Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

 

-Επομένως, δεν βλέπω να μπορείς να το γλυτώσεις χωρίς να το τακτοποιήσεις.-

 

ή να κάνεις ενημέρωση φακέλου , με ίδια "φασαρία",  εφόσον δεν υπάρχουν άλλες αυθαιρεσίες στην Ο.Ι., αν από τον τοίχο αυτό δεν διέρχονταν Η/Μ εγκ/σεις. Τελευταία οι ΥΔΟΜ το εφαρμόζουν  ως "εύκολη"  διαδικασία, σε σχέση με το παρελθόν  που το αρνούνταν

Link to comment
Share on other sites

Εχω περιπτωση συνένωσης δύο ιδιοκτησιών σε μία και εχει κ πολ.παραβάσεις.

Υπολογίζω Διαμερισματωση και 1 ΠΠ αλλα ...post-3683-0-04328200-1498167054_thumb.png

Τι μου διαφευγει;

Link to comment
Share on other sites

Δες τα το ποσοστό συνιδιοκτησίας σου να αθροίζει 100%. Αφού έχεις βάλει ήδη μια λοιπή παράβαση, τη διαμερισμάτωση θα την βάλεις ως μια επιπλέον λοιπή παράβαση σε ξεχωριστό φ.κ με ονομασία "ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΣΗ". 

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες...

Από την διατύπωση προκύπει οτι δεν πρέπει να επιλέξω διαμερισμάτωση όταν εχω ΠΠ, αφού δεν ειναι η μοναδική παράβαση. αυτό με προβληματίζει.

για το 100% ενταξει, ξερω τι ειναι... δεν τα εχω συμπληρώσει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες...

Από την διατύπωση προκύπει οτι δεν πρέπει να επιλέξω διαμερισμάτωση όταν εχω ΠΠ, αφού δεν ειναι η μοναδική παράβαση. αυτό με προβληματίζει.

 

Κάθε φορά που υπάρχει οποιαδήποτε άλλη παράβαση (ακόμη και παράβαση αναλυτικού) η διαφορετική διαμερισμάτωση δεν κλικάρεται στο αντίστοιχο πεδίο, αλλά επιλέγεται να καταχωρηθεί ως μια επιπλέον λοιπή παράβαση. Δες τη σχετική αναφορά στο εγχειρίδιο χρήσης του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

να σου πώ... δεν βρίσκω τιποτα για την διαμερισμάτωση σε συναρτηση με την ΠΠ, ουτε στον 4178, ουτε στου τεε...

 

edit

 

ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΑΥΘΑΙΡΕΤΩΝ της 11-9-14 Οδηγίες ΥΠΕΚΑ - Σεπτέμβριος 2014

8. Η διαφορετική διαμερισμάτωση ορόφου της παρ.10 του Αρθ-23 του Ν-4178/13 συμψηφίζεται με άλλες αυθαιρεσίες του Αρθ-18, παρ.5 (αναλυτικό προϋπολογισμό) του νόμου;

Όχι, αλλά εισάγεται στο πληροφοριακό σύστημα προστιθέμενη ως μία ξεχωριστή λοιπή πολεοδομική παράβαση στον αναλυτικό προϋπολογισμό κατά την παρ.5 του Αρθ-18 των λοιπών αυθαιρεσιών και γίνεται ειδική μνεία στην Τεχνική έκθεση από τον αρμόδιο μηχανικό.

Edited by jbosdas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.