Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Thanos μπορεί να εγκριθεί ποσό για ΠΕΑ με μέγιστο τη νόμιμη αμοιβή. Προφανώς στην τράπεζα έχουν μαύρα μεσάνυχτα.

tsx η ανοχή 10% είχε μπει με εγκύκλιο την άνοιξη του 11, αλλά αποσύρθηκε αν δεν κάνω λάθος με την επέκταση του προγράμματος σε κτήρια ανεξάρτητα από την ηλικία τους.

Οι τράπεζες με τους συμβούλους παίζουν μπάλα, αν δεν επιμείνει ο πελάτης ορίζουν δικό τους by default. Αφού η εκταμίευση της αμοιβής του γίνεται μέσω τράπεζας, ο ιδιοκτήτης δεν παίρνει χαμπάρι, ούτε επιβαρύνεται, oπότε η τράπεζα επωφελείται από κάθε φάκελο. Θέλει ιδιαίτερη υπενθύμηση στον πελάτη να μην ξεχάσει να ορίσει δικό του σύμβουλο, την ώρα της υποβολής της αίτησης και όχι αργότερα. Βέβαια σε ένα πελάτη που με δήλωσε ως σύμβουλο δεν έχει γίνει ένταξη να δω ποια είναι η διαδικασία και αν και πώς εκταμιεύεται το ποσό. Θα είχε ενδιαφέρον αν έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία να τη μοιραστει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι το συνεργείο που θα τοποθετείσει την εξωτερική θερμομόνωση πρέπει να είναι πιστοποιημένο;

Ένας οικοδόμος μπορεί να υπαχθεί;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε συνάδελφοι εάν τα αυτόνομα φωτοβολταικά συστήματα είναι επιλέξιμη επέμβαση;

Γνωρίζει κάποιος από προσωπική του υπόθεση;

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπική υπόθεση όχι αλλά λογικά μπαίνει στομ αριθμό παρέμβασης 3Δ. Πάρε κανά τηλ. απαντάνε. Έχει εντάξει κανείς στο πρόγραμμα αντλία θερμότητας; ¨οπου και αν ρώτησα δεν πληρούσαν την προυπόθεση του συντελεστή που απαιτείται.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει τηλέφωνα και μου λένε στην υπηρεσία ότι δεν μπαίνουν. Υποψιάζομαι ότι δεν έχουν καταλάβει την διαφορά αυτόνομου και διασυνδεδεμένου (αν και έφαγα αρκετή ώρα να τους το εξηγήσω).

Τηλέφωνησα μάλιστα 2 φορές, για να εξασφαλίσω απάνστηση και από 2ο υπάλληλο, αλλά πήρα την ίδια απάντηση.

Παρόλα αυτά, επειδή εμένα μου φαίνεται απολύτως λογικό να μπορούν να μπουν τα αυτόνομα στο πρόγραμμα, ρωτάω μήπως έχει κάποιος γνώση του θέματος στην πράξη.

 

Αντλίες έχω βάλει αρκετές φορές και δεν υπάρχει πρόβλημα. Θα επικοινωνήσεις με κάποια μεγάλη εταιρία αντλιών θερμότητας και θα σου δώσουν όλα τα απαραίτητα έγγραφα. Γνωρίζουν την περίπτωση και είναι προετοιμασμένες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς συνάδελφος υπόψην αν κάποιος ωφελούμενος είχε πάρει προέγγριση στην 1 κατηγορία (70%) και έρθει το νέο εκαθαριστικό το οποίο τον πηγαίνει εισοδηματικά στην 2η(35%) τελικά που υπάγεται ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς συνάδελφος υπόψην αν κάποιος ωφελούμενος είχε πάρει προέγγριση στην 1 κατηγορία (70%) και έρθει το νέο εκαθαριστικό το οποίο τον πηγαίνει εισοδηματικά στην 2η(35%) τελικά που υπάγεται ;

Τα αρχικα φορολογικα στοιχεια μετρανε στο προγραμμα.

 

Ερωτηση: Τελικα 15000€/διαμερισμα ή ανα πολυκατοικια? Συμφερει δηλαδη να κανουμε διαφορετικες αιτησεις ή εχουν το ιδιο αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.