Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Σημερα εμαθα απο Eurobank το εξης:

 

Επειτα απο 2-2,5 μηνες που ειχα κανει αιτηση για πελατη μου, η τραπεζα την ενεκρινε. Και τωρα θα στειλει τα χαρτια στο ΥΠΕΚΑ για εγκριση και απο εκει. Αυτο θα παρει 2 εως 5 μηνες!!!!!!

Ειναι λογικο τοση μεγαλη καθυστερηση? Σας εχει τυχει κατι αντιστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κανουν οτι ειναι δυνατον για να αποθαρυνουν τον πελατη απο το να ενταχθει στο προγραμμα....

Γραφειοκρατια του κερατα...

Λες και τα δινουν απο την τσεπη τους τα κοπροσκυλα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι προχθες μάλωσα στην εθνική. Αλλα ο υπαλληλος ηταν φιλος και δεν ηθελα να τον ρεζιλεψω μεσα στο κοσμο. Εχω μια εβδομάδα που κατεθεσα το πληρη φακελο και ουτε καν τα εστειλαν.

Καιγομαστε εμείς να τα μαζεψουμε ολα, τα μαστορια εχουν ξεκινησει ως δειγμα καλης θελησης και η τράπεζα τον .... αντε μη πω τι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πελατη ο οποιος μου ανεθεσε ΠΕΑ μολις ειχε εγκαταστησει τον καυστηρα αεριου του (αλλα ΔΕΝ το ειχε συνδεσει και ΔΕΝ ειχε παρει τιμολογια ακομα απο τον προμηθευτη). Αργοτερα ειδε οτι μπορουσε να μπει στο εξοικονομηση ωστε να επιδοτηθει για τον καυστηρα.

Ρωταω λοιπον...

Να κανω ανακληση του πιστοποιητικου ωστε να παρουσιασω οτι το διαμερισμα ειναι ακομα συνδεδεμενο με τον κεντρικο καυστηρα πετρελαιου της οικοδομης (οντως ειναι) ή να κανω ενα καινουργιο πιστοποιητικο ωστε να ειναι το 1ο του εξοικονομηση κατ'οικον;;

 

Εννοειται οτι πηρα τηλ. στην ΕΥΕΠΕΝ αλλα δεν απαντησε κανεις...

 

Παιδια συγγνωμη για την επαναληψη του θεματος, αλλα εχει κανεις καμια αποψη για τα παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

Διαφημιση τραπεζας, που ακουσα σημερα: ΔΩΡΕΑΝ ο συμβουλος εργου!!!!!!!!!!!!! Λες και θα τον πληρωναν απο την τσεπη τους!

 

Eυτυχώς θα βάλω εμένα σα σύμβουλο έργου και τουλάχιστο θα πάρουμε κάποια χρήματα πίσω...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, να ρωτήσω κατι. Στο εξοικονομώ μπορώ να βάλω σαν επιλογή τηω προσθήκη εξωτερικής μόνωσης σε μ.θ.χ που έχει άμεση επαφή με το κτήριο??στην περιοχή μου τα περισσότερα σπίτια είναι διόροφα (αγροτική αποθήκη κάτω και σκάλες που οδηγούν στον όροφο κατοικία)..μια ιδέα είναι να θεωρήσω το κλιμακοστάσιο θερμαινόμενο χώρο?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εμαθα απο Eurobank το εξης:

 

Επειτα απο 2-2,5 μηνες που ειχα κανει αιτηση για πελατη μου, η τραπεζα την ενεκρινε. Και τωρα θα στειλει τα χαρτια στο ΥΠΕΚΑ για εγκριση και απο εκει. Αυτο θα παρει 2 εως 5 μηνες!!!!!!

Ειναι λογικο τοση μεγαλη καθυστερηση? Σας εχει τυχει κατι αντιστοιχο?

 

 

 

Εχω την ίδια ακριβώς περίπτωση στην ίδια τράπεζα. Είμαι στον τρίτο μήνα της β΄φάσης (υπεκα),και ούτε φωνή ούτε ακρόαση.Είμαστε εντελώς άχρηστοι. Παρακαλάμε να μας δώσουν οι ξένοι τα "επαχθή" δάνεια και δεν είμαστε ικανοι να αποροφήσουμε ούτε τα δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, να ρωτήσω κατι. Στο εξοικονομώ μπορώ να βάλω σαν επιλογή τηω προσθήκη εξωτερικής μόνωσης σε μ.θ.χ που έχει άμεση επαφή με το κτήριο??στην περιοχή μου τα περισσότερα σπίτια είναι διόροφα (αγροτική αποθήκη κάτω και σκάλες που οδηγούν στον όροφο κατοικία)..μια ιδέα είναι να θεωρήσω το κλιμακοστάσιο θερμαινόμενο χώρο?

Ηλια κανε την ερωτηση σε σε αλλο τοπικ που ειναι για ΠΕΑ, π.χ.:

 

http://www.michaniko...B1%CF%84%CE%B1/

 

Βρίσκεται στο σωστό topic. Θέλει να δει αν μπορεί να επιδοτηθεί για θερμομόνωση μθχ (κλιμακοστασίου).

miltos

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, περιμένω δύο ΠΡΟΕΓΡΚΙΣΕΙΣ από την Εθνική εδώ και 1,5 μήνα! Σε πολίτες με 0 δάνεια και μία κάρτα με οφειλές πολύ κάτω από το πιστωτικό όριο.

Πίστευα ότι στις περιπτώσεις του Εξοικονόμηση θα ήταν πιο 'fast track' αυτά τα θέματα.

Γνωρίζοντας ότι για καθαρά δικά τους δάνεια, δίνουν προέγκριση ακόμα και την ίδια μέρα (όχι λόγια του αέρα, πραγματικές περιπτώσεις)

 

Η απάντηση του υπαλλήλου ήταν ότι η υπηρεσία που τα εγκρίνει, έχει αυξημένο φόρτο εργασίας, λόγω των πολλών 'ρυθμίσεων'!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.