Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 680
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω 102 δόσεις με ελάχιστη δόση τα 50 ευρώ. Δλδ αν το ποσό είναι μεγαλύτερο από 102*50=5100, τότε αυξάνονται οι δόσεις. Δες και εδώ: http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=%2B5RRfmRv3cA%3D&tabid=785&language=el-GR

Link to comment
Share on other sites

Λίγο προσοχή σε αυτά που παραθέτεις.

Οι 102 δόσεις ίσχυσαν μόνο για το πρώτο εξάμηνο εφαρμογής του νόμου. Σήμερα ουσιαστικά διανύουμε την παράταση του τρίτου εξαμήνου με μέγιστο όριο τις 60 δόσεις.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που καποιος δηλωσει οτι θελει να πληρωσει με δοσεις το προστιμο ......και αρχιζει να πληρωνει...ομως μετα απο 6-7-8 δοσεις ...του "πεφτει" λαχειο και θελει να κανει εφαπαξ πληρωμη ολο το υπολοιπο. Γινεται; και με ποιο τροπο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορεί να ωφεληθεί της έκπτωσης του 20% για πληρωμή εφάπαξ.

Πληρώνει όλες τις δόσεις που απομένουν την ίδια μέρα και τελείωσε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να ρωτισω αν κάποιος πληρώσει το παραβολο τη Δευτέρα 8/2/2016 (αν δεν έχουν δώσει παραταση) θα είναι μέσα στη ρύθμιση αφου εμενα θα μου φανεί σε 24ωρες?? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να ρωτισω αν κάποιος πληρώσει το παραβολο τη Δευτέρα 8/2/2016 (αν δεν έχουν δώσει παραταση) θα είναι μέσα στη ρύθμιση αφου εμενα θα μου φανεί σε 24ωρες?? 

Αν ισχυει αυτο που εγινε σε μενα.....τοτε θα εισαι σε ρυθμιση...αρκει με την καταθεση τη δευτερα 8-2-16 να φανει εξοφλημενο 9-2-16 και να φαινεται στο συστημα σε κατασταση υπαγωγης. Οταν κανεις την διαδικασια για τα παραβολα κανονικα θα πρεπει να σου βγαλει ημερομηνια ληξης πληρωμης. (εχω παραδειγμα παρακατω με εφαπαξ πληρωμη που ληγει 10-2-1016.)

paradeigma.bmp

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.