Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τεχνικοί ασφαλείας


Recommended Posts

Ρώτησα στην Επιθεώρηση εργασίας αλλά πολύ γενικά μου τα είπαν. Ευχαριστώ πάντως.

 

Και εντάξει θα λάβω υπόψη μου γενικά τί απαιτείται για κάθε είδους δουλειά, αλλά δεν μπορώ να μπω σε ξένη επιχείρηση π.χ. για να δω κάποιο συγκεκριμένο κίνδυνο που μπορεί να υπάρχει, δλδ αν καθαρίζει πατώματα και τουαλέτες ή κρέμεται από τα 10 μέτρα και καθαρίζει παράθυρα.

 

Λογικά αυτό θα μου το πει ο ιδιοκτήτης, αλλά αν δεν μου το πει, πώς θα αποδείξω εγώ ότι δεν το ήξερα;

 

Πολύ χύμα η κατάσταση... 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γενικά τέτοιες περιπτώσεις, με το προσωπικό να είναι όλη μέρα έξω και κάθε μέρα σε άλλο σημείο, είναι ζόρικες.

Δε ξέρεις πως να κινηθείς.

Και φυσικά ούτε στο ΚΕΠΕΚ μπορούν να σου δώσουν μια κατεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

όταν αναλαμβανεις πρωτη φορα ΤΑ ,  με τι χαρτια πας στο κεπεκ;;;;;

 

με την αναθεση , τα βιβλια του προηγουμενου και το πτυχιο;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν πας πρωτη φορα σε καποιο κεπεκ να καταθεσεις συμβασεις κτλ για καποια δουλεια θελουν οπωσδηποτε αντιγραφο πτυχιου. Επικυρωμενο ή μη δεν θυμαμαι, εχω την εντυπωση οτι πλεον με μια υδ σου λες οτι ειναι αντιγραφο του γνησιου και τελειωσε. Κατα τα αλλα οτι προβλεπεται αναλογα την επιχειρηση που αναλαμβανεις...τετραδια υποθετω τα ιδια, συνεχιζεις απο εκει που σταματησε ο αλλος. Συμφωνητικο, αναθεση, προγραμμα επισκεψεων...

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

πρεπει να υπαρχει και μελετη για κάθε βιβλιο (δηλαδή χωρο ) φανταζομαι., από τους προηγουμενους.....αρα διαβαζοντας αυτά , εχεις μια αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό το τελευταίο μην είσαι και τόσο σίγουρος.

 

@ckiriako

Αυτό το 'πρόγραμμα επισκέψεων' τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Υποχρεωτικό είναι σίγουρα.

Απλά είναι κάποιοι που λένε 'αν έρθουν από την επιθεώρηση και τη ζητήσουν, θα την κάνουμε μετά'.

Όπως πολύ σωστά είπες, το καταγράφεις στο βιβλίο και αν θες, μία στο τόσο, το ξαναγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.