Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

καλημερα. και εγω πιστευω οτι μαλλον δε θα τις κανουν τισ εξετασεις ειδικα ετσι οπως λενε.αλλα μηπως ειναι λιγο στημενη η κατασταση και σε βαλουν να μπεις τωρα στο μητρωο να παρουν καποια χρηματα.να περασει καιρος να μασ δωσουν τις ενισχυσεις και μετα οποτε θυμηθουν να κανουν τις εξετασεις οπως λενε με σκοπο να κοψουν κοσμο και μετα να τα ζητανε πισω ?τα λεφτα που 8α παρουν πισω θα τα δωσουν οπως λεει στον οδηγο στον αμεσως επομενο επι8εωρητη που ειναι στη λιστα!!! αυτος ο τοκος ποιοσ 8α ειναι ?ποσο?μασ εχουν τρελανει για 400 ευρω που τα εχουμε δωσει στο φιναλε. δε ντρεπονται λεω εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει... ας τα δώσουν και θα σου πω εγώ μετά πως μαζεύονται 8.000.000 Ευρώ από 20.000 δικαιούχους.

Ας πάνε να μαζέψουνε από κανένα άλλο '''επενδυτή''' πρώτα.

 

Υ.Γ.

Σε τι σημείο μας έχουνε φτάσει ρε φούτη μου;

Του παραλογισμού. Με τι καθόμαστε και ασχολούμαστε;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει ότι ΄΄ Τα πρωτότυπα των ανωτέρω δικαιολογητικών, θα πρέπει να έχουν αποσταλεί στον ΕΦ∆ πριν από την καταβολή της ενίσχυσης'' , εννοεί ότι πρέπει να αποσταλούν ταχυδρομικά; Aν ναι σε ποια διεύθυνση; 

Επειδή είχα την ίδια απορία έστειλα mail και πήρα την εξής απάντηση που δημοσιεύω θεωρώντας πως θα βοηθηθούν αρκετοί:

 

 

Τα πρωτότυπα δικαιολογητικά αποστέλλονται στον ΕΦΔ (ΕΥΣΕΔ Ενέργειας,  Φυσικού Πλούτου, Κλιματικής Αλλαγής(ΕΥΣΕΔ ΕΝ/KA), Υπουργείο Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής, Μεσογείων 119, Τ.Κ. 10192), αφού έχει εκδοθεί ο πίνακας των δυνητικά δικαιούχων και πριν την καταβολή της ενίσχυσης. Θα βγουν σχετικές οδηγίες στη δεύτερη φάση του έργου.

 

Τις αποδείξεις πληρωμής δεν χρειάζεται να την αποστείλετε τώρα, στη δεύτερη φάση του έργου και εφόσον συμπεριλαμβάνεστε στη λίστα των δυνητικών δικαιούχων θα δοθούν ακριβείς οδηγίες για τις αποδείξεις πληρωμής.

 

 

Με εκτίμηση

Για την ΕΥΣΕΔ ΕΝ/ΚΑ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και όμως (τα 400€) θα τα ζητήσουν πίσω (εντόκως).... Δεν μπαίνω λοιπόν στο παιχνίδι τους, δεν στέλνω τα δικαιολογητικά και ας έκανα την αίτησή.

 

Link to comment
Share on other sites

Και όμως (τα 400€) θα τα ζητήσουν πίσω (εντόκως).... Δεν μπαίνω λοιπόν στο παιχνίδι τους, δεν στέλνω τα δικαιολογητικά και ας έκανα την αίτησή.

 

Από που προκείπτει αυτό και είσαι τόσο σίγουρος? Χάρη τους κάνεις, κατάφεραν να σε ψαρώσουν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τους τόκους τι αναφέρει στον οδηγό του προγράμματος. Αν θεωρήσουμε ότι δεν ισχύει τότε κάλλιστα μπορεί να μην ισχύουν και τα υπόλοιπα που αναφέρει ο οδηγός, δηλαδή τα μόρια, τα δικαιολογητικά και φυσικά και τα 400 ευρώ επιδότηση! :mrgreen:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν έχω καταλάβει τι γινεται, 

εχω λάβει ενίσχυση ΕΣΠΑ τον δεκέμβρη του 2010, δηλώνω στον πίνακα ή όχι???

Γιατί κατάλαβα ότι δηλώνεις για τα δυο τελευταία οικονομικά έτη και το τρέχον.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.