Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σε δημόσια διαβούλευση το νέο νομοσχέδιο για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

Έτσι όπως μας ...κατάντησαν, δεν τρέχει τίποτα, ό,τι κι αν πατήσεις, σκουπίζεσαι μετά και ..καθαρίζεις!

Τουλάχιστον έτσι θεωρούν όσοι έτσι πράττουν.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 744
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μέχρι τώρα κανείς δεν έχει δημοσιεύσει σχόλιο στο link της Δημόσιας Διαβούλευσης. Τι μπορεί να συμβαίνει?

α. Δεν έχουμε τελειώσει ακόμα τα σχόλια με τις απόψεις μας.

β. Είδαμε το μπάχαλο του νέου νόμου και αποφασίσαμε ότι, δεν αξίζει να δημοσιεύσουμε κάποιο σχόλιο.

γ. Έχουν δημοσιευτεί αρνητικά σχόλια για τον νέο νόμο και το Υπουργείο τα ... κρύβει.

 

Ιδού η απορία!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικώς δεν πρόκειται να την ...επισκεφτώ.

Τη διαβούλευση εννοώ.

Απαξιώ!

Δεν πρόκειται τίποτα ουσιαστικό να γίνει.

Θα κάνουν αυτά που οι ...φωστήρες αποφασίσουν την τελευταία στιγμή, μαζί με τους άλλους ...φωστήρες, που θα τα ψηφίσουν.

Αυτοί που τα έγραψαν και που θα τα τροποποιήσουν και που θα τα ψηφίσουν ΔΕΝ είναι μηχανικοί.

Οι μηχανικοί είναι έξω από το ...παιχνίδι!

Προσωπική μου φιλοδοξία είναι να μου δώσουν το "τελικό εργαλείο"" κι εγώ θα το εκμεταλλευτώ και θα δουλέψω!

Όποιο κι αν είναι αυτό!

Κι αν έκανα την οποιαδήποτε προσπάθεια για να βοηθήσω, δεν θα με άκουγαν, απλώς θα έχανα το χρόνο μου!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ενα σημαντικο θεμα που αφορα πολλους: Οσοι δεν εχουν περαιωσει 3843, εχουν δικαιωμα να ενταχθουν εως 31.5.13 στον 4014. Θα παραταθει αυτη η προθεσμια ή οχι? Θα εχουν δικαιωμα να επιλεξουν αν θα περασουν στον 4014 η στον new-4014 ή οχι?

Πολύ σημαντικό το ερώτημα του Clemenza. Ελπίζω να δοθεί και γι' αυτές τις περιπτώσεις δυνατότητα ένταξης στον νέο νόμο, διότι αρκετοί αδυνατούν να πληρώσουν μέχρι 31.05.2013 το πρόστιμο του 3843, και κινδυνεύουν να "αυτοκαρφωθούν".

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα μπορούν. Και σε όποια ενδεχόμενη παράταση του 4014 και βεβαίως στον νέο νόμο όταν ισχύσει....

Το πιθανότερο σενάριο είναι να έχουν περιθώριο έως το 2023 τις τελευταίες μέρες απόκτησης ηλεκτρονικής ταυτότητας......

Μέχρι τότε ποιός θα τους ενοχλήσει;;;;

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.