Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ' οίκον - Τράπεζες (συμπεριφορά, παράπονα, κ.λ.π.)


Recommended Posts

ολοι εχουν εναν .... ηλια ...... μεσα τους.
ελα να λες το "οχι οχι... οχι οχι...... οχι οχι οχι..."

 

κοιτα παω ετοιμος γιατι η πελατισσα ειχε ηδη παει μονη της

και με εβαλε μετα με εξουσιοδοτηση.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 327
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παντως σε συνομιλια που ειχα με πελατη απο την Κερκυρα (υποψιν, ειχαμε συνεννοηθει να δηλωθω εγω συμβουλος εργου ενω συνηθως δηλωνοταν αυτος ως επαγγελματιας και οι της Eurobank πηγαν και δηλωσαν αυτον, αψηφωντας τα οποια εγγραφα εβαλα που δηλωναν εμενα, οπως και την ΑΠΥ που εκοψα) με ενημερωσε πως η εκει Eurobank δε δεχεται αιτησεις αν ο πελατης δε δεχθει να βαλει τους ευρωσυμβουλους ως συμβουλους εργου, τονιζοντας του πως ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να βαλει αυτους ως συμβουλους εργου για να προχωρησει η δουλεια, ειδαλλως απορριπτεται...

 

Σε ημερες κρισης, εκει που ο κοσμος πραγματικα πειναει και προσπαθει με χιλια ζορια να βγαλει τα προς το ζην, καποιοι βρηκαν τροπο να βγαλουν ξεκουραστα και ανεξοδα περισσοτερα χρηματα απο οσα ηδη βγαζουν, ετσι για το ευ-ζην...

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι υποψηφιοι πελατες προς ενταξη στο προγραμμα ειναι εξαιρετικα επιφυλακτικοι γιατι μου διαμαρτυρονται οτι σε ανθρωπους στον κυκλο τους οταν πηγαν να κανουν αιτηση για το προγραμμα, τους εγκρινανε το δανειο αλλα οχι την επιδοτηση.

Και με ρωτουσαν οι ανθρωποι πως ειναι δυνατον να εγκρινεται δανειο αλλα οχι επιδοτηση...

 

Αλληλενδετα δεν ειναι?

 

Απλως απο οσο καταλαβα (οχι μονο στη Eurobank αλλα και σε αλλες, μου αναφερθηκε για AlphaBank) προσπαθησαν να τους εξαπατησουν πλασαροντας τους δανειο αντι για προγραμμα.

Τους εξηγησα πως το προγραμμα εχει αλληλενδετο δανειο με επιδοτηση και αν κοπει η επιδοτηση κοβεται και το δανειο γιατι πεταγεται απο το προγραμμα αυτοματως. Απορριπτεται.

Μαλλον πρεπει να ναι κοινο μυστικο αυτο που μας εξηγουσε ο συναδελφος (εδω η σε αλλο Thread, δε θυμαμαι) προσπαθωντας να πλασαρουν τα δανεια τους οι τραπεζες αντι για το προγραμμα.

 

Τους εξηγησα πως δεν εχουν καμια δεσμευση να δεχθουν δανειο που εγκριθηκε χωρις την επιδοτηση γιατι δεν ειναι αυτο που ζητησανε. Και πως μπορει να γινει διασταυρωση εγκρισης η απορριψης απο το προγραμμα ωστε να μην την πατησουν μετα την εκταμιευση της προκαταβολης και φανε τον παπα οτι τους κοπηκε η επιδοτηση...

 

Εκανα καπου λαθος εν αγνοια μου?

 

Παγιδα μου μυριζεται σε ανυποψιαστους ολο αυτο... Αν δεν εχουν μηχανικο και συμβουλο εργου να προασπισει τα δικα τους τα συμφεροντα και οχι της Τραπεζας αυτα συμβαινουν...

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα με τα κεντρικα σημερα και με ενημερωσαν οτι τα χρηματα θα επαναπιστωθουν μεσα στην επομενη εβδομαδα στο λογαριασμο της πελατισσας και απο εκει σε εμενα.

Το πιθανοτερο ειναι δευτερα με τριτη να ολοκληρωθει η δουλεια και απο τα κεντρικα να δωσουν εντολη στο υποκαταστημα να μεταφερουν τα χρηματα στο δικο μου λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωνω οτι το θεμα μου εληξε με αισιο τροπο και τα χρηματα κατατεθηκαν εν τελει στον τραπεζικο μου λογαριασμο.

Ακομα και οταν μεταφερθηκαν εν τελει απο το λογαριασμο των ευρωσυμβουλων στο λογαριασμο της πελατισσας, και παλι απο την τραπεζα κολλησαν και δεν ηξεραν τι να κανουν και αν μπορουν να μεταφερουν τα χρηματα στο δικο μου λογαριασμο (εχουν εξουσιοδοτηση της πελατισσας)

Δεν ξερω, θα δουμε, μην προτρεχεις, θα δουμε τι μπορουμε να κανουμε τωρα και ξερωγω...

 

Τι μπορεις να κανεις ρε σιχαμενε χαρτογιακα? Παρε τα χρηματα και βαλτα σε μενα την τρελα μου.

Πρεπει πρωτα να συνταξεις τριμελη επιτροπη των 5 ατομων για να εγκρινει την κινηση?

 

Αει σιχτηρ την τρελα μου μεσα...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.