Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Το πρόστιμο επαναυπόλογίζεται εάν αλλάξεις προς τα πάνω τ.μ. ΚΧ, ΒΧ (όχι αθροιστικά, καθ ένα ξεχωριστά), λοιπές παραβάσεις, και πισίνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό με την πίσινα πάντως εγω δεν το καταλαβαίνω, είναι παράλογο. Στο 4014 βάλαμε εμβαδό, τώρα ζητάει όγκο και αυθαίρετα βάζει ένα ύψος που μόνο πισίνα δε το λες...χαβούζα μπορεί. Και αν το αλλάξεις στο ανεβάζει ενώ πρόκειται για τη ίδια πισίνα!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοώ αυτό.

 

Εννοώ ότι θα έπρεπε πατώντας την υπαγωγή να μου εμφανίζει το πρόστιμο μειωμένο σε σχέση με το προηγούμενο αφού αφαιρώ μία παράβαση.

 

Αυτό κατευθείαν μου λέει ότι πρέπει να το παω σε οριστική υπαγωγή χωρίς να εμφανίζει το πρόστιμο

Νέα εικόνα.bmp

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχεις πειράξει καποιους απο τους συντελεστές με αποτελεσμα να βγαίνει μεγαλύτερο πρόστιμο απο αυτο που θα έβγαινε αν αφαιρούσες τη μια παράβαση;;Σ αυτη την περίπτωση το σύστημα σε "κλειδώνει" στο πιο χαμηλό πρόστιμο του 4014.Aν προσθεσεις ή αφαιρέσεις παραβάσεις σε ΗΔΗ υφισταμενες απο τον 4014 δεν τροποποιειται αν δεν προκύπτει κατι ευνοικότερο

Edited by ioannat
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό "φταίει" και κλείδωσε το πρόστιμο.... τις αύξησες;;;

 

Δηλαδή, πρώτα μεταφέρουμε αυτούσια τη δήλωση, κ.λπ., υπάγεται στον 4178 και μετά κάνουμε τις όποιες αλλαγές....

 

Δεν είναι απλό πράγμα μια μεταφορά δήλωσης! Θέλει εφευρητικότητα!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο!!!!Αν φτιαξεις  μια νεα βοηθητικη δηλωση με ολα σου τα στοιχεια σαν να την υπέβαλες εξαρχης στον 4178 θα δεις οτι σου βγαζει πολυ μεγαλυτερο προστιμο....Θα σου μειωνοταν το πρόστιμο αν με τους συντελεστες του 4178 σου προέκυπτε μικροτερο απο αυτο που εβγαζε ο 4014...

Link to comment
Share on other sites

Τις αύξησα ναι.

 

Επρεπε πρωτα να αφιαρέσω την παραβαση και μετά;

 

επίσης προσθέτωντας 1 τμ, αφαιρει την παραβαση αλλα επανυπολογιζει ολο το προστιμο

 

 

 

ΤΕΛΙΚΑ ΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΤΙΣ ΥΠΕΡΒΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΟΥ 4014 ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΩ ΥΠΑΓΩΓΗ ΜΟΥ ΑΦΑΙΡΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΗ ΠΑΡΑΒΑΣΗ χωρις να πρεπει να παω σε οριστικη.

 

Οπότε μετά αν αυξήσω τις υπερβασεις θα είμαι κομπλέ; Μήπως μετά αν αυξήσω μου βγάλει κανένα πρόστιμο μεγαλύτερο;

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο!!!!Αν φτιαξεις  μια νεα βοηθητικη δηλωση με ολα σου τα στοιχεια σαν να την υπέβαλες εξαρχης στον 4178 θα δεις οτι σου βγαζει πολυ μεγαλυτερο προστιμο....Θα σου μειωνοταν το πρόστιμο αν με τους συντελεστες του 4178 σου προέκυπτε μικροτερο απο αυτο που εβγαζε ο 4014.

 

Νομίζω όταν  αφαιρείς πολεοδομική παράβαση δεν επανυπολογίζεται προς τα πάνω.

 

Μόνο όταν προσθέτεις νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.