Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α10] Ηλεκτρονική διαδικασία ένταξης στο Ν. 4178/13


Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις

 

Του είπε ο/η υπάλληλος ότι και σε άλλο πελάτη στην τράπεζα έχει γίνει αυτό.

 

Τι να πω...

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε άλλον;

Σε υποβολή που θέλω να κάνω μου βγάζει το κάτωθι:

post-28847-0-60162600-1391073515_thumb.jpg

Τι μπορεί να είναι;

INTERNET EXPLORER έχω..

Edited by HQ7
Link to comment
Share on other sites

Είναι το FBI του ΥΠΕΚΑ.

 

Ο καλαφάτης τα έχει ασφαλίσει και τα έχει προβλέψει όλα...

 

Μάλλον πας να δηλώσεις βλακεία (κατά την αποψή του) και δεν στο δέχεται...

 

Η τεχνολογία στην υπηρεσία του καλαφατάκου....

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί είχα μια αρκετά μεγάλη συζήτηση με μια παρέα εκπαιδευτικών.

Το θέμα μας ήταν "Tα πρόσωπα δίνουν ή κλέβουν αξία από τους θεσμούς".

Έπρεπε κάπου να το βάλω, ξέρει κανένας γιατί το έβαλα εδώ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Επί 4014 , ένας πελάτης μου για πολλές ημέρες ισχυριζόταν ότι δεν μπορούσε να πληρώσει την τρέχουσα δόση και είχε προσπαθήσει σε πολλά καταστήματα.

Στο τέλος μίλησα και εγώ τ/φ με υπάλληλο σε κατάστημα της ΕΤΕ ο οποίος μου επιβεβαίωσε την αδυναμία πληρωμής.

Λιγο πριν σαλτάρω , διαπίστωσα ότι ο ηλικιωμενος κύριος είχε ξεθάψει από κάπου το έντυπο του παραβόλου της ένταξης και πήγαινε με αυτό να πληρώσει την δόση........

 

Λοπόν , η πληρωμή πολλών δόσεων σε μια ημέρα γίνεται μια χαρά. Οριστε  η απόδειξη  : 

σε ποια τραπεζα εγιναν οι συνεχομενες πληρωμες την ιδια μερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι, αν και παρακολουθώ και μπαίνω στο φόρουμ σχεδόν καθημερινά σήμερα γράφω πρώτη φορά.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν.

Επειδή έχω κουραστεί να ερμηνέυω κάθε φορά το σύστημα του ΤΕΕ και τις εγκυκλίους του ΥΠΕΚΑ έχω αρχίσει και χάνω την μπάλα.

Έκανα το λάθος και ένα από τους πελάτες μου τον έκανα υπαγωγη με την πληρωμη παραβόλου στις 4 Φεβρουαρίου και διαπίστωσα ότι για να μην χάσει την έκπτωση 20% στο εφάπαξ θα πρέπει να πληρώσει το ποσό σήμερα άυριο μαξ 10/2.

Τωρα γιατι έκανα την εξυπνάδα και δεν περίμενα απο δευτέρα να παω στο δεύτερο εξάμηνο, φταίει το ξερό μου το κεφάλι που δεν είδε την εγκύκλιο.

Ερώτισης.

Αν πληρωθεί το ποσό αυριο πχ.  η ημερομηνία 10/2 δεσμέυει την πληρωμή του ή θα πρέπει εγω να προχωρήσω σε ολοκληρωμένη υπαγωγη? Θέλω να πω αν ξοφληθεί το ποσό είμαι καλυμένος και προχωρω την διαδικασια με την ησυχια μου μετα η πρέπει αν τρέξω να περάσω σε κατάσταση ολοκληρωμένης υπαγωγης την δήλωση?( παντα βεβαια με την αναμονή του τεε για την ενεργοποίηση εισαγωσής αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρωθεί το ποσό αυριο πχ.  η ημερομηνία 10/2 δεσμέυει την πληρωμή του ή θα πρέπει εγω να προχωρήσω σε ολοκληρωμένη υπαγωγη? Θέλω να πω αν ξοφληθεί το ποσό είμαι καλυμένος και προχωρω την διαδικασια με την ησυχια μου μετα η πρέπει αν τρέξω να περάσω σε κατάσταση ολοκληρωμένης υπαγωγης την δήλωση?( παντα βεβαια με την αναμονή του τεε για την ενεργοποίηση εισαγωσής αρχείων.

Υποθέτω ότι είσαι σε κατασταση "υπαγωγής"

 

Η 10/2 δεσμεύει την πληρωμή και τον ιδιοκτήτη.

 

Εσυ εχεις 6 μήνες από την ημέρα που τον δήλωσες για να ανεβάσεις σχέδια και δικαιολογητικά και να ολοκληρώσεις. Ελέω ΤΕΕ πάντα

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι είσαι σε κατασταση "υπαγωγής"

 

Η 10/2 δεσμεύει την πληρωμή και τον ιδιοκτήτη.

 

Εσυ εχεις 6 μήνες από την ημέρα που τον δήλωσες για να ανεβάσεις σχέδια και δικαιολογητικά και να ολοκληρώσεις. Ελέω ΤΕΕ πάντα

Ευχαριστώ για την απάντηση συνάδελφε.

Ναι είμαι σε κατάσταση υπαγωγής απλά με αυτές τις ημερομηνίες έχω μπερδευτεί και δεν ήθελα να κρεμάσω τον πελάτη ο οποίος πλήρωσε τελικά σήμερα και το εφάπαξ ποσο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μεταφέρει δήλωση από τον 4014 (υπαγωγή) μέσα στον Γενάρη του 2014 και έχω στα χέρια μου μια τροποποιητική του Ε1 (για κύρια κατοικία) τον Φλεβάρη του 2014. Δημιουργεί κάποιο πρόβλημα το γεγονός πως το Ε1 τροποποιήθηκε ύστερα από την υπαγωγή στον νόμο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.