Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η απαξίωση του ΠΕΑ


Inzaghi

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 563
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τους το λένε μόλις πάνε να καταθέσουν το συμβόλαιο. Τους δίνουν και την σχετική καρτούλα....

Link to comment
Share on other sites

Antboton, ίσως να είναι η συγκεκριμένη επαρχία.

 

Γιατί στη <<δική μου>> επαρχία ούτε τηλέφωνο για τιμές δεν παίρνουν πλέον. Υποψιάζομαι ότι αν πεις ένα ποσό πάνω από 100 ευρώ θα ακουστεί σαν ανέκδοτο. Οσο για την ποιότητα, δεν είμαι βέβαιος αλλά έχω πολλές ενδείξεις (δυστυχώς ενδείξεις μόνο) ότι η επιθεώρηση σταματά στη φωτογράφιση του σπιτιού.

 

Μπουζουκτσίδικο περίπου 1.000 τμ, με τους φωτισμούς του, τους κλιματισμούς του, τα σέα και τα μέα του, κτυπήθηκε από γειτονική πόλη (30 χλμ) με 300 ευρώ (μέσα και το ΦΠΑ). Οπως γίνεται εύκολα αντιληπτό, ακόμα και τη φωτό θα την έστειλε ο ιδιοκτήτης με e-mail. 

 

Γενικά, δεν είναι αποδεικτικό της <<ποιότητας>> του ΠΕΑ η τιμή. Ο καθένας μας όμως ξέρει ότι ΠΕΑ με 50 ευρώ δεν αξίζει να το κάνει. Εφόσον βέβαια σεβόμαστε τον εαυτό μας και το επάγγελμά μας και δεν ακολουθούμε με ελαφρά καρδιά, τη λύση του απατεώνα. Γιατί και βεβαιώσεις περί μη αυθαιρέτου δίνονται ατάκα και με ένα εικοσαρικάκι. Κι ας μη ξέρουν ούτε κατά που πέφτει το κτίριο. 

 

 Είναι εδώ μεγάλη η ευθύνη του υπουργείου για την κατάσταση. Ισως να το βλέπουν από την πλευρά των ιδιοκτητών: <<ένα κ...χαρτο είναι, ας γίνει όσο πιο φτηνά γίνεται. Αφού δεν μπορούμε να ρίξουμε την τιμή στα αγγούρια... >>.

Δε νομίζω να δίνουν δεκάρα τσακιστή μέσα στο γενικό κλίμα της αποσάθρωσης.

 

Από την άλλη μου κάνει φοβερή εντύπωση η δική μας <<ποιότητα>>.

Γιατί με 30 ευρώ το κομμάτι μπορεί να βγάζω τα τσιγάρα μου, αλλά ΤΣΕΜΕΔΕ δεν πρόκειται να μπορέσω να πληρώσω. Ούτε εγώ, ούτε οι άλλοι, αφού <<εξαφάνισα>> το πιθανό εισόδημα όλων. Και μου κάνει εντύπωση το πόσο σεβόμαστε αυτό που με κόπο και έξοδα γίναμε. Οσοι κουραστήκαμε και όσοι κοπιάσαμε, που νομίζω ότι είναι η πλειοψηφία.

Edited by hkamp
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

τα παράπονά σας............. στον Παραδιά

 

λάθος πόρτα χτυπάτε.

 

 

 

με κάνατε να βάλω και τόνους LoL :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

να μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας.....εκτος απο τα μεσιτικα που ειναι κλεισμενα , στα υπολοιπα λιγα ιδιωτικα γινετε της τρελης ..........αυτο ενταθηκε εδω και 3,4 μηνες.......το ξερετε αλλωστε ολοι οι προσωρινοι,πλεον ουτε τηλεφωνηματα για τιμες εχουμε......εγω θεωρω ξεφτιλα το κηνηγι με τετοιο τροπο,θεωρω ξεφτιλα τις συνεχεις οχλησεις , και την εικονα που οπως ειπωθηκε πριν ,θυμιζει αφιξη πλοιου σε λιμανι νησιου.........................δεν εχω δει τετοια ξεφτιλα σε κανενα αλλο επαγγελμα............ .δεν εχω ακουσει για το πιο απλο πιστοποιητικο ΔΕΗ,τιμη κατω απο 100 ευρω,αν εχει και πολλα κυκλωματα εκει να δειτε τιμες,ασε που χρεωνουν αντιηλεκτροπληξιακα και ανεβαζουν την τιμη, δεν εχω δει υδραυλικο ακομα και ξενο χωρις αδεια να κανει δουλεια 20 λεπτων κατω απο 40-50 ευρω ....τουλαχιστον πελατες μου ,μου ειπαν οτι με 40 τηλεφωνηματα δεν βρηκαν, δεν εχω δει ουτε καν αεριτζιδικα επαγγελματα να χρεωνουν επισκεψεις κατω απο 50 ευρω.............τωρα γυρναν πελατες  και νομιζουν οτι τους πηραμε και τεραστια τιμη δειχνωντας μου τις τιμες των αεριτζηδων..........μονο οι μηχανικοι ξεφτυλιζονται ετσι..........

 

ΥΓ.Επιτηδες εγραψα την λεξη ξεφτιλα 10 φορες , γιατι πιστευω χαρακτηριζει απολυτα την κατασταση.....αλλοι μπορει να το θεωρουν και μαρκετινγκ εξυπνο  το παπατζηλικι ,,εγω διαφωνω

 

ΥΓ 2 @ οττο ....μαλλον  στους ΄΄συναδελφους΄΄ μας τα παραπονα

 

YΓ 3, Κατι ελεγε παλιοτερα το ΤΕΕ για εξεφτελιστικες τιμες και υποβαθμιση ποιοτητας,που ειναι οι κυρωσεις;;;  ας το εφαρμοσει, εφοσον θεωρει το ΠΕΑ τοσο σημαντικο που εβαλε 1500 ευρω συνολικα εξοδα και ταλαιπωρια με εξετασεις.....

Edited by savas76
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω συναδελφο εννοω τον συμπολεμιστη μου

 

ξερετε ολοι καλα οτι το επομενο βημα ειναι το τσαμπα

 

πακετο με κατι αλλο...........

 

απο την μια σκεφτηκα να το κανω για να την σπασω σαυτους

 

απο την αλλη σκεφτηκα οτι μπορει να δωσω λαθος εικονα για μενα

 

εγω αυτους λοιπον δε τους λεω συναδελφους

 

αν αυριο ερθει πελατης και μου πει τα δε μιτσι κοτσι νεο ΠΕΑ γιατι το παλιο το και το ....χ3 την τιμη

ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΜΙΣΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ απο την ανωτατη και τα επιπλεον μαυρα

ΚΑΙ ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ

 

αφηστε τους... αυτους τους λεω θυματα... οπως εκεινοι του στυλ....

 

"ΑΑΑΑΑααααααα ολα και ολα .. τι παρανομιες... μα εχω σχεδια απο... εργολαβο ( συμβολαιογραφο ) "

 

λολ

 

 

ΥΓ μαρεσει που οι του αστεροσκοπιου και οι του ΚΑΠΕ θελαν να επιβαλλουν και θερμοκαμερες

 

ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧ

ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧ

 

ΥΓ2

πληρωσα EPA NR στους αστροφυσικους

πληρωσα ΙΕΚΕΜ ενω ειχα κανει αιτηση απο τα πολυ πολυ πολυ πρωτα σεμηναρια που εκανε το ΕΝΕΡ-4 80 ευρω

με πηραν οταν εκανε 150ΦΕΥΓΑ αν θυμαμαι βαλε 1200 ολα τοτε

πληρωσα το ΙΕΚ

 

και α σηχτηρ τους που θα πληρωσω για να μπω κ σε μητρωο

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ μαρεσει που οι του αστεροσκοπιου και οι του ΚΑΠΕ θελαν να επιβαλλουν και θερμοκαμερες

 

ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧ

ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧ

 

 

36_12_6.gif36_12_6.gif

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να ζητησουν και θερμοκαμερες..........οι παπατζηδες θα τους στελναν την ιδια αποτυπωση 1οο φορες...................

 

αλλοι πιο τσιφτιδες επιστημονες του ειδους ,πολυ πιθανον ουτε θα παιρναν θερμοκαμερα θα βγαζαν φοτο με κινητο βραδυ και με φοτοσοπ θα κοκκινηζαν μερικα σημεια...

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.