Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Οχι βεβαια.

Ο κατασκευαστης σου δινει το g του υαλοπινακα

Εσυ θελεις αυτο το νουμερο, πολλαπλασιασμενο επι το 0,9 που ειναι το ggl πολλαπλασιασμενο επι το ποσοστο υαλοπινακα στο συνολικο σου ανοιγμα.

Μη μπερδευεσαι...

Οποτε θα υπολογισεις τι ποσοστο υαλοπινακα εχει το κουφωμα σου και αυτο θα το πολλαπλασιασεις με το g που σου δινει ο κατασκευαστης, επι 0,9

Edited by Inzaghi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι βεβαια.

Ο κατασκευαστης σου δινει το g του υαλοπινακα

Εσυ θελεις αυτο το νουμερο, πολλαπλασιασμενο επι το 0,9 που ειναι το ggl πολλαπλασιασμενο επι το ποσοστο υαλοπινακα στο συνολικο σου ανοιγμα.

Μη μπερδευεσαι...

Οποτε θα υπολογισεις τι ποσοστο υαλοπινακα εχει το κουφωμα σου και αυτο θα το πολλαπλασιασεις με το g που σου δινει ο κατασκευαστης, επι 0,9

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

σε ενεργειακο τζακι το ποιοι συνδεεται με σωματα καλοριφερ βαζουμε για ισχυ την ονομαστικη θερμικης ισχυ και για βαθμο αποδοσης το ποσοστό που αποδιδει στο χώρο ή αυτο πουαποδιδει στο νερο? δεν το εχω δει σε καποια τεχνικη οδηγια.

Link to comment
Share on other sites

σε σεναριο για κουφωματα εβαλα ενα U 2.40 και τελικα με την προσφορα του κατασκευαστη θα τοποθετηθουν κουφωματα με πολυ καλυτερο U υπαρχει προβλημα. στο εντυπο προτασησ παρεμβασεων βασει του ΠΕΑ θα γραψω αυτα που εχω βαλει στο ΠΕΑ?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο πρωτο ΠΕΑ και εκανα σεναριο με U 2.40 και θελω να συνταξω το εντυπο προτασησ παρεμβασεων βασει ΠΕΑ . στην προσφορα εχω U 1.38. θα γραψω αυτα π λεει η προσφορα ή το ΠΕΑ?

Link to comment
Share on other sites

Στο εντυπο προτασης παρεμβασεων γραψε για συντελεστη θερμοπερατοτητας μικροτερο η ισο αυτης της τιμης που υπολογισες στο σεναριο και θα εισαι οκ

Τι προβλημα να χεις? Που θα εξοικονομηθει περισσοτερη ενεργεια?

Link to comment
Share on other sites

ρωταω γιατι ειναι ηπρωτη φορα που το συμπληρωνω και μηκανω καμια χαζομαρα ευχαριστω πολυ!!!!

 

 

πρεπει να αναφερω και τατετραγωνικα? ή μονο τα τεχνικα ενεργειακα χαρακτηριστικα?

Edited by TRZ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.