Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφημιστικά φυλλάδια υπηρεσιών μηχανικού


christos7

Recommended Posts

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί να μην πλασαριστείς με όποιον τρόπο μπορείς;

Το μέσο που θα χρησιμοποιήσεις δεν νομίζω να παίζει ρόλο στη σοβαρότητα του επαγγέλματός μας.

(βέβαια ακόμα δεν έχω πετύχει μουσαμά από μετακομίσεις-μεταφορές με διαφήμιση μηχανικού)

 

Η σοβαρότητά σου θα κριθεί στο περιεχόμενο αλλά και στο τελικό αποτέλεσμα από αισθητική άποψη.

 

Για τιμές ανά μέτρο ή ανά κιλό δεν το σχολιάζω καν.

Edited by tasxan206
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 47
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό που μου έκανε εντύπωση εμένα είναι τα 100 ευρώ για τις βεβαιώσεις νομιμότητας.

Άραγε πόσοι συνάδελφοι έχουν καταλάβει τι ευθύνες αναλαμβάνουν με την έκδοση πιστοποιητικού νομιμότητας;

Και μόνον η τραγική ασάφεια των σχετικών νόμων θα πρέπει να μας προβληματίζει.

Και μόνον το ότι σε σχετικά απλές ερωτήσεις για τα αυθαίρετα διατυπώνονται πολλές διαφορετικές γνώμες δεν δείχνει τίπότε;

 

Δυστυχώς τις ευθύνες θα τις καταλάβουν ΜΟΝΟ όταν το ΤΕΕ (???) αφαιρέσει από κάποιο λαμόγιο την ΑΔΕΙΑ για ΠΑΝΤΑ !!!!

Μπορεί να φαίνεται ως "μπαμπούλας" το ΤΕΕ έτσι, αλλά όσο δεν υπάρχει έλεγχος με ΣΟΒΑΡΕ ΠΟΙΝΕΣ (και όχι ποινές με το βαμβάκι), οι λαμογιές και οι κουτοπονηριές θα συνεχίζονται.

 

Κάτι που θα έχει συμβεί σε αρκετούς συναδέρφους... Έρχεται πελάτης για μεταβίβαση και προκύπτει αυθαίρετο. Του λέτε Χ αμοιβή και Υ πρόστιμο. Την επόμενη μέρα ξανατηλεφωνεί και λέει βρήκα άλλον μηχανικό που θα μου δώσει τη βεβαίωση αμέσως.

 

Δεν ΠΡΕΠΕΙ να αφαιρεθεί ΧΘΕΣ κιόλας η άδεια του "συναδέρφου"???

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται πελάτης για μεταβίβαση και προκύπτει αυθαίρετο. Του λέτε Χ αμοιβή και Υ πρόστιμο. Την επόμενη μέρα ξανατηλεφωνεί και λέει βρήκα άλλον μηχανικό που θα μου δώσει τη βεβαίωση αμέσως.

 

Δεν ΠΡΕΠΕΙ να αφαιρεθεί ΧΘΕΣ κιόλας η άδεια του "συναδέρφου"???

Αυτές οι περιπτώσεις και όλες οι ανάλογες, δεν θα πρέπει να αντιμετωπίζονται με καταγγελίες;

Link to comment
Share on other sites

αν ειναινα ξεκινησω καταγγελιες προτιμω να παω λιστα με εργα με σκαλωσιες στην πολεοδομια

 

Μπα, μην ασχολείσαι με τις λίστες, κάνε έναν γεωγραφικό εντοπισμό του ελλαδικού χώρου και άφησε έξω μόνο την ακρόπολη σαν προυφιστάμενη του 1955. :shock:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα φυλλάδια εινια καπως τραβηγμένο. Εγώ πχ εχω φτιάξει καμμια 5-6 αυτοκολλητα "μισά Α4" που τα εχω κολλήσει σε μαγαζιά φίλων, του κλάδου. Πολύ μίνιμαλ.

 

Επίσης σκεφτομαι, σε αυτά που οριοθετούμε να βάζω ενα Α4 πλαστικοποιημένο (αφού μπει περίφραξη) σα διαφήμιση. Μπας και τσιμπήσει κάνας διπλανός αγρότης, ή αν κανας συνάδελφος μετρήσει εκεί διπλα, να μας βρεί να τα πάρει έτοιμα...χαχαχα.

 

Δε γνωρίζω, παντως αν υπάρχει νομικό πλαίσιο για τις διαφημίσεις τύπου πιτσαρίας, πάντως οι γιατροί (συντεχνία με τα όλα τους) θαρρώ πως είτε εχουν αγραφο νόμο να μην διαφημίζονται ετσι ή απαγορεύεται. Κατι τέτοιο θαρρω...

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Δεν ΠΡΕΠΕΙ να αφαιρεθεί ΧΘΕΣ κιόλας η άδεια του "συναδέρφου"???

Γιατί? Πιστεύεις ότι δεν θα το βρει μπροστά του ο "συνάδερφος"?

 

Έχουμε να κάνουμε με περιουσίες ανθρώπων.

Άνθρωποι που θα αναζητήσουν ευθύνες σε περίπτωση κολλήματος, καταγγελίας, ακύρωσης συμβολαίων κτλ.

