Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μηχανικοί με γονείς Μηχανικούς


giannist

Γονείς μηχανικοί  

516 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Γονείς μηχανικοί

    • Με γονείς μηχανικούς
    • Χωρίς γονείς μηχανικούς


Recommended Posts

Πόσοι απο εσάς Μηχανικούς ανεξαρτήτος ειδικότητας, έχουν ή είχαν γονέα ή γονείς, Μηχανικούς ?

Κ φυσικά πόσο εκτιμάτε ότι σας βοήθησε ή όχι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαλλον οσοι εχουν γονεις μηχανικους εχουν ετοιμες απαντησεις και δε χρειαζονται το forum...λογικο νομιζω

Link to comment
Share on other sites

μαλλον οσοι εχουν γονεις μηχανικους εχουν ετοιμες απαντησεις και δε χρειαζονται το forum...λογικο νομιζω

 

δεν νομίζω να είναι έτσι ή τουλάχιστον δεν ισχύει για μένα που και οι 2 γονείς μου είναι μηχανικοί, άσχετα που μόνο ο ένας εκ των 2 ασκεί το επάγγελμα!

αλλιώς σκέφτεται ο πατέρας μου, που είναι λίγο πριν τη σύνταξη ο άνθρωπος, και αλλιώς ένας νέος συνάδελφος!

εξάλλου κάποια δεδομένα αλλάζουν και οι παλιότεροι μηχανικοί δεν είναι πάντα τόσο κοντά στις εξελίξεις!

φυσικά, όταν πρόκειται για κάτι στο οποίο είναι αυθεντία, θα επμιστευτώ απολυτα τη γνώμη η τη συμβουλή του και δεν θα αποτανθώ στο forum!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τη προλαλήσασα. Και για μένα ο πατέρας μηχανικός. Σίγουρα έπαιξε καταλυτικό ρόλο στην επιλογή σχολής αλλά ως εκεί,τουλάχιστον προς το παρόν. Νομίζω ότι η γνώση έρχεται μετά από προσωπική δουλειά και όπως προαναφέρθηκε ένας γονιός σε συντάξιμη ηλικία δεν έχει την υπομονή να σου μάθει το επάγγελμα απτό μηδέν. Γιαυτό το forum είναι πολύτιμο για οποιοδήποτε νέο μηχανικό, ανεξαρτήτως οικογενειακού backgraound. Αυτό που σίγουρα ευνοείται στην περίπτωση που έχεις γονιό- μηχανικό εν ενεργεία είναι ότι προυπάρχουν κάποιες γνωριμίες (καθόλου αμελητέο).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.