Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α30] Παλιές δηλώσεις (Ν. 3843/10 & Ν. 4014/11) και Ν. 4178/13


Recommended Posts

Συναδελφοι, απλα παραθετω την ενημερωση μεσω των ΜΜΕ...μηπως εχουν καποιες πληροφοριες για την εγκυκλιο που ολοι αναμενουμε...

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω προβληματίζομαι για αυτές τις δηλώσεις που είχαν κλείσει ΄στην πρώτη φάση γιατι είχαν δικαιοπραξίες και εν συνεχεία δεν τις έχω ανοίξει για να περάσω την δεύτερη φάση παρα μόνο ΄τωρα που υποτίθεται θα άνοιγε ο καινούργιος νόμος.Τι γίνεται τώρα?

Θα μου κλειδώσουν εσφαλμένα χωρις να έχω περάσει τα σχ'εδια!?

Να ζητήσω με αίτηση να μου τα ξεκλειδώσουν?η΄μηπως μετά θα πρέπι να υπαζθώ στον καινούργιο νόμο?

 

Ας με συμβουλέψει κάποιος!!!Τι θα κάνατε στην περίπτωση μου!

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι, απλα παραθετω την ενημερωση μεσω των ΜΜΕ...μηπως εχουν καποιες πληροφοριες για την εγκυκλιο που ολοι αναμενουμε...

Μέγα λάθος να ακούς τι λένε τα ΜΜΕ...χθες το μεσημέρι παραλίγο να μου κάτσει το μεσημεριανό με αυτά που άκουσα στο μεγάλο κανάλι :smile: .

Τίποτα σωστό δεν είπε ο ......ρεπόρτερ!

Link to comment
Share on other sites

Από την εφημερίδα των συντακτών καινούργιο μαργαριταρι !!!

 Τι γίνεται με όσους έχουν υποβάλει δήλωση με τον προηγούμενο νόμο, τον 4014/2011;

 

Οι περίπου 350.000 ιδιοκτήτες, που έχουν ολοκληρώσει τη διαδικασία, θα κάνουν απλώς μια αίτηση για να ενταχθούν στη νέα ρύθμιση, που σημαίνει ότι θα πληρώσουν μικρότερο πρόστιμο και σε περισσότερες δόσεις, ακόμη κι αν δεν ανήκουν σε ειδική κατηγορία (πολύτεκνοι, άνεργοι κ.λπ.). Το σημαντικότερο όμως είναι ότι η τακτοποίηση αντί των προβλεπόμενων 30 χρόνων θα ισχύει επ’ αόριστον. Συνεργάτης του αναπληρωτή υπουργού Περιβάλλοντος Στ. Καλαφάτη μάς εξήγησε ότι η διαδικασία εντάσσεται στη β΄φάση του νόμου του 2011 και εκτιμά ότι δεν θα χρειαστεί πρόσθετη αμοιβή για τον μηχανικό, πέρα από αυτήν που έχει συμφωνηθεί.

http://www.efsyn.gr/?p=98617

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακουω τι λενε βρε παιδια, απλα τα παραθετω για να διευρυνθει η συζητηση μας στο topic περα απο τις προσωπικες μας γνωμες επι της διαδικασιας...

 

ΜΕGAλη μπουκια φαε, ΜΕGAλη εμπιστοσυνη μην τους εχεις...

Link to comment
Share on other sites

Πες στο συνεργάτη του αναπληρωτή να πάει να μαμηθεί.....

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Αφού το είπε ο συνεργάτης του Υπουργού να μην πληρωθώ....

Δε θα το κάνω.

 

Ο παράδεισος μας περιμένει.

Τη μάνα μας πρώτα (Για την ψυχή της μάνας μου που λέμε)

και μετά όλοι οι άλλοι.

Θα μπάσουμε πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω προβληματίζομαι για αυτές τις δηλώσεις που είχαν κλείσει ΄στην πρώτη φάση γιατι είχαν δικαιοπραξίες και εν συνεχεία δεν τις έχω ανοίξει για να περάσω την δεύτερη φάση παρα μόνο ΄τωρα που υποτίθεται θα άνοιγε ο καινούργιος νόμος.Τι γίνεται τώρα?

Θα μου κλειδώσουν εσφαλμένα χωρις να έχω περάσει τα σχ'εδια!?

Να ζητήσω με αίτηση να μου τα ξεκλειδώσουν?η΄μηπως μετά θα πρέπι να υπαζθώ στον καινούργιο νόμο?

 

Ας με συμβουλέψει κάποιος!!!Τι θα κάνατε στην περίπτωση μου!

 

Δεν κλειδώνει το σύστημα τη διαδικασία ανεβάσματος αρχείων και ας έχεις κάνει ολοκληρωμένη υπαγωγή.Όποτε θες ανεβάζεις τα αρχεία.Δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.