Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

που πήγες? Αθήνα , κολοκοτρώνη? είχε κόσμο?

Μπόρεσες να ενημερωθείς για οφειλές σου? (αν έχεις βέβαια), και τι προσαυξήσεις είχαν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συναδελφοι μολις γυρισα απο το ΤΣΜΕΔΕ. Με το ηλεκτρονικο συστημα ΔΕΝ θα μπορουμε να τυποσουμε τις εισφορες,παρα μονο ενημεροτητα και τα χαρτακια για το βιβλιαριο. Δεν θα σταλουν ταχυδρομικα και πρεπει να παμε απο κει να μας τα τυπωσουν. Μιλαμε για το καραγκιοζιλικι του αιωνα.

 

Καλησπέρα Συνάδελφε.

 

Απο που προκύπει αυτο? Θα τους πάρει και θα τους σηκώσει! Σιγα μην στηθώ στην ουρα για να τους πληρωσω κιόλας!

 

¨Εχει βγει καμία ανακοίνωση?

Link to comment
Share on other sites

που πήγες? Αθήνα , κολοκοτρώνη? είχε κόσμο?

Μπόρεσες να ενημερωθείς για οφειλές σου? (αν έχεις βέβαια), και τι προσαυξήσεις είχαν?

να ρωτήσω κάτι επιπλέον κανείς που ξέρει?

αν κάνω π.χ το πρωι, ηλεκτρονικη εγγραφη, κατευθείαν γίνεται δεκτή και μπορώ να πάω στα κεντρικα για ενεργοποίηση? ΄ή πρέπει να περάσει κάποιος χρόνος?

Link to comment
Share on other sites

Kοίτα οι επιλογές που έχεις είναι οι εξής 

 

α) Περιμένεις να έρθει η ανάπτυξη

β) Περιμένεις την Δευτέρα Παρουσία

γ) Ενεργοποιείς τους Κωδικούς στο ΤΣΜΕΔΕ ASAP

 

(+ hint :  γ) με την βοήθεια του κοινού.)

Edited by Παπα-Mike
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι Συνάδελφοι μηχανικοί, Μην έχοντας στα χέρια μου , αν και ήδη 21/04/14, το ειδοποιητήριο για τις εισφορές του 1ου εξαμήνου του 2014 και καθώς εκπνέει η προθεσμία σύμφωνα με τα προηγούμενα έτσι  θέλησα να μάθω τι γίνεται.... έψαξα στις σελίδες του ΤΕΕ και του ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ και δεν υπήρχε καμία ανακοίνωση σχετική με το θέμα..... αποφάσισα να κάνω μερικά τηλέφωνα σε συναδέλφους.... αυτό που επέτυχα ήταν η διαπίστωση της άγνοιας ολονων μας... έτσι χθες το πρωί μίλησα στο τηλέφωνο  [/size]2310271504 με υπάλληλο του ΤΣΜΕΔΕ Θεσ/κηςκαι μου απάντησαν ότι δεν θα αποσταλούν ειδοποιητήρια , θα πρέπει εμείς να πάμε στα κατά τόπους γραφεία ΤΣΜΕΔΕ να κόψουμε παραστατικά πληρωμής και ποιός ξέρει με τι ποσά η προσαυξήσεις.... ισχύει για την ώρα η ημερομηνία λήξης πληρωμής 30/04 πέραν της οποίας θα υπάρξει επιπλέον επιβάρυνση με τα αναλογούντα ποσοστά για την καθυστέρηση πληρωμής (τόκοι) και δεν γνωρίζουν καν αν δοθούν παρατάσεις ως τον Ιούνιο..... καλά μιλάμε δεν παίζονται οι άχρηστοι..... ούτε μια ενημέρωση δεν έχουν στις σελίδες του ΤΕΕ και του ΤΣΜΕΔΕ αλλά το χρήμα θέλουν αν το εισπράξουν.....

Το χειρότερο ξέρετε ποιο είναι? Ότι στις συνεδριάσεις 31/03 και 01/04 το ΕΤΑΑ πήρε την απόφαση τα ληξιπρόθεσμα χρέη των μηχανικών-δικηγορών-γιατρών να τα αποστείλει σε κάποιο ταμείο αναγκαστικής είσπραξης!!!

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων. Χρησιμοποιείστε σας παρακαλώ την εντολή "Επεξεργασία" και διορθώστε.
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
yian

Edited by papsofne
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα στην Αθηνα στα κεντρικα.Ανεβηκα στπν 4ο για να ενεργοποιήσω τους κωδικούς μου και εκει εμαθα πως ηλεκτρονικα δεν θα μπορουσα να τυπωσω τις εισφορές και θα επρεπε να κατεβω στον 1ο γιατι μονο ετσι θα μπορουσα να τις τυπωσω εκει. Οταν κατεβηκα μου ειπαν πως εξυπηρετουν μέχρι τις 13.00 και ηταν 13.15. Ειχε πολυ κοσμο και επειδη τρελαθηκα απο τα νευρα μου μπηκα στη ζουλα πισω απο τα γραφεια οπου ενας εξυπηρετικοτατος κυριος μου τυπωσε τις εισφορες και μου τονισε πως η προθεσμια πληρωμης ειναι στο τέλος του μηνα αλλά δεν θα υπάρχουν προσαυξησεις και μετα το τελος του μηνα. Αυτο βέβαια ηταν η αποψη του συγκεκριμένου ανθρώπου. Καλα κουραγια παιδια...

Edited by Christophoros
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

να ρωτήσω κάτι επιπλέον κανείς που ξέρει?

αν κάνω π.χ το πρωι, ηλεκτρονικη εγγραφη, κατευθείαν γίνεται δεκτή και μπορώ να πάω στα κεντρικα για ενεργοποίηση? ΄ή πρέπει να περάσει κάποιος χρόνος?

 

 

Κατευθείαν φιλε μου εγω το πρωι τους έφτιαξα το μεσημερι τους ενεργοποίησα.

Edited by Christophoros
Link to comment
Share on other sites

τα παλιά που χρωστώ, αν πάω τα πληρώνω εκει, ή κόβουν κάποιο χαρτι γιά τράπεζα?

αν πληρώσω το Β 2013 που χρωστώ θα μπορέσω να θεωρήσω βιβλιάριο υγείας τον Μάιο?  

Link to comment
Share on other sites

κανονικά αν πληρώσεις μεχρι και το Β 2013, εννοείται ότι δικαιούσαι ασφαλιστικής κάλυψης για όλο το 2014, άρα μπορείς να θεωρήσεις βιβλιάριο τον Μάιο!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.