Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

... υπάρχει όμως το σχόλιο στον "επίλογο" του ειδοποιητηρίου για τα κερατιάτικα ....

post-2272-0-24628400-1449666388_thumb.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

... υπάρχει όμως το σχόλιο στον "επίλογο" του ειδοποιητηρίου για τα κερατιάτικα ....

Άνα γεια σου.

Αυτό μπήκα να ποστάρω αλλά με πρόλαβες...

Δλδ μας λένε ότι όταν σου στείλω τα αναδρομικά θα σου τα στείλω με τον νόμιμο τόκο;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συνάδελφοι !

 

η αυξηση δεν περασε ;; εμενα μου βγηκε οπως και του Α εξαμηνου ... τελικα τι ισχυει .;;;;

 

Νομίζω έχει παγώσει προς το παρόν, αλλά δεν αποκλείεται να μας έρθει στα επόμενα αναδρομικά...

 

Όντως βγήκε το ειδοποιητήριο του Β' εξαμήνου με ίδια τιμή με του Α' και ημερομηνία λήξης 22/12/2015!!!

 

Πρόεδρος ΤΕΕ: “To ΤΣΜΕΔΕ αποφάσισε να διατηρήσει στη ρύθμιση και για το Β΄εξάμηνο του 2015 τους μηχανικούς που έχουν ενταχθεί”.

Mε ανάρτηση του σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης (facebook σύμφωνα με Συναδέλφους), ο Πρόεδρος του Τ.Ε.Ε. κ. Γ. Στασινός ενημερώνει ότι το ΤΣΜΕΔΕ αποφάσισε να διατηρήσει στη ρύθμιση και για το Β΄ εξάμηνο του 2015 τους μηχανικούς που έχουν ενταχθεί.

Αναλυτικά, στην ανάρτησή του αναφέρει:

Μετά από την χθεσινή κατάθεση δικαστικής προσφυγής δικής μου, του Α΄Αντιπροέδρου Μήλη και των μελών της ΔΕ/ΤΕΕ Ανδρεδάκη και Βαμβουρέλη για το θέμα της αύξησης των ασφαλιστικών εισφορών, η ΔΕ/ΤΣΜΕΔΕ αποφάσισε ομόφωνα να διατηρήσει στη ρύθμιση και για το Β΄ εξάμηνο του 2015 τους μηχανικούς που έχουν ενταχθεί, μέχρι την τελεσίδικη απόφαση των δικαστηρίων. Συνεχίζουμε την προσπάθεια με όλες μας τις δυνάμεις.

[ Πηγή: http://polytexnikanea.gr/WP3/?p=42731 ]
 
Έχει "ανοιχθεί" το θέμα εδώ: http://tinyurl.com/hzgt24f  απ' όπου και έχω αντλήσει πληροφορία.
 
Βέβαια όπως αναφέρουν οι Αγαπητοί Συνάδελφοι Georgegaleos και Ssouanis η υποσημείωση ενδεχομένως και να είναι η "πουστι@ του σκηνοθέτη" βέβαια αυτό δε συνάδει με το ύφος της αναρτήσεως γιατί εάν πρόκειται να τα δώσουμε αναδρομικά τότε για ποιά προσπάθεια και κουρ@φέξ@λ@ ομιλούμε. Από την άλλη κι αν μας δουλεύουν η πρώτη φορά θα είναι ή η τελευταία ; Και προφανώς εάν η τελεσίδικη απόφαση των δικαστηρίων αποφασίσει να πληρώσουμε αναδρομικά τότε και η προσπάθεια δεν ακυρώνεται αλλά και θα πληρώσουμεεεεεε. Εγώ προσπάθησα θα σου πει...αλλά το δικαστήριο αποφάνθηκε να πληρώσεις...και εμείς εδώ σεβόμασθε τις αποφάσεις των δικαστηρίων και τις γνωστές τις @ρχιδιές τις περήφανες που ακούμε κατά καιρούς...
Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Moνο στο δικό μου ειδοποιητήριο έχουν κάνει την πατάτα να αναγράφουν ημερομηνία λήξης πληρωμής την 31-10-2015?

Πράγματι παραμένει η κατώτερη επιλεγείσα κατηγορία (από την τρίτη στην  πρώτη) και στο Β 2015.

Link to comment
Share on other sites

Moνο στο δικό μου ειδοποιητήριο έχουν κάνει την πατάτα να αναγράφουν ημερομηνία λήξης πληρωμής την 31-10-2015?

Πράγματι παραμένει η κατώτερη επιλεγείσα κατηγορία (από την τρίτη στην  πρώτη) και στο Β 2015.

Όχι, σε όλους έτσι είναι και 2 γραμμές κάτω λέει 22/12

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moνο στο δικό μου ειδοποιητήριο έχουν κάνει την πατάτα να αναγράφουν ημερομηνία λήξης πληρωμής την 31-10-2015?

Πράγματι παραμένει η κατώτερη επιλεγείσα κατηγορία (από την τρίτη στην  πρώτη) και στο Β 2015.

Kαι σε μένα 31-10-2015 έχει στο κουτάκι με τη Λήξη Προθεσμίας Πληρωμής. Μάλλον ξέχασαν να το αλλάξουν εκεί. Από κάτω λέει:

 

"ΠΡΟΣΟΧΗ: ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΕΧΡΙ 22/12/2015 ΘΑ ΕΞΟΦΛΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ Ε.Τ.Ε. ΚΑΙ ΑΤΤΙCA BANK. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΗΞΗ

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΣΤΕ ΜΕ ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΤΕΛΗ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΟΥΝ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ

ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟ."

 

Επίσης για να μη ξεθαρρέψουμε πολύ:

 

"ΑΔΣ 376/02-12-2015 ΘΕΜΑ 28ο Τα ποσά των διαφορών που προκύπτουν θα συμπεριληφθούν σε επόμενα ειδοποιητήρια

υπολογιζόμενα νομίμως ."

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.