Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτοτυπάδικα


TheoTDM900

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλό...!!! :lol: :lol: :lol:

Και εγώ αποφεύγω γενικά τα φωτοτυπάδικα αλλά αυτό επειδή έχω plotter Α0 και 2αντιγραφικά Α4 στο γραφείο . 'Οτι όμως είναι Α3 ή το παίρνω από τα αρχεία των Πολεοδομιών , αναγκαστικά τα πηγαίνω σε αυτά των πολεοδομιών και τα σκάω κανονικά .

Στην Αθήνα Χάρη δεν είναι φθηνότερα τα μεγάλα φωτοτυπάδικα και η σύγκριση με αυτά της Θεσσαλονίκης δεν έχει βάση γιατί ένα μέτριο νέο φωτοτυπάδικο της Αττικής είναι πιο εξοπλισμένο σε σχέση με

ένα από τα καλύτερα της Θεσσαλονίκης και το κόστος φωτοτύπησης στην Αττική παραμένει υψηλό ανεξάρτητα από το σημείο που βρίσκεται το κατάστημα και κατά πόσο είναι μεγάλο .

Νικ δεν έχεις δίκιο , τα καταστήματα τα συνοικιακά είναι πιο ακριβά συνήθως από αυτά των πολεοδομιών , τουλάχιστον στα Μεσόγεια .

Όσον αφορά τα καταστήματα στο κέντρο της Αθήνας συνήθως τα περισσότερα σου βγάζουν απαράδεκτης ποιότητας εκτυπώσεις και φωτοτυπήσεις οπότε τι να το κάνω αν είναι λίγο πιο φθηνά ;

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, εδώ στην επαρχία τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα, δεν ξέρω όμως αν είναι και φθηνότερα!!!!

Έχουμε δύο Πολεοδομίες. Μία χωριά στην Νομαρχία και μία μόνο Δήμο Κατερίνης στο Δήμο.

Έχουμε καταφέρει να στέλνουμε με email αποβραδύς τις μελετούλες μας και πρωι πρωί κύριοι με την σφραγιδούλα μας καταθέτουμε.

Αλήθεια τι τιμές παίζουν εδώ και 10 χρόνια ανάθεμα και αν ρώτησα ποτέ!!!

Link to comment
Share on other sites

1,50€/m² από plt σε χαρτί χωρίς αυτόματο δίπλωμα και σε ξηρογραφικό όχι laser φωτοτυπικό. (Η τιμή είναι φρέσκια.)

 

0,04€/σελίδα για φωτοτυπείες Α4, όχι από βιβλίο. (Η τιμή είναι μπαγιάτικη γιατί έχω καιρό να βγάλω αντίγραφο πχ τεύχους 300 σελίδων Α4).

 

Οι τιμές χωρίς ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε μεινει λιγο πισω. Το φωτοτυπαδικο της Πολεοδομιας πλεον ,ειναι παροχος ενος πακετου υπηρεσιων εκ των οποιων η πιο light ειναι η δικπεραιωση φακελου...

 

Εμάς πάλι έχουν αναλάβει τις ρευματοδοτήσεις...και έχουν γίνει και κάτι σαν Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο, όπου μπορείς να αφήνεις χρήματα, σχέδια για άλλους, κλπ. Αυτό μάλιστα, είναι χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θέλω να εκτυπώσω κάποια βιβλία από pdf. Οπότε πρέπει να βρω μικρή τιμή για τα φωτοαντίγραφα.

Γνωρίζετε κάποιο μαγαζί κοντά στο κέντρο της Αθήνας ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν επιτρεπεται τετοια συζητηση αλλα μην πας στο Γραμμικο απεναντι απο την πυλη Στουρναρη του Πολυτεχνειο.....5 χρονια μας επινε το αιμα διοτι ειναι το μοναδικο στην περιοχη...Επειδη κ γω δινω εξω πολλες εκτυπωσεις, λογω του μεγαλου αριθμου των σελιδων, μια καλη τιμη ειναι 0.03-0.035 ευρω ανα σελιδα....

Link to comment
Share on other sites

Αστα Αρη....Θυμαμαι χαρακτηριστικα.....Ειχα δωσει για ενα πακετο σημειωσεις 24 ευρω (πριν 1,5-2 χρονια μιλαμε) Στο Γραμμικο...Τις ιδιες σημειωσεις τις ηθελε ενας φιλος και τις εβγαλε φωτοτυπια στο Φασμα που ειναι στη Ηρωων Πολυτεχνειου (Ζωγραφου)...Ποσο εδωσε???14 ευρω!!!!! για τις ιδιες φωτοτυπιες....νομιζω το Γραμμικο εχει 0,06 ευρω τη σελιδα και το Φασμα 0,035ευρω....κατι τετοιο....Ασε που τον ιδιοκτητη του Γραμμικου δεν τον παω μια....5 χρονια δεν τον ειδα ουτε μια φορα χαμογελαστο...δεν ακουσα ουτε ενα ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.