Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Ν.4178/13] Σύστημα Αμοιβών ΤΕΕ και Αμοιβές


Recommended Posts

Τότε στείλε το σχετικό αίτημα στο ΤΕΕ μέσω της φόρμας email για επαναφορά της δήλωσης σε υπαγωγή, άλλαξε τον α/α έργου του ΤΕΕ και ξανακάνε σε οριστική υπαγωγή.

 

Δε βλέπω κάποιο πρόβλημα σε αυτό, ούτε κάτι το μεμπτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Θα παρω αυριο και στο ΤΕΕ τηλ και θα δω τι θα κάνω.

Η απορία μου στη λύση που προτείνεις ειναι τι κερδίζω με τη δημιουργία και νέου εργου στις αμοιβές απο τη στιγμή που αυτο που εχω ηδη δεν διαγραφεται. 

Πως η τωρινή λανθασμένη καταχωρηση θα καταστεί ανενεργή αφού το ΤΕΕ δεν τη διαγραφει;;;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει βεβαίως να φτιάξεις νέο έργο στο σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ, αδιαφορώντας για το παλιό.

Πιστεύω επιπροσθέτως πως και σε οριστική υποβολή να είναι μια δήλωση 4178, ο ΑΑ του έργου μπορεί ν' αλλάξει....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει βεβαίως να φτιάξεις νέο έργο στο σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ, αδιαφορώντας για το παλιό.

Πιστεύω επιπροσθέτως πως και σε οριστική υποβολή να είναι μια δήλωση 4178, ο ΑΑ του έργου μπορεί ν' αλλάξει....

νομίζω ότι με ένα e-mail μπορούν να στην ανοίξουν, οπότε κάνεις ότι θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό μπορεί να γίνει, αν βεβαίως συντρέχει ειδικός λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας σήμερα με το ΤΕΕ μου είπαν πως είναι και οι δύο εναλλακτικές αποδεκτές από εκείνους, δηλ

α) Νέο έργο στο σύστημα αμοιβών οπότε το λανθασμένο παλιό, από τη στιγμή που δεν αντιστοιχεί σε κάποια υπαγωγή, παραμένει ανενεργό ή

β) Στο λανθασμένο έργο ανεβάζω μαζί με το συμφωνητικό μία σελίδα όπου εξηγώ πως εκ παραδρομής δεν εχει συμπληρωθεί η συμφωνηθείσα αμοιβή στο PDF αναφοράς.

Link to comment
Share on other sites

μην κάνεις το β

το σύστημα αμοιβών είναι εν δυνάμει αντικείμενο ελέγχου (όπως άλλωστε και το σύστημα αυθαιρέτων)

καλύτερα ένα έργο "άκυρο" που καλύπτεται από άλλο,

παρά ένα μουτζουρωμένο με το χέρι (ένδειξη "πονηριάς") 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.