Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω κάνει πιστοποιητικό για διαμέρισμα (με ΚΘΚ) και βγήκε Γ. Έρχονται τώρα οι ιδιοκτήτες της πολυκατοικίας και θέλουν να μπουν στο πρόγραμμα. Σαν σύνολο είναι πολύ πιθανό να βγαίνει Δ, γιατί τα υπόλοιπα δεν έχουν ηλιακούς ενώ δεν υπάρχει μόνωση στην pilotis. Σε αυτό που έχει βγει ο ιδιοκτήτης στην περίπτωση που μπει σαν σύνολο θέλει να κάνει και αυτός παρέμβαση (αντλία θερμότητας). Πιστεύεται να υπάρχει πρόβλημα λόγω της ύπαρξης ήδη ΠΕΑ και της ανάγκης για μονοσήμαντη ταύτιση ΠΕΑ και ιδιοκτησίας;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα.

Θα κάνεις το ΠΕΑ για το σύνολο και θα προχωρήσεις με αυτό.

Πουθενά δεν θα φανεί το παλιό, αλλά και να φανεί δεν πάρχει πρόβλημα, καθώς θα κάνεις αίτηση για το σύνολο της πολυκατοικίας και στο σύνολο είσαι Δ (εαν είσαι).

Link to comment
Share on other sites

Δωθηκαν προ-εγκρισεις απο Τραπεζα στον ιδιο ιδιοκτητη για το προγραμμα για δυο διαμερισματα. Ισογειο και οροφος. (2 εγκρισεις ξεχωριστα). Ομως δεν υπαρχει συσταση οριζοντια !!!! Υπαρχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Δωθηκαν προ-εγκρισεις απο Τραπεζα στον ιδιο ιδιοκτητη για το προγραμμα για δυο διαμερισματα. Ισογειο και οροφος. (2 εγκρισεις ξεχωριστα). Ομως δεν υπαρχει συσταση οριζοντια !!!! Υπαρχει προβλημα?

 

ωχ.... εχω την ιδια περιπτωση κ δε το σκεφτηκα καθολου

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει προβλημα. στην επαρχια ειναι συχνο φαινομενο. ειναι θεμα πως τις δηλωνει στο ε9 και ε1. αφου τις δηλωνει ξεχωριστα τοτε μπορει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι!Θέλω να εντάξω στο εξοικονομώ 2 διαμερίσματα στην ίδια διώροφη πολυκατοικία (είναι και τα μοναδικά)Η πολυκατοικία έχει εξωτερικό κλιμακοστάσιο και στο υπόγειο-ισόγειο που είναι και ο λέβητας δεν επικοινωνεί με τα οροφοδιαμερίσματα, από έξω μπαίνει κάποιος μέσα.Χαζή η ερώτηση αλλά δεν έχω κάνει ΠΕΑ ολόκληρου κτιρίου ακόμα και ρωτώ.Στο ενιαίο ΠΕΑ που θα τους βγάλω για να τους εντάξω στο εξοικονομώ το υπόγειο το αναφέρω ως μη θερμαινόμενο χώρο στην χωριστή κατηγορία και τα 2 διαμερίσματα μαζί σε μία θερμική ζώνη?Η το υπόγειο δε το αναφέρω καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

υπογεια και κλιμακοστασιο ΜΘΧ εκτος αν τα υπογεια εχουν μεσα μπιλιαρδα

κονσολα πλαυ στατιον, ηχοσυστηματα τζακουζια.... γιατι πολλοι τα εχουν και σου λενε

ελα μωρε υπογειο δε κατεβαινω καθολου

 

μετα τα διαμερισματα, εκτος αν ειναι μεζονετα, ξεχωριστα επιπεδα και ξεχωρ θερμ ζωνες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.