Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η Ολομέλεια του ΣτΕ έκρινε αντισυνταγματική την τακτοποίηση των αυθαιρέτων νέας γενιάς


HQ7

Recommended Posts

Παιδες καλημερα!

 

Να ειστε ολοι καλα...ηταν ωραιο το ταξιδι με τα αυθαιρετα! Ηρθε η ωρα να βγει το μωβ βιβλιο (διαβατηριο).

Ξεκιναει ο γολγοθας για εξωτερικο! Για το σημερα, θεωρουμαι τυχερος γιατι εχω βρει δουλεια που ξεκιναει Τριτη

και για τους επομενους μηνες θα κουτσοζησουμε, αλλα και εκει που θα παω οπως ΟΛΑ πια, γινονται με βια, με το τσιγκελι.

Το μαντηλι θα μου το κουνησει (και παλι) η μανουλα μου, δεν το γλιτωνει...

Μονο που θα ηθελα να ημουν στις 4-10-13 σε αυτην την εκδηλωση που καποιοι συναδελφοι ειπαν οτι θα γινει στη Θεσνικη για τα Αυθαιρετα!

Το τι εχει να γινει...Θα πεσει το γελιο (και το ξυλο) της αρκουδας!!

 

Η ζωη ειναι ωραια!

Αντε γεια!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 172
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επίσης , έχετε δει φαντάζομαι μια φωτο πρώην προέδρου του "ανεξάρτητου"  όπου στο φόντο φαίνεται μια μάλλον αυθαίρετη κατασκευή , ε ?

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

Καλό ταξίδι και καλή τύχη

 

Υ.Γ. Οι απόδημοι να στέλνουν κάνα φράγκο γιατί η ελεύθερη πτώση χωρίς αλεξίπτωτο συνεχίζεται.

Καλή προσγείωση μας

Link to comment
Share on other sites

Μονο που θα ηθελα να ημουν στις 4-10-13 σε αυτην την εκδηλωση που καποιοι συναδελφοι ειπαν οτι θα γινει στη Θεσνικη για τα Αυθαιρετα!

Το τι εχει να γινει...Θα πεσει το γελιο (και το ξυλο) της αρκουδας!!

Αποκλειστικά πλάνα:

http://www.tubechop.com/watch/1513517

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

το επάγγελμα του μηχανικού , βρίσκεται στα πρόθυρα της εξαφάνισης του .
μας πετάξαν τότε το κοκαλάκι και τρέχαμε , διαβάζαμε ,σεμινάρια , ψάχναμε απαντήσεις , για ένα 500ευρο ...

δεν ασχολήθηκα πότε με τον νόμο ( 5 περιπτώσεις να ανέλαβα σύνολο φίλους,συγγενείς κλπ...)  και νιώθω ανακουφισμένος καθώς δεν είχα ανεβάσει ούτε ένα σχέδιο .
συμπάσχω και κατανοώ την ταλαιπωρία των συνάδελφων .

αλλά ζούμε σε μπουρδέλο ... μην γινόμαστε οι ιερόδουλες του ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ότι ακριβώς μας έλεγαν στο ΤΕΕ...

Όλες οι αιτήσεις θα πάνε στον νέο νόμο ήτοι 4178 διότι ο 4014 θα κριθεί αντισυνταγματικος.....

 

Απλά περιμέναμε/περιμένανε την επίσημη απόφαση του ΣτΕ για να συνεχίσουν το παιχνίδι τους... ποίο?

Μα τι άλλο απο το να εντάξουν ολα τα αυθαίρετα στον νεο νόμο και να συνεχίσουν να μαζεύουν χρήματα.....

 

με τις υγείες μας....

 

Dance in the rain....

 

Χαιρετισμούς απο την όμορφη Χίο.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει μιας και λόγο ειδικότητας δεν έχω ασχοληθεί. Αυτοί που τακτοποιησαν με τον 4014, χάνουν τα λεφτά τους; Πρέπει να γίνει δήλωση από την αρχή; Πληρώνουν κατιτίς παραπάνω σαν διαφορα; Τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνουν τα λεφτά τους. Τα πληρωμένα ποσά θα μεταφερθούν στο νέο νόμο. Πως ακριβώς θα γίνει η μετάβαση αυτή   ...αναμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

νάστε καλά ρε παιδιά

(λόγω σοβαροτάτων προβλημάτων υγείας στο οικ. περιβάλλον ψιλοαπέχω τελευταία και ίσα που προλαβαίνω να τρέχω και για τις δουλειές)

μου φιάξατε τη διάθεση

καλό σ/κ σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.