Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μονός ή ζυγός αριθμός σκαλοπατιών


afilotimos

Recommended Posts

Γιάννη

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι αν και διαχειριστής δεν έχεις αντιληφθεί ότι εδώ μέσα υπάρχουν κάποιοι με υπαρξιακές αναζητήσεις. :smile: :-) :smile:

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι αν και διαχειριστής δεν έχεις αντιληφθεί ότι εδώ μέσα υπάρχουν κάποιοι με υπαρξιακές αναζητήσεις. :smile: :-) :smile:

και που είναι το πρόβλημά σου συνάδελφε

και με το Γιάννη;

και με τις Υπαρξιακές αναζητήσεις και ανησυχίες....;;

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο σκοπός της φιλοσοφικής αυτής αναζήτησης??

 

ο κ. αφιλότιμος θεωρώ ότι τεκμηριώνει το άβατάρ του...

Λαμβάνει τις πληροφορίες που θεωρεί χρήσιμες και μιλάει άσχημα σε όσους δεν τον καλύπτουν...

Υπάρχει απάντηση στο ερώτημά μου?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΑ

Δεν έχω πρόβλημα, με τίποτε και με κανέναν.

Προφανώς παρεξήγησες τα λεγόμενά μου. Ενα χιουμοριστικό σχόλιο ήταν

Αν πάλι το θεωρείς κακό χιούμορ, δικαίωμά σου.

Γιάννη

Αν θεωρείς ότι το σχόλιό μου σε ενοχλεί, τότε σε παρακαλώ να το διαγράψεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν το είπες ότι πρόκειται για 3 σκαλοπάτια, γιατί το θέμα είναι... αστείο, επίσης τα 3 είναι ζυγός αριθμός διότι το 4 επίπεδο που ανεβαίνεις θεωρείται "σκαλοπάτι".

Την ερώτηση σου την απάντησα, οτι υπάρχει κανόνας 2υ+π=62-65 δεν είναι καθε τι γκασμάς κοπανά το κεφάλι του καθενός, ή οτι κατανοεί κάποιος την καταπόνηση του ισχύος για να διαλέξει αριθμό.

Το πάτημα και το ύψος που ορίζουν την σχέση 2υ+π σου δίνει τον αριθμό τον σκαλοπατιών, έστω ότι έχεις ένα ύψος που θες να καλύψεις 70εκ. Μπορείς είτε να κάνεις 3 =17,5 εκ έκαστο ή 4 = 14 εκ ύψος έκαστο, για να ικανοποιείς τη σχέση όμως 2υ+π = Μ.Ο. 63 θα έπρεπε πάτημα να ισούται με 35, ενδέχεται να μην το έχεις, ενδέχεται να μην το κάνεις οπότε τότε μιλάμε για καταπονήσεις και πόνους γονάτων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.