Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

 

 

Δεν έχω και δεν ξέρω κανέναν που έχει δυνατότητα να πληρώνει 2600 ευρώ ανά εξάμηνο για το ταμείο του. Πρέπει να τζιράρει τα τετραπλάσια για να έχει τη δυνατότητα να το κάνει...

 

τα 2600 θα ισχυουν μεχρι το β εξαμηνο του 2014,μετα περνας στην επομενη ασφαλιστικη κατηγορια και πας στα 3000 το εξαμηνο.Φυσικα αναδρομικα οι αυξησεις για   τα χρονια 2011-2014,δηλαδη αλλα  3000 ευρω. Και ολα αυτα λιγους μηνες πριν την ενοποιηση των ταμειων και φυσικα την "εξαφανιση" του οποιου αποθεματικου εχει το ταμειο μας. Τελειωσε παιδια, απλα τον ηπιαμε.

Οσο για τους προκλητικους υπαλληλους στο ΤΣΜΕΔΕ........ σε ενα χρονο που οι μισοι θα ειναι ανεργοι (λογω της ενοποιησης) θα παρουν την γλυκα και τοτε φυσικα δεν θα υπαρχουν και οι κομματικοι κωλοι  (διαφορων αποχρωσεων) για να τους γλειψουν για μια θεσουλα σε ασφαλιστικο ταμειο.

Edited by tasanto
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aπό που κι ως που δηλαδή δεν αποστέλλουν ειδοποιητήρια ?

Πως μας ενημέρωσαν οτι πλεον δε θα αποστέλλονται και θα πρέπει να τα τυπώνουμε εμείς?

Κι επίσης εγώ που να ξέρω ότι η ημερομηνία λήξης είναι 30/4?

Εχω αμνησία, αλτσάχαιμερ και δε  θυμάμαι τι έκανα ως τώρα!!

έχω διακανονισμό και μέχρι στιγμής τον τηρώ κανονικά.. Αν με πετάξουν εκτός γι αυτό το λόγο αυτοί θα χάσουν... Απλά δεν πρόκειται να τους πληρώσω ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Η πληρωμή μπορεί να γίνει σε οποιοδήποτε γραφείο ΤΣΜΕΔΕ ή σε αυτό που έχεις την καρτέλα? Λόγω του διακανονισμού μας βάλανε στο τρυπάκι να τους πληρώσουμε αμέσως :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Στο Α '13 πλήρωσα κανονικά τις αυξημένες εισφορές (2538,66 €)

Σήμερα που πήγα στο ΤΣΜΕΔΕ μου είπαν ότι οφείλω για το Α '14 2075,52.

Μα δεν θα έπρεπε να είναι μειωμένα, επειδή πλήρωσα αυξημένες εισφορές το Α του '13;

Link to comment
Share on other sites

Aπό που κι ως που δηλαδή δεν αποστέλλουν ειδοποιητήρια ? (... ΤΣΜΕΔΕ είναι ότι του ..... κάνει... άλλωστε αυτό δεν κάνει χρόοοονια τώρα)

Πως μας ενημέρωσαν οτι πλεον δε θα αποστέλλονται (απο στόμα σε στόμα ... χωρίς παρεξήγηση) και θα πρέπει να τα τυπώνουμε εμείς? (αυτοί τα τυπώνουν αφού πάμε όοοοοολοι εμείς από εκεί)

Κι επίσης εγώ που να ξέρω ότι η ημερομηνία λήξης είναι 30/4? (.... αυτό με το στόμα λίγο πιο πάνω)

Εχω αμνησία, αλτσάχαιμερ και δε  θυμάμαι τι έκανα ως τώρα!! (όχι αλλά αυτοί θυμούνται τι έκαναν τόσα χρόνια ... δες πρώτη παρένθεσή μου)

έχω διακανονισμό και μέχρι στιγμής τον τηρώ κανονικά..(μάλλον δεν τους ενδιαφέρει ... θα τα πάρουν με κάποιο τρόπο ... πχ ΚΕΑΟ) Αν με πετάξουν εκτός γι αυτό το λόγο αυτοί θα χάσουν... (ότι έγραψα αμέσως πριν) Απλά δεν πρόκειται να τους πληρώσω ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!  (ότι έγραψα αμέσως πριν από το πριν ...)

 

Την καλημέρα μου

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στο Α '13 πλήρωσα κανονικά τις αυξημένες εισφορές (2538,66 €)

Σήμερα που πήγα στο ΤΣΜΕΔΕ μου είπαν ότι οφείλω για το Α '14 2075,52.

Μα δεν θα έπρεπε να είναι μειωμένα, επειδή πλήρωσα αυξημένες εισφορές το Α του '13;

Είναι τα παλαιά ισχύοντα ... έλεγαν ότι (α)πιθανόν θα γίνει συμψηφισμός του πεντακοσσάρικου...

Link to comment
Share on other sites

Στο Α '13 πλήρωσα κανονικά τις αυξημένες εισφορές (2538,66 €)

Σήμερα που πήγα στο ΤΣΜΕΔΕ μου είπαν ότι οφείλω για το Α '14 2075,52.

Μα δεν θα έπρεπε να είναι μειωμένα, επειδή πλήρωσα αυξημένες εισφορές το Α του '13;

Ακριβώς το ίδιο αναρωτιόμουν και εγώ, καθότι πλήρωσα και εγώ το αυξημένο του Α' 2013.

 

Μετά όμως διάβασα το παρακάτω και όχι μόνο δεν θα επιστραφούν αλλά από ότι φαίνεται θα πληρώσουμε και αναδρομικά

 

http://www.michanikos.gr/topic/39026-%CE%88%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%92%CF%81%CE%BF%CF%8D%CF%84%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%BF-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B5%CE%B4%CF%81%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%94%CE%A3-%CE%95%CE%A4%CE%91%CE%91-%CF%8C/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είπαν και τι όχι αλλά αυτό που μετράει είναι το τι υπογράψανε.

Αν θυμάμαι καλά είχαν υπογράψει την αναστολή της χρέωσης των αυξήσεων μέχρι την έκδοση της απόφασης του ΣΤΕ.

Τον συμψηφισμό δεν έχω δει να τον έχουν υπογράψει.

 

Στο πολυτεχνείο μας λέγανε οι καθηγητές:

"Σαν μηχανικοί δυο πράγματα θα προσέχετε που βάζετε:

1. Την σφραγίδα σας

2. Την υπογραφή σας"

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.