Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ένταξη χωρίς παράβολα για όσους ρύθμισαν ήδη αυθαίρετα-ημιυπαίθριους


Kakos_lykos

Recommended Posts

Με συγχωρείς δεν ήμουν σαφής. Καταλαβαίνω ότι κανείς δε γνωρίζει επακριβώς το περιεχόμενο του νέου νόμου, απλά ρωτάω αν έχετε αντιληφθεί ότι υπάρχει περίπτωση ο νέος νόμος να μην δίνει τη δυνατότητα να γίνουν νέες δηλώσεις για αυθαίρετα χωρίς οικοδομική άδεια και για εκτός σχεδίου.. Να ζητήσω και συγγνώμη που είμαι ελαφρώς εκτός θέματος..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 144
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως μην πολυαγχώνεστε. Κάντε ό,τι σας φωτίσει ο ...Θεός.

Προσωπικά, αφενός μεν έχω κλείσει ό,τι κλείνεται με τον 4014, αλλά επιθυμώ διακαώς να απαιτήσουν οι "έξυπνοι φωστήρες" να πάνε ξανά όλες οι δηλώσεις με τον νέο νόμο,

Θα εισπράξω εκ νέου τις αμοιβές μου και δεν πάνε να λένε ότι, θέλουν!!!!

Δεν μπορεί να με υποχρεώσει ουδείς για το αντίθετο.

Ολοκληρώνεις με τον 4014, παραδίδεις στον πελάτη σου ό,τι πρέπει να παραδώσεις κι ας πάει σε άλλον μηχανικό να του το εντάξει στον νέο νόμο και να φέρει εκείνος την ευθύνη, αν δεν θέλει να με ξαναπληρώσει......

Να δούμε θα το κάνει εκείνος και με ποιά αμοιβή;;;; Δωρεάν;;;;

Είναι ένας πάρα πολύ ωραιότατος τρόπος αν το αποφασίσουν για να π.χ. διπλασιάσουμε εύκολα το τζίρο μας!!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Μου αρκεί να δηλώσεις ότι, θα παραμείνεις κι εσύ παναθηναϊκός όπως κι εγώ, ό,τι και να συμβεί.....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Θα εισπράξω εκ νέου τις αμοιβές μου και δεν πάνε να λένε ότι, θέλουν!!!!

.....

Είναι ένας πάρα πολύ ωραιότατος τρόπος αν το αποφασίσουν για να π.χ. διπλασιάσουμε εύκολα το τζίρο μας!!!!!

στο πρώτο μαζί σου,

στο δεύτερο ασ' το θα μας τα πάρουν μέσω εφορίας ακόμα και τεκμαρτά...

εγώ θα βάζω Α/Α έργου το ίδιο με το παλιό ...!

 

υ.γ. και ο kioanni δεν απήντησε

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά συγνώμη...για να πάω ολοκληρωμένη υπαγωγή πριν τις 31/09/2013 σύμφωνα με το νόμο πρέπει να συντρέχουν λόγοι μεταβίβασης η έκδοσης αδείας η δεν ξέρω και εγώ τι άλλο...Ποιος ο λόγος λοιπόν να ολοκληρώσω τις δηλώσεις μου από προσωρινή σε ολοκληρωμένη  εφόσον δεν έχει βγει κάποιος να μου πει ευθέως ότι πριν τις 31/05/2013 πρέπει οι δηλώσεις που είναι σε προσωρινή πρέπει να πάνε σε ολοκληρωμένη για να ενταχθούν στον νέο Νόμο....

Link to comment
Share on other sites

αυτη ακριβως την απορια εχω και εγω και εχω αναφερθει. μεχρι 30.9 γινεται οποιαδηποτε μετατροπη σε δηλωσεις 4014.

Edited by pantsel
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.