Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξετάσεις ενεργειακών επιθεωρητών: Υπογραφή σύμβασης για την ανάπτυξη του συστήματος διαχείρισης


Engineer

Recommended Posts

ίκαρος

 

αν εννοείς την παράταση ισχύος άδειας εν.επιθ. , τότε αυτή την συγκεκριμένη παράταση μην την θεωρούμε και τόσο δεδομένη...

 

αν έχουν προλάβει να δώσουν μόνο οι 2.000, τότε μπορεί να δούμε και "ξαφνικά" να διευθετούν το θέμα υποχρέωσης ΠΕΑ για όσους μισθώσαν από τις αρχές του χρόνου και έτσι για μια περίοδο να επανέλθουν κάπως οι τιμές των ΠΕΑ (νόμοι προσφοράς ζήτησης) και να μαζέψουν μια καλή ψαριά (για όσο και όσοι) προλάβουν....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 262
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σου πω κάτι....Το μόνο σίγουρο είναι ότι σε αυτήν τη χώρα τίποτα δεν αποκλείω...Τις περισσότερες φορές η λογική πάει περίπατο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οι εξετάσεις γίνονται ηλεκτρονικά με επιλογές α,β,γ . Λογικά και κάθε μέρα θα μπορούν να τις κάνουν και περισσότερες της μία φοράς καθημερινά. Περιμένετε λίγο. Έχετε φέρει την καταστροφή. Εμένα η όλη φάση μου θυμίζει των Ελεγκτών Δόμησης που μπαίναμε μισή ώρα σε έναν υπολογιστή και αμέσως ξέραμε αν περάσαμε. Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

ποιο , μποικαταζ , συνάδελφοι....οποιος θελει ας παει.....

ετσι και αλλιως , ολοι   ΄΄στον προλογο΄΄ δεν πανε, και τελικα  θα εχουμε καμια 20000 αιτησεις σε 5 μερες, δεν τον ξερετε τον κλαδο μας;;;;;

μιρλα, γκρινια , στα φανερα ,  και  αλλα πραγματα στην πραγματικοτητα....αν ειχε παραβολο 500 ευρω, θα είχαμε και διπλασιες αιτησεις...

 

κακως από το υπουργειο ,δεν το εκμεταλευτηκαν στις τακτοποιήσεις , που ειχαν και πολύ πιο πολλα λεφτα......επρεπε να πιστοποιουν ΄΄τακτοποιητες΄΄ με 1000 ευρω παραβολο....αφου στα ψίχουλα βαλαν κατοσταρικο

Edited by savas76
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση της τελευταίας στιγμής!!!

 

Μόλις πήρα τηλέφωνο στο μητρώο. 210-3291-203

 

Οι ημερομηνίες είναι ανοικτές, καθημερινά...συνεχώς....Δεν υπάρχει περιορισμός. Μπορείς να πας όποτε θες τον Ιούνη, τον Ιούλιο, τον Αύγουστο, του χρόνου...

 

Απλά στανταρ λέει ότι 8/8/2014 παύουν οι άδειες των μονιμοπροσωρινών...

 

Κάντε τα κουμάντα σας για το καλοκαίρι...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2,5  ωρες  ειναι  οι  εξετασεις  και  οχι  ενα  τεταρτο 

εξεταζομαστε    σε   650  σελ  υλης  που  πρεπει  να  απομνημονευσουμε 

και  case  stydy   απο  200  σελ  πινακες  ,  οι  περισσοτεροι  ενεργειακοι 

επιθεωρητες   βαζουν  το  κελυφος και  Η/Μ  στα προγραμματα  του  εμποριου  και  δεν

ασχολουνται  με   σκιασεις  ,  παραθυρα   συνθετα  υλικα

  πινακες  κλπ  ,  γιαυτους  η  αποτυχια  θα  ειναι  δεδομενη

και  συντριπτικη   οσες  φορες  και  να  δωσουν   ακομα  και  αν  εχουν  κανει  500  επιθεωρησεις  και 

θεωρουνται  super  . 

Link to comment
Share on other sites

Το ηλεκτρονικό είναι πολύ πονηρό, αμα σου κάτσει στραβή, μπορεί να κόβεσαι σερί....Σαν τα σήματα στην οδήγηση. Οσο καλός οδηγός και αν είσαι, τα πιο βασικά να ξέρεις άμα σου κάτσει σήμα τουρλουμπούκι την έκανες...Και εκεί δεν έχει οκ, το κατέχει το παιδί...Μιλάει ο ψυχρός υπολογιστής. Δεν είναι το α είναι το γ. Κόπηκες next time κτλ κτλ 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε συ loser, εγω που εχω κανει 500+ ΠΕΑ χωρις προγραμμα του εμποριου και ασχοληθηκα με σκιασεις, ποσοστα κουφωματων, αερισμους, ποσοστα σκυροδεματος, υπερδιαστασιολογησεις, ΟΛΑ με το χερι και ΟΛΑ με δικα μου φτιαγμενα προγραμματακια στο excel, εχω περισσοτερες πιθανοτητες?

 

Δειτε λιγο ρε παιδια την υλη... Ποσο ευκολο ειναι να απαντησεις 14/20 σωστες ερωτησεις σε υλη που οχι μονο δε σε ενδιαφερει αλλα δεν εχεις διδαχθει και ειναι εντελως πληροφοριακη?

Και, αντε, τα ΠΕΑ που καναμε ηταν σε συντριπτικο ποσοστο σε διαμερισματακια. Αν σου κατσουν ερωτησεις υποχρεωτικων για ΚΚΜ, εξαερισμους και αλλα συνθετα συστηματα ΗΜ σε κτηρια τριτογενους που δεν εχεις αντιμετωπισει ξανα?

 

Αντε, η ασκηση θα ειναι διαμερισματακι και θα την βγαλεις στο τσακ μπαμ, αν εχεις μια στοιχειωδη εμπειρια, εκτος κι αν κανεις βλακωδη λαθη.

Δε με αγχωνει η ασκηση, για το Θεο.... Η θεωρια με αγχωνει. Θα πρεπει να καθομαι να διαβαζω απειρες σελιδες απο θεωρητικες μαλακιες (καλα για αποστηθιση ουτε λογος, ετσι?) προσπαθωντας με 1-2 προσεκτικες αναγνωσεις να μου μεινουν τα σημαντικοτερα και ο Θεος βοηθος...

 

Και στις ποσες αποτυχιες ειπαμε πας για επαναληψη σεμιναριων? Δεν ειναι μονο το κοστος, ειναι και η καθυστερηση να ανοιξει νεο τμημα, να συμμετασχεις, να πληρωσεις αλλα 300+€ για να εχεις δικαιωμα συμμετοχης ξανα.

Και αν κοπω 5 συνεχομενες φορες, πληρωνω αλλες 2 τα σεμιναρια?

 

Για το Θεο, δεν υπαρχουν αυτα.

 

Ας δουμε λιγο πως κινειται το πραμα, αν θα κυκλοφορησει καμια ερωτηση να δουμε ποσο παλουκια η ποσο βατα ειναι και τα ξαναλεμε...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.