Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Από ότι βλέπω στα χαρτιά μου, είχα κόψει αθεώρητο τιμολόγιο το Δεκέμβρη του 2010 για το ΕΣΠΑ. Οπότε έχει παρέλθει η διετία που επικαλούνται στην υπεύθυνη δήλωση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ναι. Λογικό είναι. Άλλωστε δεν τίθεται και θέμα ουσίας. Η επιδότηση του ΕΣΠΑ ήταν πολύ μικρή σε σχέση με τα όρια που θέτουν τώρα.

Η συζήτηση βέβαια είναι αστεία αν σκεφτεί κανείς το ποσό της επιδότησης που μας δίνουν, αν μας τα δώσουν και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, για την υποβολη των στοιχειων της ενισχυσης βαζουμε τον ιδιο ΚΜΧ που βγαλαμε για την αιτηση για μονιμος επιθεωρητης;

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση....Από που βρίσκετε αυτή τη δήλωση? Την κατεβάζουμε από τον οδηγό προγράμματος με τα σηματάκια στο τέλος της σελίδας, ή την ζητάω από κάπου πχ ΚΕΠ?

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση....Από που βρίσκετε αυτή τη δήλωση? Την κατεβάζουμε από τον οδηγό προγράμματος με τα σηματάκια στο τέλος της σελίδας, ή την ζητάω από κάπου πχ ΚΕΠ?

 

https://www.buildingcert.gr/files/page.view?page=eysed

 

Το παραπάνω link περιέχει τις δηλώσεις των παραρτημάτων.

 

Ερώτηση : Επιχορήγηση που κατεβλήθει το 2010 στο πλαίσιο ενίσχυσης επιστημόνων - ελεύθερων επαγγελματιών, δε θα έπρεπε να δηλωθεί δεδομένου ότι εξετάζουμε τα τρία τελευταία οικονομικά έτη?

Αν ναι, τότε στον πίνακα των ενισχύσεων de minimis όπου αναφέρουμε το φορέα χορήγησης της ενίσχυσης, αναγράφεται μόνο ο Ε.Φ.Δ.  (τράπεζα) ή όλοι οι εμπλεκόμενοι φορείς όπως αναφέρονταν στον οδηγό εκείνου του προγράμματος?

Edited by tlsman
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με την σειρά μου...εγώ είμαι στο πρόγραμμα "Επιταγή εισόδου στην αγορά εργασίας για άνεργους νέους ώς 29 ετών",στο οποίο κάνω μια 5μηνη πρακτική και στο τέλος θα μου χορηγηθεί κάποιο ποσό....Αυτό θεωρείται ενίσχυση;Να το βάλω στο Παράρτημα ΙΙ;

Link to comment
Share on other sites

Αν ναι, τότε στον πίνακα των ενισχύσεων de minimis όπου αναφέρουμε το φορέα χορήγησης της ενίσχυσης, αναγράφεται μόνο ο Ε.Φ.Δ.  (τράπεζα) ή όλοι οι εμπλεκόμενοι φορείς όπως αναφέρονταν στον οδηγό εκείνου του προγράμματος?

Είχα την εντύπωση ότι πρέπει να γράψω ΟΑΕΔ.

Αλλά λέω αύριο να περάσω από εκεί να το ξεκαθαρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.