Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η απαξίωση του ΠΕΑ


Inzaghi

Recommended Posts

Προσωπικά έχω πετύχει ακίνητο 7ου ορόφου ρετιρέ 20ετίας μονωμένο με ατομικό λέβητα φ/α, τέντες, ηλιακό και 3 A/C και πάλι Γ βγήκε.

Β ακόμα δεν έχω πετύχει πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 563
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν οι συντελεστες για τη μονωση του δωματος ειναι μεγαλυτεροι απο τους αντιστοιχους κατα ΚΕΝΑΚ, τοτε λογικο να σου βγει Γ γιατι εχεις μεγαλες επιφανειες απωλειων...

Link to comment
Share on other sites

τι μαλωνετε για κατηγοριες;;;;ανθρωπος  ΄΄επιθεωρητης΄΄  που κοστολογει την δουλεια του 50 και 40  ευρω καθαρα, για 10 ευρω  παραπανω στο βγαζει Α κατηγορια ,σου κανει τουμπες , ΄΄και οτι αλλο θες΄΄, αν του δωσεις 20 αρικο ουτε θελω να γραψω τι θα κανει....................εγω ντρεπομαι πλεον ,  με τους αισχρους  και θρασεις τροπους πλησιασματος πελατων και με τις τιμες  που δινουν.......αν υπηρχε ΤΕΕ , τους 10,20 που   σχεδον πλεον ΄΄παρενοχλουν΄΄  ιδιοκτητες θα τους επεβαλε ποινες γιατι υποβαθμιζουν το επαγγελμα............ισως πρεπει να στειλουμε επιστολη,ζητωντας κυρωσεις..........με τις υγειες μας....

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Είδαμε και τις κυρώσεις σε τόσες περιπτώσεις.... "Αφαίρεση άδειας για επιθεωρήσεις για 2 μήνες"... Μπρρρρ... ΤΡΟΜΟΣ!!! Του κάνατε τα μούτρα κρέας!!!

 

Με τέτοιες ΓΕΛΟΙΕΣ κυρώσεις, ακόμη και οι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΓΕΛΑΝΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω πως υπαρχουν επιθεωρητες που παρενοχλουν τους ιδιοκτητες για αυτα τα εξευτελιστικα ποσα που αναγραφεις Σαββα

Και αν γινεται αυτο, τοτε σιγουρα δεν κανουν μελετη, τη σωστη δουλεια που απαιτει ενα ΠΕΑ

Κι εγω εχω ριξει τις τιμες μου, κι εγω εχω "παρενοχλησει" ιδιοκτητες και σε μενα εχουν ερθει επειδη μου ειπαν πως ειμαι ο οικονομικοτερος αλλα τετοια ξεφτιλα δεν εχω ξανασυναντησει before!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ινζάγκι εδώ στην Αθήνα τα έχουν ξεφτυλίσει....Πας σε οποιαδήποτε εφορία δήμου και σε περιμένουν απ'έξω, πως κάνουνε οι ξενοδόχοι όταν σκάει στο νησί κάποιο καράβι? Ενα τέτοιο πράγμα.. 50ρικο στο λέν χύμα... Από αγγελίες αντί να παίρνουν πιο πολλοί ενδιαφερόμενοι παίρνουν οι μηχανικοί για επιθεώρηση... :shock:

Συμφωνώ πάντως αποκλείεται να γίνεται σωστά η δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.