Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβληματισμοί για το εξοικονομώ


Recommended Posts

Καλημέρα σας και καλή χρονιά και πάλι!

ήθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις, ηρθε ενας πελατης και θελει εξοικονομω γι ενα σπιτι που εχει οικοδομική άδεια του 1990, προστατευμένο, με κουφωματα αλουμινου χωρις θερμοδιακοπή αλλά με διπλό υαλοπίνακα, και ατομικό λέβητα πετρελαίου, υπάρχει καμία περιπτωση να βγει αυτο το σπιτι δ κατηγορια για να παρει το εξοικονομω?

 

επιπλέον, ακουσα χτες για καποιον αλλο που θελει εξοικονομω πανω απο 67 ετων ακι ο εγγυητης δηλωνει οιογενειακο εισόδημα κατω απο 5000, πηγε στην τραπεζα τον απερηψε και μετα πηγε σε μηχανικο και του λεει μην ανησυχεις θα στο περασω εγω?

τι θελει δηλαδη να πει οποιητης? παιζουν και εδω δωροδοκιες στους υπαλληλους?

αμα ειναι ετσι εμεις οι νεεοι μηχανικοι δεν εχουμε καμια ελπιδα να παρουνμε εξοικονομω!

Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο αν δεν έχει μόνωση πολύ εύκολα.

ΖΝΧ? Αν έχει θερμοσίφωνα και δεν παίρνει από το λέβητα τότε σίγουρα Δ!

 

 

Το 2ο με ανησυχεί περισσότερο. Που πιστεύω ότι στάνταρ γίνεται.

Δεν βλέπεις τι γίνεται με το ΤΤ. Κάτι παραπλήσιο υποθέτω ισχύει κι εδώ. Αν έχεις το κατάλληλο πρόσωπο στην κατάλληλη θέση όλα γίνονται.

Ελλαδιστάν!

Link to comment
Share on other sites

κριμα....γιατι υπαρχουν ανθρωποι με παιδια και πολυ χαλια σπιτια που δεν το παιρνουν και αλλοι που δεν το χρειαζονται και τοσο που το παιρνουν πανευκολα!

μονωση εχει τωρα ποσο κλαη δεν ξερω και νομιζω πως εχει ηλεκτρικο για νερο γιατι παρολο που εχει λεβητα δεν τον χρησιμοποιουν και ζεσταινονται με τζακι

Link to comment
Share on other sites

Για το εξοικονομώ έχουν ακουστεί πολλά και διάφορα.

Η φήμη που θέλω να ελπίζω είναι ράδιο αρβύλα είναι πως οι τράπεζες αλλάζουν τον τεχνικό σύμβουλο με δικό τους.

Link to comment
Share on other sites

Λέγεται πως πιθανόν σε κάποιες τράπεζες είτε "πειράζουν" την αίτηση και αλλάζουν το όνομα του συμβούλου έργου με δικόν τους είτε πως ψήνουν τον πελάτη πως και καλά "είναι καλύτερα να προτιμήσετε τον τάδε που είναι πολύ έμπειρος σε αυτά".

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο ο TomA

το να σου πουν πηγαιεν σε αυτον ναι ισχυει πιστευω αλλα να αλλαζουν το φακελο μου φαινεται δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

Είχα μία επαφή με εταιρεία συμβούλων τελευταία (αυτοί με βρήκαν δλδ).

Μου μίλησαν για νέες αιτήσεις στην Περιφέρεια Κ. Μακεδονίας.

Αφού ολοκληρώσω άποψη, θα σας ενημερώσω, γιατί και μένα δε μ'αρέσουν αυτά.

Απλά σκεφτόμουν μήπως καλύτερα θα ήταν στο core members.

 

Υ.Γ. Σημειώνω ότι δεν πρόκειται για επίπεδο 'υπαλλήλων τράπεζας'

Edited by tasxan206
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.