύει το ΤΣΜΕΔΕ. Πιο πολύ για εντυπώσεις είναι, κατά τα είμαι της ίδιας λογικής με akius.

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να πληρωσω το προστιμο που δεν πληρωσα στην ωρα μου αλλα να φανει 1 εξαμηνο οτι το 50% των μηχανικων δεν πληρωσε

παρα να πανε ΣΤΟΝ ΚΟΥΒΑ

Θα συμφωνήσω Με το δεν πληρώνω καθόλου ενώ κάποια στιγμή μπορώ δεν συμφωνώ ή με το ότι διατηρώ το βιοτικό μου επίπεδο υψηλό μη πληρώνοντας τις υποχρεώσεις μου Αν είναι υψηλές και άδικές κάνω ότι λεει ο Ακιους ή διαμαρτύρομαι με κάθε μέσο Οχι όμως δημιουργώντας νοοτροπία ζούγκλας με το να είμαι μπαταχτζής όχι από διαμαρτυρία ή ανάγκη αλλά από διάθεση για καλοπέραση για ταξίδια , ποτά ή άλλα ψίδια , διασκέδαση κλπ γιατί το βλέπω και αυτό γύρω μου

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την με κάθε μέσο (και τρόπο) διαμαρτυρία (αν και μάλλον μόνο από σφαίρες καταλαβαίνει η εξουσία), ωστόσο και η διασκέδαση και όλα τ' άλλα που αναφέρεις, ανθρώπινες ανάγκες είναι κι αυτές. Δεν δέχομαι μόνο να δουλεύω και να πληρώνω σαν το μ@&$κ@. Θέλω και να ΖΗΣΩ. Όχι μόνο να επιβιώνω. Αν είναι να με πούνε, γι' αυτό το λόγο "μπαταχτσή", ας με πούνε.

  • Upvote 9
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μπορώ να βάλω μόνο +1 στον Πάνο αντί για +100000.

Αν ήξερα στα 18 μου ότι μιά μέρα θα δουλεύω μόνο και μόνο για να πληρώνω το ταμείο και ξανά μανά από την αρχή, ούτε έξω από το Πολυτεχνείο δεν θα πέρναγα..... Οχι ότι κοντά 20 χρόνια μετά δεν το μετάνιωσα αλλά λέμε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

¨οπως έχω ξαναγράψει εχω ήδη αποφασίσει να μην πληρώσω τις επόμενες τρεις εισφορές , διότι πιστεύω ότι αν αυτό κάνουν και χιλιάδες άλλοι θα μειώσουν τις εισφορές και γενικά θα αλλάξουν το παραμύθι. Αν βέβαια δω να συνεχίζουν να πληρώνουν 60% και 70% τότε θα τα σκάσω + τόκους και θα συνεχισω να τα σκάω και όποιος αντέξει.

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Και ποιος δεν το έχει σκεφτεί αυτό.

 

Με πνίγει η αδικία της κοινωνίας. Ο κοπρίτης που ποτέ δεν κουράστηκε, δεν διάβασε, δεν δούλεψε, πήγαινε βόλτες στην Μύκονο με διακοποδάνειο που εγώ πληρώνω, πήρε αυτοκίνητο με δόσεις που εγώ πληρώνω, πήρε ακριβά ρούχα που εγώ πληρώνω, σύχναζε στα μπουζούκια τα οποία εγώ πληρώνω.

 

Λέω πως εγώ τα πληρώνω γιατί κουρεύουν τα δάνεια σε αυτούς και αυξάνουν τους φόρους σε εμένα για να βγάλουν τα σπασμένα.

 

Στην Αργεντινή όλοι ξέρουμε πως λύθηκε το πρόβλημα, με τσεκούρια και μαχαίρια. Ίσως πρέπει να γίνει το ίδιο και στην Ελλάδα.

Edited by sdim
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Και το μηνυμα του panos-vicious και του sdim εχουν μεσα απαραδεκτες εκφρασεις (παιδια δεν ειναι προσωπικο το θεμα). Καποια στιγμη θα πρεπει οι mods να αντιληφθειτε πως δεν ειναι δυνατον να συνεχιστει αυτη η κατασταση με ανθρωπους να προτρεπουν δημοσιως για βια μεχρι και δολοφονιες.

 

Καποια στιγμη θα πρεπει αυτο το θεμα να κοιταχθει απο τους mods μιας και ειναι μια βλεπω πως υπαρχει μια ταση κλιμακωσης του συγκεκριμενου φαινομενου. Καταλαβαινουμε ολοι ποσο δυσκολα ειναι τα πραγματα αλλα αλλοιμονο αν η λυση του προβληματος βρισκεται στις ανωθεν αναφερομενες πραξεις.

 

Υ.Γ. Αν οι παραπανω φιλοι διαγραψουν τα επιμαχα σημεια παρακαλω καποιον mod να σβησει το μηνυμα αυτο, αλλα να μην αδιαφορησει και για το θεμα.

Edited by thodoris1982
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε θοδωρη, σοβαρεψου, εισαι το λιγοτερο υπερβολικος. Η αντιδραση σου μου θυμιζει το " διυλιζουμε το κουνουπι και καταπινουμε τη καμηλα"

Το κουνουπι ειναι ολες οι αντιδρασεις του καθενα μπροστα σε οσα αδικα συμβαινουν, η καμηλα ειναι τα αδικα που συμβαινουν.

Link to comment
Share on other sites

Κυριακο συμεριζεσαι τετοιες αποψεις εσυ? Πιστευεις πως με το να καθαρισουμε καποιους πολιτικους η με το πιαστουμε στο ξυλο μεταξυ μας θα γινει καλυτερη η κατασταση?

 

Εγω ειλικρινα φοβαμαι οταν βλεπω τετοιες αντιληψεις να εκφραζονται. Βλεπουμε ολοι πως σιγα σιγα η βια εχει αρχισει να γινεται ο κυριος τροπος επιλυσης οποιασδηποτε διαφορας. Και να ξερεις πως η ιστορια εχει αποδειξει οτι οποτε ξεκινησε η γενικευμενη βια σε μια κοινωνια αργησε πολυ να σταματησει.

Edited by thodoris1982
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.