Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Με μια καλη googloαναζήτηση μόλις είδα ότι μου είπε μλκιες... Και το ωραίο είναι ότι του λέω που το είδες εσύ αυτό; Και μου λέει από συνάδελφό σου το άκουσα....  :???:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου έτυχε μια από τις πολλές περιπτώσεις που το εμβαδό του διαμερίσματος στο Ε9 περιλαμβάνει και το εμβαδό του κλιμακοστασίου.

 

Η διαφορά είναι άνω του 10%, 111μ² το διαμέρισμα και 15μ² το κλιμακοστάσιο, στο Ε9 φαίνεται 126μ² κύρια χρήση.

 

Τι κάνετε σε αυτή την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

***********

Προχωρας με ο,τι εμβαδομετρησες.

Αν το εμβαδον ειναι μικροτερο απο το δηλωθεν δεν εχεις θεμα.

Στα μεγαλυτερα κολλαμε...

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σας,

σε μια δυορροφη οικοδομη με συσταση καθετου ο πελατης μου έχει δυο διαμερισματα στο ισογειο και ένα στον πρωτο οροφο. αυτα τα διαμερισματα χρησιμοποιουν το ιδιο κεντρικο συστημα θερμανσης λεβητα πετραλαιου. ο ιδιοκτητης πηρε δυο προεγκρισεις για εξοικονομω γαι το ένα διαμερισμα του ισογειου και το διαμερισμα του οροφου. Μεσα στις παρεμβασεις που θα κανει θα ειναι και η αντικατασταση του λεβητα. πως πρεπει να ενεργησω για τον λεβητα?ειναι δυο διαφορετικα διαμερισματα το καθενα μ ετην προεγκριση του.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πως θα ενταχθεί και εγκριθεί παρέμβαση που αφορά κοινόχρηστο σύστημα (έστω και γι' αυτά τα δύο μόνο διαμερίσματα), σε αίτηση για μεμονωμένες ιδιοκτησίες, αφού η καθεμία εξετάζεται χωριστά από το πρόγραμμα επιδότησης;

Πολύ περισσότερο, αν ο ίδιος λέβητας/εγκατάσταση εξυπηρετεί και τις υπόλοιπες ιδιοκτησίες. Εξήγησε το λίγο αν θες, γιατί δεν το καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι ο λεβητας καλυπτει ολη την οικοδομη.

Ο ιδιοκτητης εχει τα 3 διαμερισματα, τα 2 μπαινουν στο προγραμμα.

Η αντικατασταση του κοινοχρηστου λεβητα ειναι μια εργασια απο την οποια επωφελειται και το διαμερισμα αυτο αλλα και ολα τα υπολοιπα.

Δε βλεπω λογο να μη μπορει να ενταχθει, αν αναλαμβανει ο ιδιοκτητης να επωμισθει το κοστος ολο μονος του.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.