Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

το πρόστιμό σου είναι μικρότερο από το παράβολο

500 + 1000 = 1500 < 2000

ότι κι αν βάλεις προς έκδοση αδείας ένα παράβολο πληρώνεις (νομίζω)

 

και μια που σε βρήκα εύκαιρο, πες μου κάτι σε παρακαλώ

τι κατηγορία έβαλες στο φκ προς έκδοση αδείας;

πρέπει οπωσδήποτε να βάλω και μία λοιπή ή να το αφήσω κενό.

Έβαλα κατηγορία 5 και μετά κατηγορία 4 (χωρίς λοιπή) και δεν προχωράει.

μόλις κάνω υποβολή (ή ζητάω υπολογισμό προστίμου) μου βγάζει error

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το κόλπο με τα παράβολα που κάναμε στον 4014 πιάνει και στον 4178? Πχ για περιπτώσεις με 105τμ που λόγω παλαιότητας το πρόστιμο βγαίνει 1100 αλλά λόγω τμ το παράβολο είναι 2000. Το έχει δοκιμάσει κανείς σε νέα δήλωση 4178?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παράβολα δήλωσης του Ν.3843/10 στην οποία δεν έχει πληρωθεί το υπόλοιπο πρόστιμο και προφανώς δεν έχει περαιωθεί η διαδικασία, συμψηφίζονται σε καινούργια δήλωση με τον 4178 τώρα που έχει περάσει η καταληκτική ημερομηνία για το 1ο εξάμηνο του νόμου?? 

Σε προηγούμενες απαντήσεις συναδέρφων διάβασα ότι τα παράβολα συμψηφίζονται σε περίπτωση που δεν έχει γίνει η περαίωσης της αίτησης του 3843.  

Το ίδιο ισχύει και αν δεν έχει γίνει καμία πληρωμή πέραν από την καταβολή των παροβόλων??

Το ρωτάω επειδή η δήλωση αφορά κατηγορία 5 και αργά ή γρήγορα θα ελεγχθεί. 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παράβολα δήλωσης του Ν.3843/10 στην οποία δεν έχει πληρωθεί το υπόλοιπο πρόστιμο και προφανώς δεν έχει περαιωθεί η διαδικασία, συμψηφίζονται σε καινούργια δήλωση με τον 4178 τώρα που έχει περάσει η καταληκτική ημερομηνία για το 1ο εξάμηνο του νόμου?? 

Σε προηγούμενες απαντήσεις συναδέρφων διάβασα ότι τα παράβολα συμψηφίζονται σε περίπτωση που δεν έχει γίνει η περαίωσης της αίτησης του 3843.  

Το ίδιο ισχύει και αν δεν έχει γίνει καμία πληρωμή πέραν από την καταβολή των παροβόλων??

Το ρωτάω επειδή η δήλωση αφορά κατηγορία 5 και αργά ή γρήγορα θα ελεγχθεί. 

 

Ευχαριστώ

Όπως σου είπε και ο Ιάσονας,

το παράβολο συμψηφίζεται σε κάθε περίπτωση.

 

Εγώ θέλω να προσθέσω,

ότι η κατηγορία 5 ΔΕΝ θα ελεγχθεί αργά ή γρήγορα.

Θα ελεγχθεί μόνο άμα επιλέξει ο ιδιοκτήτης να πάρει οριστική εξαίρεση

και αφού η περίπτωση του πληροί και τις υπόλοιπες 2 προϋποθέσεις του άρθρου 9 παράγραφος Ε.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

το παράβολο ΣΥΠΟΘΑ πως εκδίδεται ηλεκτρονικά;

Ποιόν φορέα Δημοσίου βάζουμε;

Πρέπει να μπούμε taxis με τους κωδικούς του πελάτη ή μπορούμε και με τους δικούς μας,

και να συμπληρώσουμε τα στοιχεία του σε κάποια φόρμα;

thnx!

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κι άλλος τις τελευταίες ημέρες σχεδόν σε όλες τις τράπεζες να μην "δέχονται" τους κωδικούς ούτε των παραβόλων ένταξης στον 4178, ούτε του ανταποδοτικού τέλους του ΤΕΕ;;;;;;

Ταμίες τραπεζών είπαν σε πελάτες ότι, τώρα τελευταία είναι συνηθισμένο το φαινόμενο αυτό, κάτι τρέχει με τους κωδικούς του ΥΠΕΚΑ και του ΤΕΕ;;;;;

Παραδείγματα, Alpha Bank, Πειραιώς, Εθνική......

 

Κάτι τρέχει..... Και κατά πάσα πιθανότητα αυτό που τρέχει είναι "προγραμματιστικό πρόβλημα"..... Ξέρεις κάποιος κάτι;;;;;

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.