Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Κατ' αρχάς υπάρχει ήδη πιστοποιητικό που το βγάζει κατηγορία Γ. Αν δεν έχει γίνει κάποια σημαντική ανακαίνιση που να επηρεάζει την ενεργειακή συμπεριφορά του διαμερίσματος δεν μπορείς να βγάλεις καινούργιο πιστοποιητικό για την ίδια ιδιοκτησία γιατί ισχύει το παλιό. Άρα δεν μπορεί να υπαχθεί και στο Εξοικονομώ. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά κάτι.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θες την συμβουλη μας για ποιο πραγμα? Κατα ποσο ευκολο ειναι να σε τσιμπησουν? Το μονο κακο βεβαια ειναι πως σιγουρα θα βρεθει ο προθυμος για να κανει την παρανομια!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εγώ κάτι. Αν έχω ένα σπίτι που είναι στο όνομά μου, στο όνομα του πατέρα μου και στο όνομα του αδερφού μου. που έχουμε αντίστοιχα 1000€, 25000€ και 45000€ εισόδημα (λέμε τώρα) τι επιδότηση μπορείς να πάρεις; Ισχύει το μεγαλύτερο εισόδημα; Ή μπορώ να επικαλεστώ το μικρότερο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κανει καμια ανακαινιση προς το χειροτερο., απλα εμαθε και θελει να μπει στο προγραμμα.

 

ανεμομαζωματα διαβολοσκορπισματα

 

ας προσεχε

ας ρωταγε

ας τον ενημερωναν

 

δεν ειμαι κακος... αρπαχτηκα με την γυναικα λολ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω πελάτη για διαμερίσματα του οποίου έκανα την όλη διαδικασία στην ΕΘΝΙΚΗ για την εισαγωγή στο εξοικονομώ. Οι προκαταβολές εκταμιεύτηκαν, έχουν γίνει οι παρεμβάσεις, έχει εκδοθεί το 2ο ΠΕΑ και υποβλήθηκαν τα έγγραφα για την ολοκλήρωση της διαδικασίας. Επίσης, είμαι και σύμβουλος έργου. Αν ξέρει κάποιος συνάδελφος: α) πότε καταβάλλονται τα χρήματα για τα ΠΕΑ στον ωφελούμενο? β) πότε καταβάλλονται τα χρήματα για αμοιβή συμβούλου έργου?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εγώ κάτι. Αν έχω ένα σπίτι που είναι στο όνομά μου, στο όνομα του πατέρα μου και στο όνομα του αδερφού μου. που έχουμε αντίστοιχα 1000€, 25000€ και 45000€ εισόδημα (λέμε τώρα) τι επιδότηση μπορείς να πάρεις; Ισχύει το μεγαλύτερο εισόδημα; Ή μπορώ να επικαλεστώ το μικρότερο;

Αίτηση στο όνομα αυτού με το μικρό εισόδημα (1000€ --> 70% επιδότηση)

Πιθανότατα εγγυητής κάποιος από τους υπόλοιπους

Link to comment
Share on other sites

α) πότε καταβάλλονται τα χρήματα για τα ΠΕΑ στον ωφελούμενο?

β) πότε καταβάλλονται τα χρήματα για αμοιβή συμβούλου έργου?

και τα δυο στο τελος μαζι με τους προμηθευτές

Link to comment
Share on other sites

Θα δεχόσασταν εικονικό τιμολόγιο διατάξεων αυτοματισμού σε επιτοίχιο λέβητα ΦΑ, μόνο και μόνο για την εκταμίευση των 600€ που δίνει το πρόγραμμα; Με πιέζουν να το κάνω γιατί λέει το κάνουν οι περισσότεροι συνάδελφοι και δε φαίνεται με κανέναν τρόπο αν υπάρχει ή όχι το kit εσωτερικά του λέβητα. Είμαι υπερβολική που φοβάμαι να το προχωρήσω;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.