Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί επιστροφής φόρου...


Recommended Posts

  • 2 months later...

Καλημέρα σ όλους!Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι γίνεται με την επιστροφή φόρου του 13?15 μπαίνει και ακόμα τίποτα... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πήγα στην ΔΟΥ και μετά από 2ώρη ταλαιπωρία με κάτι αστείες υπεύθυνες δηλώσεις, πρωτοκολλα, κόντρα αιτήσεις κ.ο.κ.

καταλήξαμε ότι θέλουν το IBAN μου το οποίο δεν γνωριζα απ' έξω, αλλά ευτυχώς το βρήκε μόνη της από τη καρτέλα μου.

Εντέλει μου λέει σε 2 μήνες θα πιστωθούν στο λογαριασμό σας.

 

Να σημειώσω ότι περιμένω 18 μήνες 100 ευρώ για τα γυαλιά οράσεως

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πήγα στην ΔΟΥ και μετά από 2ώρη ταλαιπωρία με κάτι αστείες υπεύθυνες δηλώσεις, πρωτοκολλα, κόντρα αιτήσεις κ.ο.κ.

καταλήξαμε ότι θέλουν το IBAN μου το οποίο δεν γνωριζα απ' έξω, αλλά ευτυχώς το βρήκε μόνη της από τη καρτέλα μου.

Εντέλει μου λέει σε 2 μήνες θα πιστωθούν στο λογαριασμό σας.

 

Να σημειώσω ότι περιμένω 18 μήνες 100 ευρώ για τα γυαλιά οράσεως

 

 

Πολύ το αφήσατε να περιμένει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει πάρει τελικά κανείς επιστροφή; Σύμφωνα με αυτό, καταλαβαίνω ότι η επιστροφή θα πάει υπέρ του αγαπημένου μας ταμείου.

Link to comment
Share on other sites

τελευταίες μέρες του Δεκεμβρίου... και μετά των συμψηφισμό 300 και κάτι ψηλά ευρώ (λόγω ΤΣΜΕΔΕ... ποσό που κανένας δεν ειδοποιήθηκε ότι χρωστά...) έλαβα το υπόλοιπο... χωρίς ιδιαίτερη ταλαιπωρία...

 

Βέβαια όσοι ήταν πριν από εμένα, 5-6 άτομα, αλλά και όσοι εξυπηρετήθηκαν ταυτόχρονια με εμένα... σε όλους έβρισκαν ληξιπρόθεσμα, και μη, χρέη.... 8-)  :smile:   Κανένας δεν πήρε στο ακέραιο την επιστροφή.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που που είχα βάλει και το IBAN κανονικά στη δήλωση του Ιουλίου και ακόμα περιμένω την επιστροφή στο ..ακουστικό μου έχει νόημα να φάω μια μέρα στη ΔΟΥ (εκεί που είμαι δεν μπορείς ούτε να ρωτήσεις χωρίς να περιμένεις!) ή... να συνεχίσω να περιμένω?

 

(δεν έχω χρωστούμενα σε ΤΣΜΕΔΕ κλπ)

Edited by 993cc
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.