Αυτό μπορεί να γίνει την επόμενη ημέρα της βεβαίωσης ή μετά από 10 χρόνια. Κάποια στιγμή το πρόβλημα θα παρουσιαστεί και τότε....όποιον πάρει η μπάλα!

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τις ευθύνες θα τις καταλάβουν ΜΟΝΟ όταν το ΤΕΕ (???) αφαιρέσει από κάποιο λαμόγιο την ΑΔΕΙΑ για ΠΑΝΤΑ !!!!

Μπορεί να φαίνεται ως "μπαμπούλας" το ΤΕΕ έτσι, αλλά όσο δεν υπάρχει έλεγχος με ΣΟΒΑΡΕ ΠΟΙΝΕΣ (και όχι ποινές με το βαμβάκι), οι λαμογιές και οι κουτοπονηριές θα συνεχίζονται.

 

Κάτι που θα έχει συμβεί σε αρκετούς συναδέρφους... Έρχεται πελάτης για μεταβίβαση και προκύπτει αυθαίρετο. Του λέτε Χ αμοιβή και Υ πρόστιμο. Την επόμενη μέρα ξανατηλεφωνεί και λέει βρήκα άλλον μηχανικό που θα μου δώσει τη βεβαίωση αμέσως.

 

Δεν ΠΡΕΠΕΙ να αφαιρεθεί ΧΘΕΣ κιόλας η άδεια του "συναδέρφου"???

Δεν μας δίνεις το τηλ. του ''άλλου'' να του στέλνουμε δουλειές χωρίς να κουραζόμαστε?? (αστειεύομαι)
Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν τον ξέρω καν τον "συνάδερφο". Αν τον ήξερα, ειλικρινά, θα του τηλεφωνούσα και θα τον ρωτούσα στα ίσια για το αν ξέρει για την αυθαίρετη διαμερισμάτωση στο υπόγειο και την αποθήκη και εκεί να δω τι θα μου έλεγε.

 

Γιατί? Πιστεύεις ότι δεν θα το βρει μπροστά του ο "συνάδερφος"?

Έχουμε να κάνουμε με περιουσίες ανθρώπων.

Άνθρωποι που θα αναζητήσουν ευθύνες σε περίπτωση κολλήματος, καταγγελίας, ακύρωσης συμβολαίων κτλ.

Αυτό μπορεί να γίνει την επόμενη ημέρα της βεβαίωσης ή μετά από 10 χρόνια. Κάποια στιγμή το πρόβλημα θα παρουσιαστεί και τότε....όποιον πάρει η μπάλα!

 

Θα το βρει... αλλά πιθανά ΟΤΑΝ και ΑΝ τελικά το βρει, θα είναι συνταξιούχος ή ... θα μας έχει "αφήσει".

Κάθε πότε γίνεται αγοροπωλησία διαμερίσματος??? Και άντε και το βρήκε μπροστά του.

Εάν είναι συνταξιούχος... χέστηκε.

Εάν μας "άφησε"... μας "άφησε".

Εάν είναι ακόμη εν ενεργεία, πιστεύετε ότι θα έχει κάποια ΣΟΒΑΡΗ κύρωση?

 

Π@Π@ΡΙ@ !!!

 

θα επαναλάβω το παραπάνω... Σε τέτοιες περιπτώσεις, όπου φαίνεται ξεκάθαρα ο δόλος, είτε έχει ζημίες το κράτος (πχ: από υπαλλήλους που έβγαζαν τυφλούς όλη τη Ζάκυνθο) και γενικά τέτοιες ΧΟΝΤΡΕΣ και ΚΑΤΑΦΑΝΕΣΤΑΤΕΣ υποθέσεις η τιμωρία πρέπει να είναι "πέναλτυ"!

 

Δηλαδή?

 

1) Άμεση απόλυση εάν είναι Δ.Υ., αφαίρεση αδείας για ΠΑΝΤΑ εάν είναι μηχανικός κ.ο.κ ανάλογα με το επάγγελμά του.

2) Δέσμευση περιουσίας ίση με τη ζημία που επέφεραν οι πράξεις του στο κράτος με προσαυξήσεις ανάλογες του πληθωρισμού.

 

ΑΛΛΑ ΚΑΙ

 

3) Αφαίρεση του δικαιώματος σύνταξης για τα χρόνια που δούλεψε έως το παράπτωμα !!! Όπως επίσης, εάν είναι τώρα συνταξιούχος (όπως πολλοί μηχανικοί που τώρα υπογράφουν τα πάντα γιατί έρχεται η σύνταξη) πάλι αφαίρεση δικαιώματος σύνταξης!!!

 

Να δούμε τι καλά "κόβονται" οι συνταξιούχοι, λιγοστεύουν οι απατεώνες Δ.Υ. - μηχανικοί - και λοιπές ειδικότητες ΑΠΑΤΕΩΝΩΝ!!!

 

ΜΟΝΟ τότε θα συμμορφωνόταν ο καθένας στη δουλειά του.... ΜΟΝΟ όταν θα φοβόταν για τη δουλειά του και τη σύνταξή του.

 

ΥΓ1: Δεν μιλάω για φυλακή ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ! Σιγά να μην τον βάλω και φυλακή να τον πληρώνω.

ΥΓ2: Μάλλον δεν θα ζήσω για να δω κάποια κυβέρνηση να λαμβάνει τέτοια μέτρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.