Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

@akaliak Διάβασε το @4094

 

Διαβάζοντας αυτό, αλλά και σε τηλ. επικοινωνία με ΕΥΕΠΕΝ, πρέπει να γίνει ΥΔ για αίτηση ανάκλησης του παλιού ΠΕΑ, από τον ιδιοκτήτη και αντικατάστασής του με νέο, αφού έχουν γίνει παρεμβάσεις που επηρεάζουν το ενεργειακό προφίλ του κτηρίου.

 

Μετά, με το νέο ΠΕΑ, εντάσσεται στο πρόγραμμα για περαιτέρω παρεμβάσεις και ενεργειακή αναβάθμιση, κατά τα γνωστά.

Edited by akaliak
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τους αρκεί μια υπεύθυνη δήλωση; Δεν χρειάζεται να φαίνονται σε κάποια τεχνική έκθεση οι παρεμβάσεις που έχουν γίνει και το πως αυτές επηρεάζουν τις ενεργειακές καταναλώσεις για θέρμανση και Ζ.Ν.Χ.; Ούτε τιμολόγια αγοράς και πιστοποιητικά λέβητα και ηλιακού; Πολύ καλό μου ακούγεται, επειδή δεν μας έχουν συνηθίσει σε καλές ειδήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος συνάδελφος τί παίζει με αυτό:

 

http://www.energypress.gr/news/Me-eynoikoteroys-oroys-h-entaxh-sto-neo-programma

 

Άλλαξαν οι όροι του εξοικονονομώ ή πρόκειται για δημοσιογραφική ράδιο-αρβύλα;

 

Στο buildingcert και στο website του ΥΠΕΚΑ δεν βρήκα κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργειακό τζάκι, που ΔΕΝ συνδέεται με σωληνώσεις ή αεραγωγούς άρα θερμαίνει μόνο τοπικά, μπορεί να ενταχθεί στο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργειακό τζάκι, που ΔΕΝ συνδέεται με σωληνώσεις ή αεραγωγούς άρα θερμαίνει μόνο τοπικά, μπορεί να ενταχθεί στο πρόγραμμα;

Απ οσο γνωριζω δεν επιδοτειται υστερα απο προσφατη τηλεφωνικη ερωτηση στο ΥΠΕΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

σε περίπτωση που εχει γινει λάθος ο αριθμος στην οδο του ακινητου στο 1ο και 2ο ΠΕΑ του "Εξοικονoμω" τι γινεται?

Συγκεκριμενα, στη ΟΑ γραφει 26 ενω στη πραγματικοτητα ειναι το 28.

Κατοπιν επικοινωνας με τον ιδιοκτητη μου ειπε οτι ειχε γινει λαθος στο νουμερο κατα την εκδοση της ΟΑ και ποτε δε διορθωθηκε.

Εγω εβαλα στα ΠΕΑ την οδο που αναγραφοταν στην αδεια.

Πιστευετε οτι διορθωνεται επισυνάπτοντας προσαρτημα?

Κάνω ανακληση των ΠΕΑ?

Λετε να απορριφθει η επιδοτηση? 

Ευχαριστω

Edited by Πάνος
Link to comment
Share on other sites

Το ενεργειακό τζάκι, που ΔΕΝ συνδέεται με σωληνώσεις ή αεραγωγούς άρα θερμαίνει μόνο τοπικά, μπορεί να ενταχθεί στο πρόγραμμα;

Εμένα πάλι μου απάντησαν πως είναι επιλέξιμη δαπάνη. Το ίδιο και σε ένα συνάδελφο μου.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.