Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α30] Παλιές δηλώσεις (Ν. 3843/10 & Ν. 4014/11) και Ν. 4178/13


Recommended Posts

Και εγώ είμαι στην ίδια φάση με terry. Ανεβάζω σιγά-σιγά αρχεία...

Αλλά από Δευτέρα τι θα γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Θα τους παρει και θα τους σηκωσει!!!

 

Δεν μπορω εγω σε 4 μερες να βγαλλω τη δουλεια που εχω προγραμματισει για 30 μερες.....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω οριστικοποιήσει όσες δηλώσεις "ήθελα και μπορούσα" έως 31.5.

Στις περισσότερες από αυτές έχω ήδη ανεβάσει και όλα τα απαιτούμενα έγγραφα - σχέδια κ.λπ.

Σε κάποιες χρειάζεται να ανεβάσω ακόμα κάποια τα οποία τώρα τα ετοιμάζω και δεν θα προλάβω έως αύριο.....

 

Το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό για τις περιπτώσεις αυτές (αν τελικά γίνει αυτή η παρανομία από το ΤΕΕ) είναι να τα έχω στη διάθεσή μου όλα όσα απομένουν έως π.χ. 15.9 (έτσι όπως έχω δηλώσει και στο σύστημα) και στη συνέχεια να τα φυλάξω στο συρτάρι μου (αφού δεν θα μπορώ να τα ανεβάσω) και να στείλω ταυτοχρόνως ένα εξώδικο στο ΤΕΕ για να κατοχυρωθώ. Δηλαδή, εγώ κύριοι τα έχω, αλλά εσείς μου κόψατε την πρόσβαση για να τα ανεβάσω έως τις 30.9 όπως ορίζει ο νόμος και να πάνε να μαμηθούν!!!!

 

Το πολύ πολύ να τους στείλω και αντίγραφα ηλεκτρονικά με παραπομπές επισυνάπτοντάς τα στο εξώδικο (για του λόγου το αληθές). Βεβαίως θα συμβουλευτώ και το δικηγόρο μου!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ανεβάσει όλα τα απαραίτητα για πληρότητα δικαιολογητικά.

επάρκειες (κάπου ήθελε και τέτοια αλλά και ΔΕΔΟΤΑ οπότε ανέβασα το ΔΕΔΟΤΑ και φαίνεται πλήρης) και κατόψεις δεν έχω ανεβάσει.

Δλδ τώρα τι φασούλι είναι αυτό;

Η παράγραφος 6 του άρθρου 30 τι νόημα έχει;

Το αν προσαρμόσουν ή όχι την πλατφόρμα είναι δικό τους θέμα.

Είναι υποχρεωμένοι βάσει του άρθρου 30 παρ. 6 να μπορούμε να ανεβάσουμε σχέδια για τον 4014.

Το που θα πατήσει η νέα πλατφόρμα, αν εμφανίζονται όλες οι δηλώσεις στη νέα πλατφόρμα κτλ κτλ είναι θέματα διαδικαστικά.

Υποχρέωση του ΤΕΕ ως διαχειριστής της πλατφόρμας είναι να εξασφαλίσει τη δυνατότητα ολοκλήρωσης της Β' φάσης του 4014 ως 07.02.2015.

Link to comment
Share on other sites

Οι δηλώσεις του 4014 που έχουν υποβληθεί είναι περίπου 390.000.

Ο μέσος όρος των απαιτούμενων εγγράφων - σχεδίων κ.λπ. για μια δήλωση είναι περίπου 15.

Άρα συνολικά στο υπάρχον σύστημα θα έπρεπε να υπάρχουν 5.850.000 αύξοντες αριθμοί ανεβασμένων αρχείων κ.λπ.

Σήμερα υπάρχουν περίπου 900.000.

Υπολείπονται ακόμη 4.950.000 αύξοντες αριθμοί ανεβασμένων αρχείων, δηλαδή, το 85%!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οι δηλώσεις του 4014 που έχουν υποβληθεί είναι περίπου 380.000.

Ο μέσος όρος των απαιτούμενων εγγράφων - σχεδίων κ.λπ. για μια δήλωση είναι περίπου 15.

Άρα συνολικά στο υπάρχον σύστημα θα έπρεπε να υπάρχουν 5.700.000 αύξοντες αριθμοί ανεβασμένων αρχείων κ.λπ.

Σήμερα υπάρχουν περίπου 900.000.

Υπολείπονται ακόμη 4.800.000 αύξοντες αριθμοί ανεβασμένων αρχείων, δηλαδή, το 85%!!!

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

Ωραίαααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανθρωπίνως ανέφικτο μια δουλειά που έχω προγραμματίσει να την ολοκληρώσω σε 15 ημέρες να πρέπει να την κάνω σε 2 επειδή απλώς έτσι τους κάπνισε.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανθρωπίνως ανέφικτο μια δουλειά που έχω προγραμματίσει να την ολοκληρώσω σε 15 ημέρες να πρέπει να την κάνω σε 2 επειδή απλώς έτσι τους κάπνισε.....

 

Γιατί μιλάς για 15/9?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον την έχω προγραμματίσει για τον επόμενο 1.5 χρόνο.

Είμαι business man και κάνω τέτοια μακρόπνοα σχέδια.

Θα μου αλλάξει το πρόγραμμα ο κομπιουτεράς του ΤΕΕ????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.