Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

....Δηλαδή, πρώτα μεταφέρουμε αυτούσια τη δήλωση, κ.λπ., υπάγεται στον 4178 και μετά κάνουμε τις όποιες αλλαγές....

Δεν είναι απλό πράγμα μια μεταφορά δήλωσης! Θέλει εφευρητικότητα!!!!

 

"Παίξε" με τη δήλωση αυτή, μέχρι να πετύχεις αυτό που θέλεις για να μειώσεις το συνολικό πρόστιμο, αν και πάρα πολύ δύσκολα θα το πετύχεις τώρα....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω όταν  αφαιρείς πολεοδομική παράβαση δεν επανυπολογίζεται προς τα πάνω.

 

Μόνο όταν προσθέτεις νομίζω.

Είναι σίγουρο αυτό? Το έχει κάνει ποτέ κανείς να μας πει τι έβγαλε?

Link to comment
Share on other sites

 

 

επίσης προσθέτωντας 1 τμ, αφαιρει την παραβαση αλλα επανυπολογιζει ολο το προστιμο

 

 

εκεινο το 1τμ δεν μπορεις να το "ξεπεράσεις";.....

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον αφαιρέσω την παράβαση με τους παλιούς συντελεστές και μετά τους αυξήσω πιστεύετε ότι θα επαναυπολογιστεί το πρόστιμο με τους νεους ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ συντελεστές;

 

Τι να πω.

 

Να μένεις μ@λ@κ@ς από τις βλακείες τους είναι

Link to comment
Share on other sites

εκεινο το 1τμ δεν μπορεις να το "ξεπεράσεις";.....

 

Δοκιμή έκανα, δε χρειάζεται να το προσθέω.

 

απλά οταν το προσθετω και παταω αφαιρει παραβαση , επαναυπολογιζει βεβαια το προστιμο ολο με νεους συντελεστες

Link to comment
Share on other sites

οτι και να κανεις με τις παραβάσεις δεν εχει κανένα νόημα  εφοσον αλλαζεις συντελεστες στο δυσμενέστερο.Το 1μ2 κοιτα πως θα εξαφανίσεις....

Link to comment
Share on other sites

Το σκεπτικό ειναι απλο:Αν εκανες τη δήλωση με τους συντελεστες του 4178 τι προστιμο θα είχες;Αν αυτο ειναι μεγαλύτερο απο αυτο του 4014 σου κραταει αυτο του 4014.Αν πειραξεις τα τετραγωνικα όμως "την έκανες"!!!Τι ψαχνεις τωρα με τις παραβασεις αφου προκύπτει μεγαλυτερο προστιμο;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δε με κατάλαβες πάλι.

 

Δε χρειάζεται τίποτα το 1 τμ.

Δεν υπαρχει...

 

Το εκανα σα δοκιμή, διότι αυτούσια η δήλωση με αυξημενους συντελεστες όταν παω να μειώσω μία παραβαση μου ζηταει να παω τη δηλωση σε οριστικη.

ΜΕτα δοκιμαζω και αυξανω τα τμ κατα 1 τμ και αφαιρω και την παραβαση και με υπαγωγη ξαναυπολογιζει το προστιμο με 500 μια παραβαση αλλα το υπολοιπο αυξημενο με νεους συντελεστες, χωρις να πρεπει να παω σε οριστικη.

 

Δοκιμαζω μετα στην αυτουσια δηλωση χωρις να αυξησω συντελεστες (ξεχνα το 1 τμ δοκιμη) και αφαιρωντας την παραβαση και με υπαγωγη μου την αφαιρει την παραβαση και ολα καλα χωρις να πρεπει να παω σε οριστικη. 

Βεβαια δε ξερω τι θα γινει αν ΜΕΤΑ παω να αυξησω τους συντελεστες. Μηπως εκει θεωρησει το συστημα (τι λεω το μπελα μου μεσα) ότι εγινε τρικ και μου υπολογισει ΟΛΟ το προστιμο.

 

 

 

Αυτούσια τη δηλωση αν βαλω ημερομηνια αυτοψιας και επιχειρησω να την παω σε οριστικη ΔΕ ΜΟΥ ΑΦΑΙΡΕΙ την πααρβαση και διατηρει τις 2Χ500=1000

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον γίνονται αλλαγές στα στοιχεία των ΦΚ μιας δήλωσης, άσχετα αν αυτές αυξάνουν, μειώνουν ή διατηρούν το πρόστιμο, η δήλωση δεν θα έπρεπε να παραμένει σε κατάσταση υπαγωγής?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.