Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συνένωση οικοπέδων


Recommended Posts

Μπορείς να κάνεις χρήση της σχετικής γνωμοδότησης του Ν.Σ.Κ. (η οποία βέβαια δεν ισχύει, αλλά πιθανόν δεν το γνωρίζουν στην ΥΔΟΜ)

Link to comment
Share on other sites

παρε την ΝΣΚ 67/2011

 

αν και εχει ανατραπει....

αλλο δεν εχω

 

εντιτ

δεν το προσεξα

εχει ηδη απαντησει -και πολυ σωστα- ο τετρις

[τις καλημερες μου]

 

εν τελει

εσυ θα καταθεσεις τα χαρτια σου

αυτοι ή θα σου απαντησουν

ή θα αναφερθουν υπηρεσιακώς για "υπερθεν σχετικη"

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο πελάτης μου αγόρασε το 1974 αγροτεμάχιο 250τ.μ (είχε πρόελθει από κατάτμηση) και το 1985 αγόρασε το όμορο αγροτεμάχιο 250τ.μ (και αυτό είχε προέλθει από κατάτμηση). Είναι και τα δυο εκτός σχεδίου και μη άρτια και μη οικοδομήσιμα. Το κάθενα έχει δικό του αριθμό ΚΑΕΚ. Εγώ σήμερα που καλούμαι να κάνω τοπογραφικό θα τα δείξω ενιαία ή σαν 2 ξεχωριστά? δεν έχει γίνει συνένωση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν θέλεις να επισημάνεις ότι η ιδιοκτησία αποκτήθηκε με τα τάδε συμβόλαια δείχνοντας με διακεκομένη το κοινό όριο των γηπέδων που περιγράφονται σε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Dimitri διάβασα αυτό με τις χωρικές μεταβολές και μπερδεύτηκα λίγο. Για τα οικόπεδα-αγροτεμάχια που θέλω να κάνω τοπογραφικό το καθένα έχει διαφορετικό αριθμό ΚΑΕΚ. Αφού γίνει το τοπογραφικό που θα τα δείχνω ενιαία θα πρέπει να γίνει αίτηση στο κτηματολόγιο για να πάρει έναν αριθμό ΚΑΕΚ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.