Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περιοδικές δηλώσεις ΦΠΑ


Recommended Posts

Καλημερα, εχω αλλαξει κουφωματα με το προγραμμα "εξοικονομω" , δεν εβγαλα εγω το ενεργειακο πιστοποιητικο, τα τιμολογια ειναι στο ονομα μου, θα θελα να ρωτησω αν μπαινουν κανονικα στην τριμηνιαια καθοτι ειναι με δανειο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

Στο δεύτερο τρίμηνο του 2013 δεν είχα έσοδα και είχα μόνο κάποια λίγα έξοδα από λογαριασμούς (και ένα μόνο μικρό τιμολόγιο για αγορά γραφικής ύλης) τα οποία στο σύνολο τους είναι περίπου 190 ευρώ με φπα περίπου 35.

 

Στην περιοδική δήλωση αυτά τα έξοδα πηγαίνουν στους κωδικούς 357 και 377;

Επίσης στο βιβλίο εσόδων εξόδων πέρα από αυτά τα 190 ευρώ έχω και 20 περίπου ευρώ στην κατηγορία δαπανών δίχως δικαίωμα έκπτωσης τα οποία είναι από τα δημοτικά τέλη στους λογαριασμούς ΔΕΗ. Αυτά πρέπει να μπούν σε κάποιο κωδικό;

 

Τέλος τα έσοδα απο ΤΠΥ περνιούνται στον κωδικό 303 και ο ΦΠΑ τους στο 333;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by Diamadis
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

γειά σας. στην περιοδική προηγούμενου τριμήνου (3ου) δεν είχα περάσει ένα τιμολόγιο εξόδων γιατί δεν μου το είχαν στείλει. μου το έστειλαν τώρα. μπορώ να το περάσω στα έξοδά μου για το τελευταίο τρίμηνο ή πρέπει να κάνω τροποποιητική του προηγούμενου τριμήνου? γίνεται τροποποίηση αν έχει υποβληθεί και έχει καταβληθεί ο ΦΠΑ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

1.η περιοδική ανεξάρτητα αν είναι πιστωτική ή χρεωστική ώς 31/1/2015 δεν υποβάλλεται και όχι 22?

2. που πέφτει αργία?

3. μηδενικές υποβάλλονται ή δεν υπάρχει υποχρέωση πιά? και βάσει ποιάς ΠΟΛ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.