Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Οπότε, κατά τη γνώμη μου, πρακτικά περιμένεις επικουρική και εφάπαξ μόνο στο τμήμα του ελ. επαγγ. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οπότε, κατά τη γνώμη μου, πρακτικά περιμένεις επικουρική και εφάπαξ μόνο στο τμήμα του ελ. επαγγ. 

Καλημέρα.

Γιατί κάτι μου λέει ότι το 11% θα έρθει στο άθροισμα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπάρξει ειδοποιητήριο 2/17.

Το 2/17 έχει ήδη βγεί, μαζί με το 1/2017. Απλά θα υπάρξει μόνο ως ηλεκτρονική ενημέρωση στην ημερομηνία λήξης στην σελίδα του ΕΦΚΑ.

 

Καλημέρα. Έχω συνάδελφο Μηχανικό που απολύθηκε (εργαζόταν ως μισθωτός υπάλληλος με ΤΣΜΕΔΕ & ΙΚΑ - όχι με μπλοκάκι) στις 31.01.2017. Πως είναι δυνατόν να μην υπάρξει ειδοποιητήριο 02/2017;

 

@s2117: δε διευκρίνισα πως δεν ήταν μισθωτός με μπλοκάκι, ευχαριστώ για το μήνυμα (διόρθωσα εκ των υστέρων)

Edited by Ghostrider
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω συνάδελφο Μηχανικό που απολύθηκε (εργαζόταν ως μισθωτός) στις 31.01.2017. Πως είναι δυνατόν να μην υπάρξει ειδοποιητήριο 02/2017;

 Μα δεν έχει να κάνει αν εργάζεται ή όχι.

Θα υπάρξει ειδοποιητήριο κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λέει ο galeos. Δείτε λίγο την φωτό που επισυνάπτω. Φαίνονται και οι δύο μήνες (Ιαν. & Φεβρ.), με μια ημερομηνία έκδοσης. Και στην ηλεκτρονική ειδοποίηση (και μόνο εκεί), γράφει <<Εισφορές Μήνα 1/2017>> και <<Εμπρόθεσμη Πληρωμή  Μέχρι: 28/02/2017>>.

Πολύ απλά, τον Μάρτιο στις ίδιες θέσεις της ηλεκτρονικής ειδοποίησης θα γράφει: <<Εισφορές Μήνα 2/2017>> και <<Εμπρόθεσμη Πληρωμή  Μέχρι: 31/03/2017>>.

Μια ηλεκτρονική ειδοποίηση θα ανέβει δηλαδή και όχι νέο ραβασάκι.

post-22627-0-92896200-1487671675.jpg

Edited by panos-vicious
Link to comment
Share on other sites

Στην καρτέλα εξακολουθεί να μην μου βγάζει ότι έχω πληρώσει... Φαντάζομαι το ίδιο θα βγάζει σε όλους. Αν δεν το φτιάξουν θα χάσουμε την μπάλα

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτέλα εξακολουθεί να μην μου βγάζει ότι έχω πληρώσει... Φαντάζομαι το ίδιο θα βγάζει σε όλους. Αν δεν το φτιάξουν θα χάσουμε την μπάλα

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Βλέπω αρχές Μαρτίου να γίνεται πανηγύρι στην Κλαυθμώνος...

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχναμε οτι οι εισφορές αυτες που εχουν εκδοθεί, με οτι ποσα εχουν εκδοθεί, είναι σε καθε περίπτωση προσωρινες.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.