Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λεπτομερής σχεδίαση αρχιτεκτονικών για οικοδομική άδεια


erling

Recommended Posts

Εχω σχεδιάσει την μόνωση των στύλων και τα επιχρίσματα, όπως και διάφορες άλλες λεπτομέρειες όπου απαιτούνταν (γυψοσανίδες, σώματα καλοριφέρ, τύποι δαπέδων κλπ)

Στην πολεοδομία λοιπόν μου λένε να μην φαίνεται η μόνωση των στύλων και τα επιχρίσματα.

Εγώ έχω μετρήσει στην δόμηση την τελικά επιχρισμένη επιφάνεια.

Μπορεί η πολεοδομία να μην δεχθεί το σχέδιο μου?

Αντίκειται στην νομοθεσία?

 

Αυτό ακριβώς λέμε. Να θέλεις να αγιάσεις και να μην σε αφήνουν.

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: τι να πω ??

 

Κρίμα ......απλά κρίμα για τη βαρεμάρα και το γραφειοκρατικό και καθόλου τεχνοκρατικό τρόπο αντιμετώπισης των συναδέλφων ελεγκτών !!

Link to comment
Share on other sites

Στην πολεοδομία λοιπόν μου λένε να μην φαίνεται η μόνωση των στύλων και τα επιχρίσματα.

Εγώ έχω μετρήσει στην δόμηση την τελικά επιχρισμένη επιφάνεια.

 

erling ο Άγιος

 

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα αγιοσύνης, πρώτη φορά σχεδιάζω έτσι (και μάλλον η τελευταία) αλλά ο πελάτης το απαιτεί και έχει απόλυτο δίκιο, διότι μου λέει : "αυτό που θα κατασκευάσω θα είναι αυτό που δείχνεις εσύ στην άδεια", ούτε εκατοστό πάνω ή κάτω, απο Σουηδία είναι ο άνθρωπος, έχει μάθει αλλιώς.

 

υ.γ. Τέτοιους πελάτες που θέλουν να κάνεις μελέτη και όχι να τους βγάλεις την άδεια δεν βρίσκω κάθε μέρα.... Ελάχιστοι είναι αυτοί που καταλαβαίνουν πως το σπίτι κατασκευάζεται στο σχέδιο και όχι στην πράξη....

Link to comment
Share on other sites

myri

Η επικάλυψη του κτιρίου δεν προσμετράτε ούτε στο Σ.Δ. ούτε στην κάλυψη. Θα βρω τη νομοθεσία και θα επανέλθω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.