Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η Ολομέλεια του ΣτΕ έκρινε αντισυνταγματική την τακτοποίηση των αυθαιρέτων νέας γενιάς


HQ7

Recommended Posts

τα γνωστα...

 

"συμβολαιογραφικες  πραξεις  που δεν εχουν ακυρωθει με αμετακλητη δικαστικη αποφαση..

 

.θεωρουνται νομιμες  και ισχυρες..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 172
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οταν ελεγα οτι η κυβερνση τον εθαψε τον νομο καποιοι γελαγαν...

 

ειναι αντισυνταγματικος και πρασινα αλογα.....

 

πεθανε ο βασιλιας (4014)  ΖΗΤΩ ο νεος βασιλιας  (4178) :mrgreen:

 

 

και εσυ μηχανικες κατσε να πεις οτι σε οσους εξοφλησαν  παραμυθια....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πάντως κότες τεραστίου μεγέθους.

Εδώ το ΣτΕ κρίνει αντισυνταγματική τη δουλειά μας και εμείς δεν κάνουμε ούτε μια μέρα απεργίας δεν κάνουμε, αντιθέτως μειοδοτούμε στη δουλειά μας.

Την Παρασκευή 4/10, στις 18.00,  στο αμφιθέατρο του ΤΕΕ Θεσ/νίκης θα έχει ενημερωτική εκδήλωση για τα αυθαίρετα. Θα είναι και ο Καλαφάτης με τους συμβούλους του.

Ελάτε να τ'ακούσει.

Με το ένα χέρι στο πληκτρολόγιο και το άλλο μην πω που δε θα γίνει τίποτα.

Edited by Julius Caesar
  • Upvote 9
Link to comment
Share on other sites

Για καθίστε συνάδελφοι. Έχω μια απορία καθαρά νομικής φύσεως (κυρ Δημήτρη ακούς;;;; )

Έστω ότι βγαίνει αύριο ένας νόμος που λέει ότι μπορείς να κλέψεις μέχρι 10.000 €. Εγώ τα κλέβω. Μεθαύριο βγαίνει αντισυνταγματικός. Εγώ όμως όταν τα έκλεψα ήμουν 100% νόμιμος. Άρα οι πράξεις μου ήταν απόλυτα σύννομες.

Άρα και με τους 4014-4178-ΧΧΧΧ ό,τι γίνει πριν κριθούν αντισυνταγματικοί είναι έγκυρο σωστά;

Edited by Julius Caesar
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω μόνο και μόνο γιατί είναι στο πνεύμα του akius ...

 

Η κόκκινη γραμμή χαράχτηκε πριν από 30 χρόνια και φέρει το όνομα του Τρίτση ...

Από τότε και μετά, δεν υπάρχει περίπτωση (με το κράτος που έχουμε) "νόμος αυθαιρέτων" να βγει συνταγματικός.

Όλοι το ξέρουν ... το ΣτΕ το ξέρει ... κάποτε θέλοντας να εξωθήσουν κάποιους να προχωρήσουν έκοβαν τη γέφυρα του γυρισμού ...

 

Αριθμοί ... 4014, 4178, ... ονόματα ... σουφλιάς, παπακωνσταντίνου, καλαφάτης ... όλα με τη σφραγίδα της ακυρότητας στο κούτελο ...

Παιγνίδια είσπραξης, προβολής, καθυστέρησης περιμένοντας το πέρασμα του χρόνου ... πάνω σε ανυποψίαστους πολίτες που παρακολουθούν με δέος.

Να γίνει τι ; Να κατεδαφιστούν ή να νομιμοποιηθούν ; Δεν θα γίνει τίποτε από τα δύο και το ξέρουμε ...

Όσοι από μας θέλουν, ας συμμετάσχουν στη διαδικασία ... όχι ότι θα το πιστέψουμε κιόλας !

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο στην μπανανία. Ποιος είναι τελικά ο ρόλος του ΣτΕ? Πρέπει να λήγουν οι νόμοι και αφού πληρώσει ο κόσμος να αποφασίζει? Γιατί δεν παγώνει το νόμο μέχρι να κάνει μια πρώτη εκτίμηση όταν γίνεται μια προσφυγή?

Link to comment
Share on other sites

Άμα προσφύγω όμως εγώ που μου πήρες τα 10000 και ρίξω το νόμο στο ΣτΕ ... θα πας με τον άλλο νόμο για την κλοπή.

Link to comment
Share on other sites

ιουλιε...

 

η λεξη "κλεψεις" περιεχει νομικη απαξια

αρα προκειται για ποινικα κολασιμη πραξη..

Αρα ειναι σιγουρο οτι δεν προκειται να βγει ποτέ   τετοιος νομος...

 

Μπορει να βγει ομως νομος για "αναταποδοτικο τελος"   το οποιο αποτελει "νομιμη αφαιρεση χρηματων"

ωστε αν αυτο ακυρωθει να δικαιουσαι να το αναζητησεις δικαστικα...

 

πχ. καταβολη τελους 15 ευρω  για υπαγωγη μεχρι αξιας.....ευρω.....καταβολη τελους 100 ευρω.....για αξια μεχρι...

 

Εδω  δεν υπαρχει ανταποδοτικοτητα στο επιβληθεν "τελος"... και δεν δικαιολογειται η επιβολη διφορετικων ποσών...

 

ο ιδιος κοπος, εξοδα, δλδ ενα "κλικ" θα γινει για οιασδηποτε  αξιας υπαγωγή...

Link to comment
Share on other sites

Ας βρεθει ενας υπευθυνος να μας πει τι να κανουμε οσον αφορα το ανεβασμα , γιατι καταντησαμε μεταναστες με τελικο προορισμο το γραφειο μασ, αφου δεν μας βλεπει η οικογενεια μας και ολοι οι υπολοιποι..

 

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων.

 

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.