Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέες εισφορές ΤΣΜΕΔΕ-ΕΤΑΕΕ


aifan

Recommended Posts

Πιπερι dib

Οι ανθρωποι της ηγεσιας του τσμεδε ειναι τοσο αγιοι, που αν πεθανουν δεν θα λιωσουν. Αφθαρτοι :mrgreen:

 

Γιωργο αλλαξε ή σβησε την διευθυνση του μειλ σου, αν δεν θες να γεμισεις με σπαμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό έγινε για να πάρω απάντηση.

Να ' ξερες πόσα "Αι μαμηθείτε" έκρυψα πίσω από την εκτίμηση....."

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλε έγραψες και με μάγεψες με την εκτίμηση που έχεις στο ΤΣΜΕΔΕ

 

+1

 

edit

 

ΤΣΜΕΔΕ = ΚΑΘΙΚΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ

 

Ειναι και καποιοι που διαφερουν. Οπως το ατομο που απαντησε και σχετικα αμεσα μαλιστα.

Εχω παρει παρομοιες απαντησεις απο μια κυρια που εξυπηρετει στις εισφορες και τηλεφωνικα μαλιστα.

Βεβαια, η πλειοψηφια πιθανον να επαληθευει την ισοτητα που δινεις...

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια, η πλειοψηφια πιθανον να επαληθευει την ισοτητα που δινεις...

 

Ναι συνάδελφε

 

Αυτό που έγραψα για το ΤΣΜΕΔΕ, ισχύει για την πλειοψηφία των εργαζομένων, γιατί και μένα με έχουν εξυπηρετήσει 1-2 υπάλληλοι (όχι τηλεφωνικά αλλα στο κτήριο ), αλλα τι να το κάνεις.... ''με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά''.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα.

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τη δόση του Α' εξαμήνου του 2013; Είμαι ένας από αυτούς που δεν την έχει πληρώσει και ούτε πρόκειται, εάν δε μου αποστείλουν το ειδοποιητήριο με αναθεωρημένο το οφειλόμενο ποσό, σύμφωνα βέβαια και με τη σχετική απόφαση του ΕΤΑΑ. Διότι δεν είναι δυνατόν να αναστέλλεται η αύξηση και το ειδοποιητήριο να γράφει άλλο ποσό. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.Δηλαδή, σύμφωνα και με την πρόσφατη ανακοίνωση στο ειδοποιητήριο Β΄εξαμήνου θα προστίθεται και το ποσό του Α΄ για όσους δεν το έχουμε πληρώσει (δίχως βέβαια την αύξηση που είχε επιβληθεί);;;

 

Κανείς δεν έλαβε αναθεωρημένο ειδοποιητήριο για το Α' 2013. Πας στο ΤΣΜΕΔΕ και σου κόβουν ένα γραμμάτιο με το ποσό χωρίς τις αυξήσεις, το οποίο πληρώνεις.

 

Στο ειδοποιητήριο Β' εξαμήνου δεν προστίθεται το ποσό του Α'. Απλώς αν δεν έχεις πληρώσει κάτι από τα προηγούμενα, αναγράφει μία παρατήρηση σχετικά και έχει διαφορετικό χρώμα.

 

Όλα τα παραπάνω υποθέτοντας ότι δεν είσαι σε διακανονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Όχι δεν είμαι σε διακανονισμό και ποτέ, μα ποτέ, δεν είχα αφήσει απλήρωτη οφειλή στο ΤΣΜΕΔΕ. Επομένως δεν είμαι γνώστης της κατάστασης όσον αφορά το διαφορετικό χρώμα που λες. Απλά αυτή τη φορά θεώρησα απαράδεκτο να πάω να πληρώσω μία οφειλή της οποίας οι αυξήσεις έχουνε ανασταλεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήγα και πλήρωσα το ΤΣΜΕΔΕ στις 30/07 και μου βάλανε πρόστιμο καθυστέρησης κι ενώ υπήρχε η σιωπηλή παράταση και μάλιστα στις 31/07 βγήκε απόφαση που μπορούσαν χωρίς πρόστιμο να πληρώσουν το Α εξάμηνο ως τα μέσα Σεπτεμβρίου.

 

Αντε να βρω το δικιο μου.

 

Απλά αν δεν αφαιρεθεί από το προηγούμενο θα γίνει της εκδιδομένης στα ταμεία του ΤΣΜΕΔΕ στην Ζεύξιδος...

Edited by Thodoris4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Απλά αν δεν αφαιρεθεί από το προηγούμενο θα γίνει της εκδιδομένης στα ταμεία του ΤΣΜΕΔΕ στην Ζεύξιδος...

 

Αυτός είσαι μεγάλε... πάρτους το ''σκαλπ''

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.