Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενασχόληση με την ΥΔΕ


Recommended Posts

Σε όσα σπίτια έχω πάει και έχω ρίξει μια ματιά στον πίνακα στον οποίο ούτε rcd υπάρχει και η πιο μικρή ασφάλεια που βλέπεις είναι η 16Α δεν έχω δει κανένα αυτοκόλλητο της ΕΕΤΕΜ άλλα της ένωσης ηλεκτρολόγων εγκαταστατών, τα περισσότερα σε ποσοστό άνω του 90%..Σε πολλά δε από αυτά συγκράτησα και τα ονοματεπώνυμα τους.....Έτσι λοιπόν να μην στοχοποιούμε ένα σωματείο μηχανικών επειδή κάπου κάποτε ένας ήταν πιο οικονομικός αλλά να βλέπουμε το αποτέλεσμα και το αποτέλεσμα δεν είναι μόνο τα χρήματα αλλά και ο έλεγχος της εγκατάστασης που οι παραπάνω ηλεκτρολόγοι εγκαταστάτες δεν έκαναν ποτέ... 

Link to comment
Share on other sites

Ενοχοποιείς ένα κλάδο και δεν έχεις δίκιο. Απλά υπάρχουν επαγγελματίες που κάνουν σωστά τη δουλειά τους και κάποιοι που παίρνουν 60€ για μια φωτοτυπία (μην τους κακολογείτε  είναι ακριβές οι φωτοτυπίες).

Φιλικά.

Edited by tasos01
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκόλλητο είναι υποχρεωτικό??? Για μηχανικούς τι ισχύει???

Aπο την στιγμή που το δηλώνεις στο πρωτόκολλο φυσικά και ειναι υποχρεωτικό..

Edited by NIKOS ASTROS
Link to comment
Share on other sites

Οι διπλωματούχοι μηχανικοί έχουμε λάβει από την οικεία Νομαρχία γενική άδεια εκτέλεσης ηλεκτρικών εγκαταστάσεων όλων των ειδικοτήτων και κατηγοριών, με ισόβια ισχύ.

Πρέπει να κάνουμε και κάποιου άλλου είδους εγγραφή?

Γνωρίζει κάποιος διπλωματούχος παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.poseh.gr/enimerwsim/2011-06-10-10-26-33/80--a-.html

 αυτο?

 

Εγω κολλαω το πινακακι με οδηγιες για το ρελε διαφυγης, τους εξηγω κιολας και φευγω

Link to comment
Share on other sites

Στο σεμηνάριο που είχα πάει του ΣΜΗΒΕ, έλεγαν συνεχώς 'πρέπει να βγάλουμε αυτοκόλλητα, να μην το αμελήσουμε άλλο'.

Όσο τα είδες εσύ, που είσαι από Αθήνα, άλλο τόσο τα είδα κι εγώ.

Αν θέλεις, μπορείς να τυπώσεις δικά σου.

 

Γνήσιο υπογραφής δεν απαιτείται, τουλάχιστον για Διπλ. που γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.