Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Ναι αλλα θελει ανακληση το παλιο

Και αυτο με ΥΔ του ΤΟΤΕ ιδιοκτητη 

Η μηπως του τωρινου?

Και δεν ξερω αν στο δεχθουν επειδη υπαρχει και μεταβιβαση ακινητου στη μεση...

Τρεχα γυρευε δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι αλλα θελει ανακληση το παλιο

Και αυτο με ΥΔ του ΤΟΤΕ ιδιοκτητη 

Η μηπως του τωρινου?

Και δεν ξερω αν στο δεχθουν επειδη υπαρχει και μεταβιβαση ακινητου στη μεση...

Τρεχα γυρευε δηλαδη

 

Ναι αλλα θελει ανακληση το παλιο

Και αυτο με ΥΔ του ΤΟΤΕ ιδιοκτητη 

Η μηπως του τωρινου?

Και δεν ξερω αν στο δεχθουν επειδη υπαρχει και μεταβιβαση ακινητου στη μεση...

Τρεχα γυρευε δηλαδη

και πως θα γίνει η διαδικασία στη τρ'απεζα πουθα γράφει άλλο όνομα το ΠΕΑ και για αλλο λογο?

Link to comment
Share on other sites

trz

Μου έχει τύχει παρόμοια περίπτωση.

Θα χρησιμοποιήσεις το παλαιό ΠΕΑ με προσάρτημα.

Δεν έχει σημασία ότι το παλαιό ΠΕΑ είναι σε άλλο όνομα. Το ΠΕΑ αφορά το ακίνητο και όχι τον ιδιοκτήτη.

Ούτε έχει σημασία ότι εκδόθηκε το παλαιό για άλλο λόγο.

Για τους τυχόν άσχετους της τράπεζας για καλό και κακό επισύναψε και ένα φωτοαντίγραφο του συμβολαίου αγοράς του ακινήτου και ας μην είναι απαραίτητο. Εγώ έτσι έκανα.

Link to comment
Share on other sites

καινουριο 'η παλιο με προσαρτημα? το θεμα ειναι οτι στο διαστημα π το εχει ο καινουριοσ αλλαξε διαστασεισ στα κουφώματα  και τοπρωτο ειναι σε αλλο ονομα το πεα και γι α αλλο λογο.   οποτε δικαιολογειται καινουριο πεα ε?

 Αυτό δεν το κατάλαβα. Αν έχουν αλλάξει τα κουφώματα, τότε η εν. απόδοση διαφοροποιείται σε σχέση με το αρχικό ΠΕΑ, κι ενδεχομένως να αλλάζει κατηγορία.

Συνεπώς, χρειάζεται νέο ΠΕΑ, στο οποίο να αποτυπώνεται η πραγματική κατάσταση.  

Link to comment
Share on other sites

καινουριο 'η παλιο με προσαρτημα? το θεμα ειναι οτι στο διαστημα π το εχει ο καινουριοσ αλλαξε διαστασεισ στα κουφωματα και τοπρωτο ειναι σε αλλο ονομα το πεα και γι α αλλο λογο.   οποτε δικαιολογειται καινουριο πεα ε?

 

κατι μου θυμιζει.... κατι μου θυμιζει... βρε τι μου θυμιζει..... λολ :?:

 

σαν αυτο πολλα!!!.... αλλα κατι μου θυμιζει .... ξολ :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω !!!!επικοινωνησα και με το builsingcert και με καθοδηγησαν. παει με προσαρτημα υπάρχουν συγκεκριμένες προϋποθέσεις με τις οποίες εκδίδεται 2ο ΠΕΑ για υφιστάμενο κτίριο (ριζική ανακαίνιση ή ενεργειακή αναβάθμιση ή 10ετή ισχύ).

Όσων αφορά το προσάρτημα σας υπενθυμίζουμε ότι χρησιμοποιείται μόνο στην περίπτωση της έκοσης ΠΕΑ για ένταξη στο Πρόγραμμα "Εξοικονόμηση κατ' οίκον"  εξοικονομώ κατ οίκον και μόνο για αλλαγές στα ενεργειακά σενάρια και με το παρόραμα σε αλλαγές διεύθυνσης, ονόματος, τκ και άλλων παρεμφερών στοιχείων. 
Συνεπώς η έκδοση νέου ΠΕΑ χωρίς τις ως άνω προϋποθέσεις είναι απαγορευτική.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

οταν θα προτεινω ΣΥΝΘΕΤΙΚΟ ΔΙΔΥΜΟΣ ΜΕ 16mm argo 16mm θα το γραψω μονη μονη μου στο τεε κ ενακ γτ δεν υπαρχει στη βιβλιοθηκη το gw πωσ το βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.