Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Τα μισά. Τα 1490 είναι και για τα δύο ΠΕΑ. Και πάλι όμως...

Μπορεί να υπάρχει και μεγαλύτερη αμοιβή, αλλά δεν το έψαξα. Η 1492 είναι στις πρώτες 2-3 σελίδες, γιαυτό την πρόσεξα.

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για να καταλάβω κάτι.. Εμένα με έχουν πληρώσει οι πελάτες στο χέρι, αυτό με τον λογαριασμό πρώτη φορά το ακούω....

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τα χρήματα του σύμβουλου και όχι των πιστοποιητικών. Του σύμβουλου κατατίθενται στον τραπεζικό του λογαριασμό.

Δεν ξέρω τι θα γίνει εάν στα δώσει ο πελάτης στο χέρι. Δεν έχω ακούσει παρόμοια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι ο νομος λεει οτι εξαιρουνται απο την σημανση CE οι λεβητες βιομαζας. ομως αυτος που εβαλα εγω δειχνει την σημανση στο ταμπελακι του και επιπλεον εχει συμμορφωση με τον ΕΝ303-05 σχετικα με τον εξοπλισμο υπο πιεση. να πω στον προμηθευτη στην υπευθυνη δηλωση να γραψει οτι εξαιρειται απο το CE? και ας τα εχει.. τι εχετε κανει σε αναλογες περιπτωσεις που τοποθετησατε καυστηρα βιομαζας?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα χρήματα για τον σύμβουλο έργου τα παίρνουμε στο στάδιο της έγκρισης και απλά δίνουμε την ΑΠΥ μαζί με τις ΑΠΥ για τις ενεργειακές επιθεωρήσεις στο τέλος για να πάρει πίσω τα χρήματα αυτά ο πελάτης;

 

 

Για τον λέβητα βιομάζας εγώ θα τα έβαζα μέσα σε περίπτωση που τα ζητήσουν αφου τα έχεις.

Edited by antboton
Link to comment
Share on other sites

ο συμβουλος πληρωνεται οπως και οι προμηθευτες στο τελος αφου υλοποιηθει το προγραμμα. μονο οι επιθεωρησεις ειναι πληρωμενες απο τον πελατη..

Link to comment
Share on other sites

ο tsx πιο πάνω είπε ότι κατατέθηκαν χρήματα για δαπάνη σύμβουλου έργου στο στάδιο της έγκρισης για αυτό ροτάω.

Link to comment
Share on other sites

ααα δεν καταλαβα καλα . ισως να εχει επιλογη ο πελατης και μεσα απο την προκαταβολη να δινει εντολη να πληρωθει ο συμβουλος.. μια υποθεση..

Link to comment
Share on other sites

Ή μάλλον δεν κατάλαβα εγώ καλά και αναφερόταν ίσως σε παλιά υπόθεση, απλά το συνδύασα με την πρόσφατη ανακοίνωση υπαγωγής στο πρόγραμμα που δόθηκε χθές.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.