Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Πώς θα πληρώσεις στην Attica χωρίς ειδοποιητήριο;;;

 

(GeorgeGaleos απλά κορυφαίο το σκίτσο! Πρόσεχε μόνο μη σε 'βάλει στο μάτι' κανείς στο ΤΣΜΕΔΕ με αυτά τα ωραία που γράφεις εδώ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το απόλυτο μπαχαλο σε όλα τα επίπεδα !!!

 

Προσπαθούν να βρουν τρόπο να μας κάνουν να μεταναστευσουμε, δεν εξηγείται αλλιώς .

Edited by ponireas
Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως πηγαινεις στο ΤΣΜΕΔΕ και παιρνεις κωδικο πληρωμης σε τραπεζα. με τον κωδικο αυτο πηγαινεις αττικης με την καρτα. δεν υπαρχει κ αλλη τραπεζα που να παρεχει τετοια υπηρεσια.

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα πληρώσεις στην Attica χωρίς ειδοποιητήριο;;; (1)

 

(GeorgeGaleos απλά κορυφαίο το σκίτσο! Πρόσεχε μόνο μη σε 'βάλει στο μάτι' κανείς στο ΤΣΜΕΔΕ με αυτά τα ωραία που γράφεις εδώ) (2)

 

(1) Στην Αττικής απο γνωστό που έχω περιμένουν εντός των ημερών να τους στείλουν (όπως και πέρσυ) τα ευρώπουλα με τους αντίστοιχους αριθμούς μητρώου μας.

 

(2) δες εικόνα για το τμήμα μετά το θαυμαστικό. 

post-2272-0-26506600-1398350021.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω κι εγώ το παραπάνω, στην off the record, συζήτηση που είχα με το υπάλληλο που μου τύπωσε το ειδοποιητήριο.

Καί μάλιστα αναδρομικά από το 2011 που βγήκε στο νόμο.

 

Και εγώ επιβεβαιώνω το παραπάνω, λέχθηκε off record από τον υπάλληλο στο γραφείο της Δράμας.

Οι αυξήσεις έπρεπε να έχουν ισχύσει εδώ και καιρό σύμφωνα με τα λεγόμενα τους, οι μηχανικοί ''πήγατε'' (...άμα θα σου γ@#"% τίποτα...) στο ΣτΕ και έχουν παγώσει. 

Ζήτησα να μου επιστραφούν οι αυξημένες εισφορές που πλήρωσε η εταιρία που συνεργαζόμουν για το Α' εξάμηνο του 2013.

Η απάντηση ήταν πως το πιο πιθανό είναι όλοι οι υπόλοιποι να πληρώσουν αυτά που πλήρωσα και δεν υπάρχει καμία περίπτωση να επισταφούν ή να συμψηφιστούν ποσά!

 

Τώρα που είναι η αλήθεια και που το ψέμα δεν ξέρω, πάντως το σίγουρο είναι πως ο φόβος και η μέθοδος της απειλής πάντα πιάνει στον τόπο αυτό.

Μας κάνουν να τρέχουμε σαν τα σκυλάκια από γραφείο σε γραφείο, στο τέλος θα ανακοινώσουν μια αύξηση μόνο 10% και θα πούμε ''ε καλά είναι".

Δεν έχω και δεν ξέρω κανέναν που έχει δυνατότητα να πληρώνει 2600 ευρώ ανά εξάμηνο για το ταμείο του. Πρέπει να τζιράρει τα τετραπλάσια για να έχει τη δυνατότητα να το κάνει...

Τα δε golden boys ενδιαφέρονται μόνο για τα νούμερα που θα παρουσιάσουν. Σήμερα πληρώνουν 10 ασφαλισμένοι εισφορά Α, αύριο 5 ασφαλισμένοι εισφορά 2Α.

Τα νουμεράκια να κλείνουν και όλα καλά, οι υπόλοιποι ας κόψουν το λαιμό τους. 

Edited by Indusys
Link to comment
Share on other sites

η τραπεζα αττικης εχει βγαλει την VISA technocard, που μπορεις να πληρωσεις τις εισφορες σε 12 ατοκες. κατι ειναι και αυτο.

Με εκκαθαριστικό 1500Ε (ετήσιο) λες να μου δίνουν VISA?

 

Mάλλον θα τραβάνε τα βυζά τους!

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Με εκκαθαριστικο συναδελφου 8500 δεν του βγαζανε.

Τωρα πια μονο αν ειχες τετοια καρτα.

Κατα τ' αλλα ειναι η τραπεζα των μηχανικων. Π@π@ριες...

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια καταδίωξη για τους μηχανικούς δεν την καταλαβαίνω.Πάντως χωρίς δουλειά και με αυξήσεις των ασφαλιστικών εισφορών μάλλον θα αποτελούμε σε λίγο καιρό είδος προς εξαφάνιση.Ανάθεμα την ώρα που έγινα Πολιτικός Μηχανικός.Δύσκολα για να μπείς στην σχολή, δύσκολα για να τελειώσεις και το αποτέλεσμα να ψάχνουμε κανένα εργοτάξιο στην έρημο μπας και πληρώσουμε το ΤΣΜΕΔΕ.Νομίζω ότι ο κλάδος μας μάλλον για την επόμενη δεκαετία έχει τελειώσει , αν νομίζει κανείς ότι με τα ΠΕΑ των 50Ε και τα αυθαίρετα μπορεί να ζήσει  ας το πεί.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.