Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Κι εγώ αυτή την εντύπωση είχα, απλά στη λίστα με τις δηλώσεις 4014, εχει αριθμό υπολειπόμενων αρχείων για πληρότητα. και επίσης έχει και δυνατότητα μεταφοράς στον 4178. Τυπικό είναι αυτό? του συστήματος δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Του συστήματος είναι ναι. Σιγά μην καθόντουσαν να ξεχωρίσουν τις βεβαιώσεις μη ύπαρξης αυθαιρεσίας από τις υπόλοιπες. Στο εγχειρίδιο του ΤΕΕ που είχε βγει αν θυμάσαι με οδηγίες για την υποβολή αρχείων έλεγε ότι δεν υπάρχει τέτοια υποχρέωση για τις βεβαιώσεις μη ύπαρξης αυθαιρεσίας μέχρι νεωτέρας. Αυτό το νεωτέρας δεν έχει βγει οπότε...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για την μεταφορά δήλωσης, όταν με τον 4014 ήταν βοηθητικός χώρος (Β.Χ.)

και τώρα με τον 4178 είναι Κ.Χ., το βάζουμε Κ.Χ. και πληρώνουμε αναγκαστικά την διαφορά

ή έχει βγει κάποια διευκρίνηση;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δεν υπάρχει υποχρέωση πληρωμής. Αλλά το υπόλοιπο υπάρχει. Δεν έχει βγει καμιά διευκρίνιση για το πως θα αντιμετωπιστούν αυτές οι περιπτώσεις όχι.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δεν υπάρχει υποχρέωση πληρωμής. Αλλά το υπόλοιπο υπάρχει. Δεν έχει βγει καμιά διευκρίνιση για το πως θα αντιμετωπιστούν αυτές οι περιπτώσεις όχι.

θα πρεπει να εναρμονιστει και το συστημα,ωστε να μην αλλαξει το προστιμο!

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μέχρι στιγμής αφού αλλάζει το πρόστιμο δείχνει ότι πρέπει και να πληρωθεί σε αντίθεση με τις οδηγίες του Υπουργείου. Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μέχρι στιγμής αφού αλλάζει το πρόστιμο δείχνει ότι πρέπει και να πληρωθεί σε αντίθεση με τις οδηγίες του Υπουργείου. Ίδωμεν...

μια ζωη στην αναμονη.stand by.κατα τα αλλα βγηκε αντισυνταγματικος ο 4014.εγω βλεπω οτι ο μονος νομος που δουλεψε ηταν ο 4014.τωρα η μεταφορα απο 4014 σε 4178 ειναι ιδιαιτερα προβληματικη.

Edited by pantsel
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι,

έχω το εξής πρόβλημα.

έχω δήλωση από μεταφορά από το νομο 4014 στο σύστημα του 4178 με ημερ. μεταφοράς 20/10/2013. το αρχικό πρόστιμο είναι 2600 και είναι σε 3μηνες δώσεις και έχει πληρωθεί το 30%.

από την μεταφορά ήρθαν οι 3 καρτέλες που είχα και στο παλιό σύστημα συν την καρτέλα των λοιπών παραβάσεων.

 

σε όλες τις καρτέλες έγεινε επεξεργασία, τόσο στα τ.μ. , όσο και στις ονομασίες των καρτελών. Μάλιστα την τελευταία , των λοιπών παραβάσεων, την διέγραψα. Το πρόστιμο βέβαια, επαναϋπολογίστηκε.

 

Σε κάθε σενάριο όμως το πρόστιμο βγαίνει μεγαλύτερο από το αρχικό, οπότε ψάχνω τρόπο να διατηρήσω το παλιό.

 

Φτιάχνοντας όμως τις καρτέλες , όπως ΑΚΡΙΒΩΣ ήταν αμέσως μετά την μεταφορά, πατώντας την υπαγωγή το πρόστιμο ΔΕΝ διατηρείται στο αρχικό. Αντίθετα υπολογίζει νέο.

 

Τι πρέπει να γίνει για να έχω το αρχικό πρόστιμο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.