Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς σε πολλές περιπτώσεις δεν υπάρχουν ταμπελάκια, λες και ο εισαγωγέας παραγγέλνει ειδική παρτίδα χωρίς διακριτικά για να μην δει άλλος την μάρκα και κάνει παραεισαγωγή.

 

Έχω δει και λέβητα πενταετίας χωρίς ταμπελάκι. Ευτυχώς ο πελάτης τον είχε προμηθευτεί από γνωστό μου οπότε τον βρήκα και μου έδωσε τα στοιχέια που ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

κατά τη συμπλήρωση και υποβολή του Παραρτήματος VII-Έντυπο Πρότασης Παρεμβάσεων βάσει του ΠΕΑ …...../……..… για υλοποίηση στο πλαίσιο του Προγράμματος «Εξοικονόμηση κατ’ οίκον» δεν απαιτείται η εισκόμιση και των προσφορών. Είναι προαιρετική !

1) Στην περίπτωση λοιπόν που δεν εισκομίζεις τις προσφορές και αναγράφεις κάποιες δαπάνες στο εν λόγω Παράρτημα, τελικώς εάν υπάρχει ασυμφωνία με τα τιμολόγια υπάρχει κάποιο πρόβλημα ; Πάντα ή μόνο στην περίπτωση που το κόστος των τιμολογίων είναι τελικώς μεγαλύτερο από εκείνο που αναγράφεται στο Παράρτημα VII ;

2) Σε περίπτωση που όλες οι παρεμβάσεις ξεπερνούν το ανώτατο όριο επιλεξίμου δαπάνης ανά παρέμβαση μπορείς να βάλεις τα μέγιστα στο Παράρτημα VII και τελικώς να δώσουν οι Προμηθευτές τιμολόγια στο τέλος με τα μέγιστα αυτά, ώστε να ξεμπερδεύεις ; Και τα υπόλοιπα θα τα εξοφλήσει ο πελάτης χωρίς παραστατικά ; Black

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

κατά τη συμπλήρωση και υποβολή του Παραρτήματος VII-Έντυπο Πρότασης Παρεμβάσεων βάσει του ΠΕΑ …...../……..… για υλοποίηση στο πλαίσιο του Προγράμματος «Εξοικονόμηση κατ’ οίκον» δεν απαιτείται η εισκόμιση και των προσφορών. Είναι προαιρετική !

 

1) Στην περίπτωση λοιπόν που δεν εισκομίζεις τις προσφορές και αναγράφεις κάποιες δαπάνες στο εν λόγω Παράρτημα, τελικά εάν υπάρχει ασυμφωνία με τα τιμολόγια υπάρχει κάποιο πρόβλημα ; OXI  Πάντα ή μόνο στην περίπτωση που το κόστος των τιμολογίων είναι τελικώς μεγαλύτερο από εκείνο που αναγράφεται στο Παράρτημα VII ; Όπως το σκέφτηκες

 

2) Σε περίπτωση που όλες οι παρεμβάσεις ξεπερνούν το ανώτατο όριο επιλεξίμου δαπάνης ανά παρέμβαση μπορείς να βάλεις τα μέγιστα στο Παράρτημα VII και τελικώς να δώσουν οι Προμηθευτές τιμολόγια στο τέλος με τα μέγιστα αυτά, ώστε να ξεμπερδεύεις ; Και τα υπόλοιπα θα τα εξοφλήσει ο πελάτης χωρίς παραστατικά ; Black ; Ναι,ναι,ναι

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά Petranhar, σ' ευχαριστώ. Υποθέτω τα έχεις εφαρμόσει και "μιλάς" εκ πείρας. Οπότε εν ολίγοις και διανθίζω τη σκέψη μου, το νόημα των προσφορών σε αυτήν την περίπτωση είναι να μη "φάει" ο προμηθευτής τον ωφελούμενο στα ποσά εκτός προγράμματος, λαμβάνοντας ως δεδομένο ότι οι παρεμβάσεις ξεπερνούν το ανώτατο όριο επιλεξίμου δαπάνης ανά παρέμβαση ούτως ή άλλως.

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά Petranhar, σ' ευχαριστώ. Υποθέτω τα έχεις εφαρμόσει και "μιλάς" εκ πείρας. Οπότε εν ολίγοις και διανθίζω τη σκέψη μου, το νόημα των προσφορών σε αυτήν την περίπτωση είναι να μη "φάει" ο προμηθευτής τον ωφελούμενο στα ποσά εκτός προγράμματος, λαμβάνοντας ως δεδομένο ότι οι παρεμβάσεις ξεπερνούν το ανώτατο όριο επιλεξίμου δαπάνης ανά παρέμβαση ούτως ή άλλως.

Ακριβώς.

Άσχετο... Σε συγχαίρω για τη χρήση της ελληνικής γλώσσας.Άψογος και χωρίς το παραμικρό λάθος!

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά Συνάδελφε. Σ' ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ να διατυπώνω τις σκέψεις μου με - κατά το δυνατόν - ενάργεια, προκειμένου αφενός να καθίσταται σαφής ο προβληματισμός/ερώτηση κ.λπ. και αφετέρου να είναι δυνατό να διαφωτισθούν Συνάδελφοι, που ενδεχομένως να έχουν τους ιδίους προβληματισμούς/απορίες, από το διάλογο/απόκριση που - συνήθως - ακολουθεί. :)        

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις που μου δώθηκαν άνωθεν!!στο τοπογραφικό της μονοκατοικίας που έχω αναλάβει για να μπεί στο πρόγραμμα υπάρχει μια υποσημείωση που δείχνει ένα κομμάτι της αυλής στο οποίο ο συντάξας αναφέρει ''το τμήμα αυτό αφήνεται για μελλοντική τακτοποιηση'',στην ουσία δηλ.υπάρχει κομματι που εχει καταπατηθεί.σ αυτη την περίπτωση τι γινεται ?εχουμε καποι θεμα οσον αφορα το εξοικονομω ή μηπως πρεπει να γινει τακτοποιηση του κομματιου αυτου και μετα να προχωρησουμε στα υπολοιπα??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.