Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Αφού δεν έχει πληρωθεί  το παράβολο, οι δηλώσεις είναι ως μη γενόμενες.

Στον 4178 ο κάθε μηχανικός έχει ένα μέγιστο αριθμό τέτοιων δηλώσεων αν θυμάμαι καλά..Στον 4014 δεν υπήρχε τέτοιος περιορισμός.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφού δεν έχει πληρωθεί  το παράβολο, οι δηλώσεις είναι ως μη γενόμενες.

Στον 4178 ο κάθε μηχανικός έχει ένα μέγιστο αριθμό τέτοιων δηλώσεων αν θυμάμαι καλά..Στον 4014 δεν υπήρχε τέτοιος περιορισμός.

 

Αλήθεια? δεν το έχω διαβάσει αυτό. φαντάζομαι θα είναι μεγάλος αριθμός

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι 10? Αν το βρω και όντως ισχύει, θα ενημερώσω το μήνυμά μου..Εκτός αν προλάβει να με επιβεβαιώσει ή διαψεύσει κάποιος άλλος συνάδερφος.

 

Πρακτικά βέβαια μικρό το κακό, αλλάζεις τα στοιχεία και έχεις έτοιμη τη δήλωση για τον "ψημένο" πελάτη.

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Σε μεταφορα δηλωσης στον 4178 ειχε με ανεβασμενα σχεδια τα παντα ολα η μονη εκκρεμοτητα ηταν πληρωμη παραβολου +500 ευρω, που κακως δεν ειχε πληρωθει εξ'αρχης στον 4014.

Επισης εκδοθηκε αδεια νομιμοποιησης με 4014 η οποια περαστηκε και στο συστημα.

Στον 4178 ως τυπος αυθαιρεσιας δηλωθηκε:Παρ. 3 άρθρ. 23 N.4178

παταω τωρα για ολοκληρωμενη υπαγωγη και μου βγαζει σφαλμα, οτι εκκρεμει η εκδοση οικ. αδειας.

Θα τρελαθουμε τελειως?

Να περιμενω να ανοιξει το συστημα αρχειων?

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι 10? Αν το βρω και όντως ισχύει, θα ενημερώσω το μήνυμά μου..Εκτός αν προλάβει να με επιβεβαιώσει ή διαψεύσει κάποιος άλλος συνάδερφος.

Δεν παίρνω όρκο αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι 50. Πρέπει να το αναφέρει στις οδηγίες που ανέβηκαν στο σάιτ του ΤΕΕ για τη μεταφορά των δηλώσεων.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,

τίθεται θέμα αναγκαστικής μεταφοράς μιας οριστικής υπαγωγής του 4014 στον 4178 για ηλεκτροδότηση αυθαιρέτου ή η ΔΕΔΗΕ δεν το ψάχνει παραπέρα και αρκείται στη βεβαίωση σύνδεσης με τα δίκτυα κοινής ωφελείας του 4014 ?

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Και να σου απαντήσει κάποιος, πιστεύει θα ισχύει;

 

Εδώ μέχρι να φταρνιστώ, μπορεί να αλλάξει και η ονομασία του Νόμου....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

το κατάστημα κατηγορία 2 ως προ του 83. Δεν έχεις λόγω να πας κατηγορία 5

Ναι ΟΚ, γίνεται κι αυτό! :)

 

Νομίζω είναι 10? Αν το βρω και όντως ισχύει, θα ενημερώσω το μήνυμά μου..Εκτός αν προλάβει να με επιβεβαιώσει ή διαψεύσει κάποιος άλλος συνάδερφος.

Έχουμε 50 τεστάκια ο καθένας...

 

Ερώτηση,

τίθεται θέμα αναγκαστικής μεταφοράς μιας οριστικής υπαγωγής του 4014 στον 4178 για ηλεκτροδότηση αυθαιρέτου ή η ΔΕΔΗΕ δεν το ψάχνει παραπέρα και αρκείται στη βεβαίωση σύνδεσης με τα δίκτυα κοινής ωφελείας του 4014 ?

Εγώ θα τον έστελνα με τον 4014 και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.